ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 C'mendim keni per abortin ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
avatar

Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

MesazhTitulli: C'mendim keni per abortin ?   Fri Sep 28, 2007 2:41 am

Parimisht jam kunder abortit ndersa ligjerisht mendoj qe duhet te lejohet e drejta e prindit te zgjedhe te abortoje nje shtatzani te padeshiruar.
Aborti nuk eshte gje pozitive (ketu besoj jane dakort te gjithe), por akoma me negative (shumefish) eshte mbajtja jashte deshires apo mundesive. Nese si rrjedhoje e nje gabimi nje femer mbetet shtatzane, me mire ta paguaje cmimin e fajit aty per aty sesa ta paguaje per gjithe kusurin e jetes se saj.
Ju c'mendoni per abortin ?

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
webmaster
ViP
avatar

Male
Numri i postimeve : 802
Age : 34
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   Fri Sep 28, 2007 2:45 am

Per mua eshte nje krim sepse mer nje jete Sad gjynaf bebii vogel edhe pse nuk eshte formuar akoma shume gjynaf Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albrelax.com
jerimida
AneTaR HeRo
avatar

Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   Fri Sep 28, 2007 3:06 pm

Nuk mund tegjykoje ato femra qe vendosin te abortojone sepse ndikojne shume faktor dhe situata dhe karakteri i njeriut....po une jo nuk do abortoja kurr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Redi
AneTaR HeRo


Numri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   Sat Sep 29, 2007 12:39 pm

njeri pa karakter kushdo qe e ben ate gje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: DiSkuTimE ShoQeroRe :: C'mendim keni per abortin ?   Tue Jan 01, 2008 1:02 am

varet ne doren e femres--ti mendo


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Jan 09, 2008 6:16 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
webmaster
ViP
avatar

Male
Numri i postimeve : 802
Age : 34
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   Tue Jan 01, 2008 3:58 am

krim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albrelax.com
~Lorena
AneTaR I Ri
avatar

Numri i postimeve : 6
Registration date : 20/01/2008

MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   Sun Jan 20, 2008 5:46 pm

Mekat Krim me qe mu dha rasti do doja te thoja
se:Mendoni qe e para gje qe formohet tek embrioni eshte zemra.
Dmth eshte njeri ka zemer dhe ti vete e vret ??? e ke kete te drejt jo nuk e ke. Gjithashtu perqinja qe nje vajze ben nje abort eshte me e madhe se 50% mos e kete me kete ndjenje e cila eshte kaq e bukur Smile plus shakqe te tjera qe mund te lere nje abort.
Rina une te vetmen gje qe do te thoja eshte se menyra per te mos arritur deri ketu ka plot pedorini!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
C'mendim keni per abortin ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: DiSkuTimE ShoQeroRe-
Kėrce tek: