ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Roger van der Weyden

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Roger van der Weyden   Tue Jan 22, 2008 6:23 am

"Self Portrait" nga Weyden
ketu ka kopjuar Jan van Eyckun ne piktureMarija me foshnjen dhe Weyden ne te me prentendim si nje i "shenjte"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: "The Entombment" Weyden   Tue Jan 22, 2008 6:27 am

"Varosja e Krishtit" nga Weyden

Kjo eshte piktura me e persosur dhe e ralle qe Weyden njihet si piktor midis mjeshtrave me te medhenj te Shekullit 15-te.Kjo foto ka krijuar "keqardhje" ne shikusin, nepermjet ngjyrat qe Weyden ka perdorur me persosuri te rralle pikecuditje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Adoration of Magi nga Weyden   Tue Jan 22, 2008 6:33 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
unknown
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

MesazhTitulli: Roger van der Weyden   Tue Jan 22, 2008 7:17 pm

shume te bukura, se kumptimet s'ja u di Se di
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Roger van der Weyden   Tue Jan 22, 2008 9:26 pm

ehhhhhh unknown as qe ke per ti kuptuar.. Rolling Eyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Roger van der Weyden   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Roger van der Weyden
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: ArTi FiGurAtiV-
Kėrce tek: