ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share
 

 Cigarja demton potencen seksuale

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL

Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitimeSun Nov 25, 2007 3:54 pm

Duhani rrezikon potencėn seksuale

Kush do tė ketė marrėdhėnie tė mrekullueshme nė shtrat, duhet ta marrė shumė nė konsideratė faktin e lėnies sė duhanit. Arsyet pėr tė hequr dorė nga duhani janė me qindra: duhani helmon mushkėritė, rrit rrezikun pėr sėmundjet e kancerit, shkakton plakje tė parakohshme tė lėkurės. Por mbi tė gjitha, sipas njė studimi australian, meshkujt qė pinė njė paketė duhan ose mė shumė nė ditė, rrezikojnė tė ‘dėshtojnė nė misionin e tyre’ nė shtrat shumė mė shpesh se jo duhanpirėsit. Faktori "defaillance" ėshtė pikėrisht 40% mė i lartė krahasuar me ata qė i kanė thėnė jo duhanit.
Risjelljen nė vėmendje tė alarmit pėr impotencė tė duhanpirėsve e ka bėrė njė hulumtim i kryer nė Australi dhe botuar nga “Tobacco Control”. Rezultatet kanė dalė nga analiza e pyetėsorėve tė mbushur nga mė shumė se 8 mijė meshkuj me moshė 19-59 vjeē. Autorėt e studimit, hulumtues tė Heath Promotion Unit nė Sidney, shpjegojnė: "Rreth 10% e kampionit, ka deklaruar probleme ereksioni gjatė muajit tė fundit, ose mė shpesh gjatė vitit tė fundit".

Nė grupin e atyre qė kanė rrėfyer se kanė ndeshur probleme tė tilla, 25% ishin duhanpirės, njė e pesta pinte pak a shumė njė paketė nė ditė, 6% mė shumė se 20 cigare n ditė. "Rezultatet nxjerrin nė dukje dhe ritheksojnė lidhjen e ngushtė mes duhanit dhe problemeve seksuale, tė cilat bėhen mė serioze me shtimin e cigareve tė pira", thonė shkencėtarėt australianė. Njė e dhėnė pėr tė gjithė: ata qė pinė njė paketė nė ditė, kanė 24% vėshtirėsi mė shumė krahasuar me njė qė nuk pi duhan, nė lidhje me ereksionin. Pastaj, nėse kėtij kuadri i shtohen edhe sėmundje tė tjera kardiovaskulare ose mosha e shtyrė, problemet sa vijnė edhe rriten._________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Nov 28, 2007 1:47 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Redi
AneTaR HeRo


Numri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Re: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 5:58 pm

vallaj edhe pak muaj mbush 11 vjet qe e pi rregullisht duhanin.. jam mese dakort me kete gje PearL.. te dobeson me shpejt fuqite se lidhje me seksin.. por ja kam gjetur.. i fus nje te pime per qef tem.. (si perhere) ene harroj me maru pune Very Happy...

Si i thone nje fjale: Beni sic ju them une, mos beni sic bej une.
Djema lejeni duhanin se nuk ndihmon per asgje.. nuk heq stresin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
webmaster
ViP
webmaster

Male
Numri i postimeve : 802
Age : 34
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Re: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:02 pm

hahahhahahaha ehe e verte kjo por do gjeje i gjendet ilaci Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL

Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Re: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitimeWed Nov 28, 2007 1:16 am

Hahhahahha Deni cfare ilaci ka re : VIAGRA ????? hahhahahaha Very Happy Very Happy Very Happy Razz

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
webmaster
ViP
webmaster

Male
Numri i postimeve : 802
Age : 34
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Re: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 4:01 pm

jemi te rinj per ato Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albrelax.com
Sponsored content
Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Re: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cigarja demton potencen seksuale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: