AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Top 10 Aktoret

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Top 10 Aktoret Empty
MesazhTitulli: Top 10 Aktoret   Top 10 Aktoret Icon_minitimeMon Sep 10, 2007 9:11 pm

1 Jessica Alba
Biografia

Jessica Alba ėshtė e lindur me 28.04.1981 nė Pomona tė Kalifornisė nė SHBA. Qė nga mosha 5 vjeēare Jessica ka dashur tė bėhet aktore,ajo nė moshėn 12 vjeēare ka mbajtur orė aktrimi. Pas njė kohe shum tė shkurtėr ajo firmos pėr njė agjencion filmik dhe kėshtu fillon tė bėhet njė yll kinematografisė botėrore.
Jessica Alba ndryshe njihet edhe si ylli i serialit televiziv " Dark Angel". Disa nga filmat ku luan Jessica Alba janė: "Honey","Into the Blue","Paranoia","Idle Hands","Never Been Kissed". etj.


2 Catherine Zeta Jones
Biografia

Catherine Zeta Jones ėshtė e lindur me 25.09.1969 nė Swansea tė Wales - it.
Nė moshėn 15 vjeēare ajo largohet nga shkolla dhe shkon nė Londėr ku nėnshkruan kontratė me " The Chorus of 42nd Street".
Mė pas ajo shkon nė Francė ku do tė luan nė filmin e Philippe De Broca-s "Scheherazade".Pas njė viti ajo kthehet nė Londėr ku gjen famėn dhe pėrkrahjen e shumė aktorėve.Disa nga filmat ku luan Catherine Zeta Jones janė:"The Legend Of Zorro","Ocean's Twelve","The Terminal","The Mask of Zorro","Chicago" etj.


3 Sandra Bullock
Biografia

Sandra Bullock ėshtė e lindur me 26.07.1964 nė qytetin Arlington tė Virginia-s nė SHBA.
Sandra Bullock qysh nė moshėn 8 vjeēare ka luajtur rolin e aktorės sė bashku me tė ėmėn e saj Helga Meyer Bullock .
Nė fillim tė viteve tė 90 - ta Sandra luan nė njė seri televizive
" Love Potion no.9 ", ku edhe krijon lidhjen e saj tė parė me aktorin Tate Donovan,lidhje kjo e cila do tė zgjat vetėm 3 vjet pėr shkak tė xhelozisė sė aktorit.Disa nga filmat ku luan Sandra Bullock janė: "Speed","Speed 2","A time to kill", "28 Days",
"Miss Congeniality","Miss Congeniality 2","Two Weeks Notice"etj.4 Cameron Diaz
Biografia

Cameron Diaz ėshtė e lindur me 30.08.1972 nė San Diego tė Kalifornisė nė SHBA. Cameron Diaz qysh nė moshėn 16 vjeēare fillon pėrjetoj momente tė njė ylli. Nė njė "Hollywood Party" ajo fillon tė kaloj me njė fotograf tė agjencionit "Elite Modelling Agency" me tė cilin nuk kishte edhe aq shumė kohė qė njiheshin, i cili i mundėson Cameron Diaz-it tė nėnshkruajė kontratė me kėtė agjencion tė njohur tė modės. Mė pas ajo fiton rolin nė filmin "The Mask" pranė aktorit tė njohur komik Jim Carrey, sukses pas suksesi Cameron Diaz nė vitin 1998 ėshtė pėrzgjedhur nga revista
"People Magazine" njė nga 50 femrat mė tė bukura nė botė.
Disa nga filmat ku luan Cameron Diaz janė:"The Sweetest Thing",
"Minority Report","Charlie's Angels:Full Throttle","Vanilla Sky" etj.


5 Angelina Jolie
Biografia

Angelina Jolie ėshtė e lindur me 04.06.1975 nė Los Angeles tė Kalifornisė nė SHBA. Angelina Jolie qysh nė moshėn 12 vjeēare ka filluar tė ushtroj aktrimin dhe tė performojė nė "Lee Strasberg Theatre Institute". Angelina ka punuar si modele profesionale nė Londėr dhe nė New York, po ashtu ėshtė paraqitur edhe nė videoklipet muzikore tė " Rolling Stones","Meat Loaf ","Lenny Kravitz" etj....
Angelina Jolie sot ėshtė njė femėr e cila shquhet pėr aktivitetet e saja humanitare botėore, njėkohėsisht Angelina sot ėshtė Ambasadore bamirėse pranė UNHCR-sė.
Disa nga filmat ku luan Angelina Jolie janė:"Lara Croft Tomb Raider : The Cradle of Life","Beyond Borders","The Bone Collector","Alexander","Pushing Tin","Mr. & Mrs. Smith" etj.6 Nicole Kidman
Biografia

Nicole Kidman ėshtė e lindur me 20.06.1967 nė Honolulu , Hawaii nė SHBA. Nicole Kidman ėshtė rritur me dashurinė e saj pėr artet e bukura veēanėrisht tė teatrit dhe vallėzimit. Nicole Kidman fillon tė ndjek ushtrimet pėr balet nė moshėn 3 vjeēare, mė pas nė moshėn 6 vjeēare Nicole aktron pėr herė tė parė. Nė moshėn 10 vjeēare ajo fillon tė studjoi nė shkollė pėr aktrim nė Drama, ushtrimet ajo i ndjekte nė "The St. Martin's Youth Theatre nė Melbourne dhe nė Sydney nė "Phillip Street Theatre".
Disa nga filmat ku luan Nicole Kidman janė:"Bewitched","The Interpreter","Birth","Dogville","Moulin Rouge". etj.7 Milla Jovovich
Biografia

Milla Natasha Jovovich ėshtė e lindur me 17.12.1975 nė Kiev tė Ukrainės. Milla nė moshėn 11 vjeēare fillon karierėn e saj si aktore nė filmin e saj tė parė "Two Moon Junction". Gjatė adoleshencės kariera e Milla-s do tė marrė njė kahje shumė pozitive, Milla fillon karierėn e saj si modele duke defiluar kėshtu pėr shtėpitė mė tė njohura tė modės nė botė. Mė pas shohim Millėn nė botėn e muzikės kur nė moshėn 18 vjeēare nxjerr nė shitje albumin e saj tė parė "The Divine Comedy".Milla do tė bėjė edhe reklama pėr produktet kozmetike tė kompanisė " L'OREAL PARIS".
Disa nga filmat ku luan Milla Jovovich janė :"Ultraviolet","Resident Evil","The Million Dollar Hotel","The Fifth Element","Kuffs" etj.


8 Sarah Jessica Parker
Biografia

Sarah Jessica Parker ėshtė e lindur me 25.03.1965 nė Nelsonville tė Ohio-sė nė SHBA. Talenti i saj pėr botėn e artit vėrehet qysh kur ajo ishte 11 vjeēare kur fillon tė vallėzoj me " The Nationa American Ballet Theater" dhe kur fillon tė kėndoj me " The Metropolitan Opera". Nė vitin 1979 fiton njė rol nė filmin " Rich Kids" pėrkrah aktorit John Lithgow. Sukseset nuk ndalen asesi pėr Sarah Jessica Parker-in nė vitin 1991 ajo luan nė komedinė e Steve Martins "L.A Story",ndėrsa nė vitin 1998 luan nė serialin televiziv "SEX AND THE CITY" serial ky qė mirėpritet nga publiku nė mbarė botėn por edhe nga kritikėt e kinematografisė botėrore.
Disa nga filmat ku luan Sarah Jessica Parker janė:"Life Without Dick","Isn't She Great","Home On The Range","Ed Wood". etj.9 Kirsten Dunst
Biografia

Kirsten Dunst ėshtė e lindur me 30.04.1982 nė Point Pleasant nė New Jersey nė SHBA. Kirsten do tė hyjė nė botėn e show-bizit pėrkatėsisht si modele qysh nė fėmijėri falė shtyerjės dhe pėrkrahjes tė nėnės sė vet Inez e cila merrej me art. Kėshtu qė Kirsten nė moshėn 4 vjeēare bėhet anėtare e "ELITE MODELLING AGENCY dhe FORD AGENCY. Pas njė seri suksesesh pranė kėtyre agjencioneve Kirsten fillon karierėn e saj edhe si aktore ku shumė shpejt do tė gjejė famėn dhe interesimin e disa regjisorėve dhe drejtorėve qė do ti ofrojnė role nė filma.
Kirsten Dunst do tė bėnė boom nė filmin " Interview with the Vampire:The Vampire Chronicles" ku luan pėrkrah Brad Pitt dhe Tom Cruise.
Disa nga filmat ku luan Kirsten Dunst janė:"Spiderman","Bring it On","Wimbledon","Deeply","Dick","Kaena: The Prophecy" etj.10 Jodie Foster
Biografia

Jodie Foster ėshtė e lindur me 19.11.1962 nė Los Angeles tė Kalifornisė nė SHBA. Jodie Foster nė moshėn 10 vjeēare performon pėr herė tė parė nė njė film nė "Disney's Napoleon and Samantha". Interesimi i saj pėr botėn kinematografike nuk ndalet kėtu ajo do tė fitoj rolin nė filmin "Moi Fleur Bleu" nė gjuhėn frėnge
qė nuk do tė jetė kurfarė problemin pėr Jodie-n meqenėse se Jodie nė atė kohė ishte studente e Liceut Francez nė Los Angeles.
Disa nga filmat ku luan Jodie Foster janė:"Panic Room", "Maverick","The Dangerous Lives of Altar Boys","Contact". etj.

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Top 10 Aktoret Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 Aktoret   Top 10 Aktoret Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 4:24 pm

Top 10 Aktoret 1280_752799629_00014f_H161729_L


Top 10 Aktoret Zeta-jones-catherine-photo-catherin

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Top 10 Aktoret Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 Aktoret   Top 10 Aktoret Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 4:27 pm

Top 10 Aktoret Bullock-sandra-photo-xl-sandra-bull


Top 10 Aktoret Cameron-diaz

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Top 10 Aktoret Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 Aktoret   Top 10 Aktoret Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 4:32 pm

Top 10 Aktoret 300610858_small


Top 10 Aktoret Nicole_kidman

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Top 10 Aktoret Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 Aktoret   Top 10 Aktoret Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 4:35 pm

Top 10 Aktoret Untitled


Top 10 Aktoret Sarah-Jessica-Parker-S4

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Top 10 Aktoret Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 Aktoret   Top 10 Aktoret Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 4:38 pm

Top 10 Aktoret 1189977524697


Top 10 Aktoret Jodie_foster0182

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Top 10 Aktoret Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 Aktoret   Top 10 Aktoret Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 7:47 pm

ke haruar Julia Roberts--America's sweetheart
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Top 10 Aktoret Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 Aktoret   Top 10 Aktoret Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Top 10 Aktoret
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: KiNemAtogRafiA DhE SpeKtaKli-
Kėrce tek: