AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Si te vishesh?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Si te vishesh? Empty
MesazhTitulli: Si te vishesh?   Si te vishesh? Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 2:01 pm

E ke analizuar ndonjeher menyren tende te te veshurit?Je e sigurt qe zgjedh ti si te vishesh apo mos ndoshta eshte ambienti i jashtem qe influencon mbi ty?Zbulo cili eshte stili yt i vecant dhe qe te ben unike lule

1.Prerja e flokeve duhet:

a-te pershtatet me fytyren tende-(2 pike)
b-duhet te pasqyroje personalitetin tend-(5 pike)

2.Kur ke deshire te blesh nje pale kepuce:

a-Nuk mendon per veshjen me te cilen do e shoqerosh mjafton te jene ashtu si te pelqejn ty-(4 pike)
b-kerkon marken dhe ngjyren qe perkon me veshjet e tua-(3 pike)

3.Ke nevoje per nje fustan te ri per ceremonine e marteses se shoqes tende me te mire:

a-Kerkon ne dollap midis veshjeve te pershtatshme per nje ceremoni,duke zgjedhur nje ngjyre te celet per te mos rene ne sy-(1 pike)
b-Zgjedh sipas shijes tende duke iu pershtatur tendencave te modes.Nuk e ke problem nese je duke shkuar ne nje cermoni apo ne pune per ty eshte e njejta gje .Stili yt eshte gjithmon i njejti-(5 pike)

4.Xhinset me shat poshte te rrine mire?

a-Jo, dhe mezi pres te ikin nga moda qe mos ti vesh me-(2 pike)
b-Jo,dhe pikerisht per kete nuk kam as dhe nje pale-(3 pike)

5.Cilat jane ngjyrat qe shkojne ne mode kete vit?

a-Lejlaja,totalisht e zeze,dhe ngjyrat e ndezura-(2 pike)
b-Nuk e di,sepse mundohem te vesh gjithnje ngjyrat qe pershtaten me ngjyren e lekures time-(5 pike)

6.Floket e shkurta sipas teje tregojne....

a-Mungese feminiliteti-(3 pike)
b-Nje menyre per te thene shiko fytyren time dhe jo ate qe kam perreth-(5 pike)

7.Diten e pare te punes ne zyre si vishesh?

a-Varet se si ndihem ate dite,ka diell apo shi,eshte vape apo ben ftohte-(5 pike)
b-Zakonisht kam nje look teper te rregullt,i cili me ben te dukem ashtu si jam-(1 pike)

8.Veshja nuk e ben njeriun:

a-Nuk ka shprehje me te gabuar,sepse ajo qe vesh thote shume mbi ty-(4 pike)
b-Eshte shume e verte-(2 pike)

Rezulatet:

Deri ne 25 pike:

Gjeja me pozitive ne stilin tend eshte se ke gjithmon besim te moda dhe gjithshka eshte me e lehte per ty.Per te blere nje veshje e di shume mire ku do shkosh dhe cfare do zgjedhesh.Por gjerat komplikohen kur moda nuk vjen sipas shijeve tuaja.Ben gjithshka per te veshur veshjet e koleksioneve te fundit,por rezultatet nuk jane gjithmon ato qe deshironi.Mundohu te mos ndjekesh gjithmon keshillat e mediave por ndiq ndonjeher dhe shijet e tua personale.

Nga 25 deri 35 pike:

Te pelqen te lexosh revistat e modes qe flasin per tendencat e fundit te modes,por ne fund zgjedh ate qe te pelqen ty,dhe zgjedh ngjyrat dhe linjat qe mendon se shkojne me trupin tend.Ndonjeher bene cmenduri te tilla si shpenzime marramendese per nje veshje qe te pelqen vertete shume.Mund te jete nje cante ose nje pale kepuce.Por shpesh pendohesh menjeher pasi e ke blere.

Mbi 35 pike:

Kur vjen ti personat e tjere ndihen te pasigurt.Di te zgjedhesh veshjet e tua si asnje njeri tjeter,duke valorizuar ne maksimum trupin dhe fytyren tende.Nuk bindesh nga stili i nje stilisti te vetem.Nese moda e momentit nxjerr ne treg dicka qe nuk te pelqen nuk e blen.Ke shume personalitet dhe kur kalon te gjithe kthejne koken per te te pare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si te vishesh?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: MoDa DhE EsTetiKa-
Kėrce tek: