ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
avatar

Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

MesazhTitulli: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Fri Sep 28, 2007 2:35 am

Greket e kane patur pjese te kultures se tyre "Homoseksulizmin", ka qene praktike e vjeter qysh ne Greqine Antike,
... megjithare une mendoj se Homoseksualizmi ose per me teper orientimi seksual percaktohet nga disa faktore biologjike (ne nivel hormonal dhe gjenetik) dhe kognitiv.
Dicka qe ndoshta formohet qe ne moshe te re.
Semundje??
Nuk do ta emertoja te tille, thjesht dicka ndryshe. Eshte nje dallim qe shfaqet qe ne adoleshente, me perpara sesa eksperincat seksuale , pavarsisht se shoqeria gjithmon ka diktuar paragjykime per te tille njerz duke i qujtuar mendersiht te semure. Sot Psikologjia nuk e njeh Homoseksualizmin si semundje.
Ekzistojne gjithashtu disa "Conversion therapies" per nje ri-orinetim seksulat te mundshem megjithate efikasiteti i tyre ngelet i diskutueshem. Eshte e vertet qe disa shqiptare ne Athine jane gay, e kam patur te veshtire ti besoj sepse nuk e di asnjehere nuk e kam asocuar Homoseksualizmin me shqiptaret, ndoshta sepse nuk e kam ndeshur kur kam qene ne Shqiperi.
Nuk besoj ne ato format ekstreme te parandalimit; shfarrosje, paragjykime perbuzje sepse nuk do te kishin sens, qe nga momenti qe njerez te tille nuk influencojne per negativisht menyren sesi jetoj.

Cfare mendime jepni ju per kete teme ?!!!!!!

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
webmaster
ViP
avatar

Male
Numri i postimeve : 802
Age : 34
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Fri Sep 28, 2007 2:42 am

Tani ka qe e kane semundje ne gen ka qe e fitojne por sidoqofte une i urej djale djale kurse goce goce i kam qejf Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRo


Numri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Sat Sep 29, 2007 12:48 pm

njesoj si denisi.. vdes per lesbike Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
jerimida
AneTaR HeRo
avatar

Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Sat Sep 29, 2007 6:05 pm

mua personalisht me duket semundje ...kam pare meshkuj qe sillen identik si femra,plus qe nena natyre per ata qe nuk besojn ne perendi dhe per ata qe besojn ne perendi krijoi femer mashkull dhe jo vetem nje gjini
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
avatar

Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Wed Oct 03, 2007 7:51 pm

Dhe une mendoj si jerimida me shume me duket semundje mgjt nuk gjykoj njeri secili ka jeten e vet dhe ben si te doj me te

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
unknown
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Fri Mar 07, 2008 3:56 pm

tamam llaf thate, ju lumte bravo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: DiSkuTimE ShoQeroRe-
Kėrce tek: