AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?

Shko poshtė 
5 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Empty
MesazhTitulli: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 2:35 am

Greket e kane patur pjese te kultures se tyre "Homoseksulizmin", ka qene praktike e vjeter qysh ne Greqine Antike,
... megjithare une mendoj se Homoseksualizmi ose per me teper orientimi seksual percaktohet nga disa faktore biologjike (ne nivel hormonal dhe gjenetik) dhe kognitiv.
Dicka qe ndoshta formohet qe ne moshe te re.
Semundje??
Nuk do ta emertoja te tille, thjesht dicka ndryshe. Eshte nje dallim qe shfaqet qe ne adoleshente, me perpara sesa eksperincat seksuale , pavarsisht se shoqeria gjithmon ka diktuar paragjykime per te tille njerz duke i qujtuar mendersiht te semure. Sot Psikologjia nuk e njeh Homoseksualizmin si semundje.
Ekzistojne gjithashtu disa "Conversion therapies" per nje ri-orinetim seksulat te mundshem megjithate efikasiteti i tyre ngelet i diskutueshem. Eshte e vertet qe disa shqiptare ne Athine jane gay, e kam patur te veshtire ti besoj sepse nuk e di asnjehere nuk e kam asocuar Homoseksualizmin me shqiptaret, ndoshta sepse nuk e kam ndeshur kur kam qene ne Shqiperi.
Nuk besoj ne ato format ekstreme te parandalimit; shfarrosje, paragjykime perbuzje sepse nuk do te kishin sens, qe nga momenti qe njerez te tille nuk influencojne per negativisht menyren sesi jetoj.

Cfare mendime jepni ju per kete teme ?!!!!!!

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 38
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 2:42 am

Tani ka qe e kane semundje ne gen ka qe e fitojne por sidoqofte une i urej djale djale kurse goce goce i kam qejf Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 12:48 pm

njesoj si denisi.. vdes per lesbike Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 6:05 pm

mua personalisht me duket semundje ...kam pare meshkuj qe sillen identik si femra,plus qe nena natyre per ata qe nuk besojn ne perendi dhe per ata qe besojn ne perendi krijoi femer mashkull dhe jo vetem nje gjini
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Icon_minitimeWed Oct 03, 2007 7:51 pm

Dhe une mendoj si jerimida me shume me duket semundje mgjt nuk gjykoj njeri secili ka jeten e vet dhe ben si te doj me te

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Icon_minitimeFri Mar 07, 2008 3:56 pm

tamam llaf thate, ju lumte bravo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Empty
MesazhTitulli: Re: Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?   Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Homoseksualizmi, nje realitet apo semundje?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: DiSkuTimE ShoQeroRe-
Kėrce tek: