ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Arti Grek

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Arti Grek   Sun Jan 20, 2008 12:05 am

3 Lloj Korniza per Keshtjella: Dorik, Ajanik dhe Korinthjan.

Dorik-e thjeshte dhe me shume pesheAjanik-elegante dhe me kornizeKorinthjan-elegante dhe me shume gjethe (lule)Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Jan 20, 2008 10:39 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Aphrodite, Pan, Eros   Sun Jan 20, 2008 9:43 pm

fotoja shume provokuse, dhe pa shpjegim


emocione ne fytre:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Athena   Sun Jan 20, 2008 9:46 pm

"Athena" ka qene mjeshtra e luftes, drejtesise, dhe zanatit


perdorja e rrobes eshte e persosur (pala pala) pikecuditje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Nike duke veshur sandale   Sun Jan 20, 2008 9:50 pm

perdorja e rrobes ne (marble) prap me persosuri te rralle:


emri i akleteve Nike eshte mare nga kjo mjeshter "Nike"
"Just Do It"--NIKE SNEAKERS
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Diskolobus (Ay qe hedh diskun)--loje   Sun Jan 20, 2008 9:57 pm

Kjo eshte si nje figure qe tregon persosuri te nje trupi atletik qe Greket e kane quajtur "Kanon" --ku cdo pjese e trupit eshte me persosuri !

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Kore @ 500BCE @Acropolis Museum   Sun Jan 20, 2008 10:02 pm

Kore (vajze), me tipare te qeshuare dhe misterijoze ! (marble)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Acropolis @ Athens   Sun Jan 20, 2008 10:06 pm

Akropolis sipas komputerit:

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Parthanon @ Acropolis   Sun Jan 20, 2008 10:10 pm

Parthanon e shekullit te 5-te, me forme dorik (me kolluma):

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Temple of Hera (Dorik forme)   Sun Jan 20, 2008 10:12 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Harvester Vase   Tue Jan 22, 2008 6:37 amemocione ne fytyre:@1550-1500 BC
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Dionysos ne varke   Tue Jan 22, 2008 6:41 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Krater   Tue Jan 22, 2008 6:42 am

vaso

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
unknown
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

MesazhTitulli: Arti Grek   Tue Jan 22, 2008 7:15 pm

Greek Canon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Arti Grek   Tue Jan 22, 2008 9:41 pm

po moj po se me plase Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Arti Grek   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Arti Grek
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: ArTi FiGurAtiV-
Kėrce tek: