ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Jeta Ne Kurbet .... !!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
avatar

Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

MesazhTitulli: Jeta Ne Kurbet .... !!!   Fri Sep 28, 2007 8:10 pm

Te dashur miq,

Jeta ne kurbet…!!!

Shume njerez para se te marrin rruge per t’u larguar nga vendlindja, -ne te cilin vend peshojne me shume-, ata jane shume te sigurt se do te jene te forte, apo ka prej tyre qe ikin duke u gezuar se iu eshte merzitur vendi i tij, apo ka edhe prej atyre qe nevoja e ka bere te veten, qe te largohen...!!!

Perse… realiteti me pas tregon dic tjeter… si duket deshtojne keto synime, apo … iu deshton ky elan i tyre…!!!

Te jetosh larg familjes e shoqerise, dashamireve etj., eshte me te vertete veshtire… perse cdo njeri nga ne, ditet e para te kurbetit i ka perjetuar ndryshe nga tjetri.

Per ju qe ndodheni larg atdheut… sa kane qene te veshtira ditet apo muajt e para ne kurbet…
si e shihni jeten larg vendlindjes…
a merziteni per vendlindjen…
a mendoni te ktheheni definitivisht...
per femijet tuaj cilen te ardhme e shihni...etj…

Ju mirepresim ne diskutime rreth jetes se gurbetit!!!

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
avatar

Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

MesazhTitulli: Re: Jeta Ne Kurbet .... !!!   Fri Sep 28, 2007 8:11 pm

Qysh kur dola ne gurbet isha shum i ri
Dashta s'dashta un u msova me jetu n'vetmi
Vet po duhet buk me ba sofra mu pom han
Me kan shpi bashk me nanen zemra po ma don
Vet po duhet buk me ba sofra mu pom han
Me kan shpi bashk me nanen zemra po ma don

Ooh gurbet o gurbet
Un krejt ndryshe t'kam mendu
Ah moj nan ah ka rra
Un larg teje me jetu
Ah moj nan e dashmja nan
Ah moj nan moj zan

Mbrem un thirra n'telefon
Ma shum jam merzit
Kur ta niva zanin nan
Me lot m'jan mbush syt
Ti me thae more bir ma ban mu hallall
Se jam plak mjera nana ndoshta sme gjan gjall
Ti me thae more bir t'ma bajsh mu hallall
Se jam plak mjera nana ndoshta sme gjan gjall

Ooh gurbet o gurbet
Un krejt ndryshe t'kam mendu
Ah moj nan ah ka rra
Un larg teje me jetu
Ah moj nan e dashmja nan
Ah moj nan moj zan

Ooh gurbet o gurbet
Un krejt ndryshe t'kam mendu
Ah moj nan ah ka rra
Un larg teje me jetu
Ah moj nan e dashmja nan
Ah moj nan moj zan

Ooh gurbet o gurbet
Un krejt ndryshe t'kam mendu
Ah moj nan ah ka rra
Un larg teje me jetu
Ah moj nan e dashmja nan
Ah moj nan moj zan Crying or Very sad

[Adem Ramadani]

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Jeta Ne Kurbet .... !!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ME AFER NJERI TJETRIT :: DiAspOra ShqiPtaRe-
Kėrce tek: