ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Arti nuk eshte thjesht "Astetike"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
unknown
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

MesazhTitulli: Arti nuk eshte thjesht "Astetike"   Tue Jan 22, 2008 4:39 pm

Me kohen, shume shkrimtare kane bere kritike qe Arti--figurative ose letrar (i.e. poezi, etj ), dhe vlera e tij eshte thjesht "astetike" dicka qe te jep kenaqsi. Me nje fjale, Arti nuk te meson si te behesh me i afte ne bote osete mesoje si ti perballosh cdo problem qe te paraqitet, por un mendoj ndryshe. Arti dhe vlera e tij eshte me shume se "Astetike" per shume arsyje.

Arti te meson per nje kulture te shkuar; tregon historine e nje qyteti dhe vlerat qe i cili i ka cmuar; ne pergjithesi, permban nje memori te pavdekshme dhe eshte per brezin te ardhmes per ta kujtuar dhe vleresuar!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Arti nuk eshte thjesht "Astetike"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: ArTi FiGurAtiV-
Kėrce tek: