ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 RETORIKE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
monica
I/E Respektuar


Numri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: RETORIKE   Fri Feb 08, 2008 7:25 am

RHETORIC (RETORIK)--mesimi i komunikimit te fjales.

-Si te flas me fluent dhe pa gabim--qarte dhe me vend.

fjalor:

sophist (sofist)--nje enjeri qe eshte i afte i gojes dhe gjithsshtu mashtruse (i.e politikanet, poetet, shkrimitaret/kritike, gazetaret, etj)

Eshte nje nga me sukseset ne gjendjen e personit te sukseshme!!pikecuditje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
unknown
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

MesazhTitulli: Re: RETORIKE   Sun Feb 10, 2008 6:59 pm

cris cross:
it's not the man in me, it's the life in my man Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
unknown
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

MesazhTitulli: Re: RETORIKE   Wed Feb 13, 2008 6:41 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
monica
I/E Respektuar


Numri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: ja dhe nje tjeter.....   Wed Feb 27, 2008 7:39 pm

kur thote ndonjeri te bej nje pyetje??? pa te lene kohe te kethehsh pergjigje ..fillojne te pyesin...(?) cfar kuptim ka pyetja qe ne bene...nejse
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: RETORIKE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
RETORIKE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: SHKENCAT SOCIALE :: FiLoZoFia-
Kėrce tek: