AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Durres /Procesi penal per 10 persona .....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Durres /Procesi penal per 10 persona ..... Empty
MesazhTitulli: Durres /Procesi penal per 10 persona .....   Durres /Procesi penal per 10 persona ..... Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 7:50 pm

DURRES/ Procedim penal edhe pėr 10 personat qė pėrfituan pensionet


Falsifikuan pėr pensionet, nė hetim 3 ish-punonjės


DURRES – Falsifikimi i dokumenteve tė pensionit pėr 10 persona ka ēuar nė hetim 3 ish-punonjės tė administratės shtetėrore. Burime nga policia pohojnė, se kėta persona kanė kryer veprėn penale tė falsifikimit tė dokumenteve pėr efekt tė shtimit tė viteve tė pensionit pėr disa persona. Veē kėsaj ka nisur procedimi penal i 10 shtetasve, tė cilėt nė sajė tė falsifikimit tė dokumentacionit, duke plotėsuar nė mėnyrė fiktive vjetėrsinė e punės, pėrfitonin pension tė kundraligjshėm qė prej vitit 1999.
Mėsohet se po hetohen Dylbere Shehu, ish-punonjėse pranė Bashkisė Manėz, Aleksandėr Moja, normist nė portin e Durrėsit, Dylbere Tila, punonjėse nė degėn e Sigurimeve Shoqėrore Durrės.
Hetimi
Burime nga policia bėjnė tė ditur, se 10 persona kanė pėrfituar pension tė paligjshėm qė nga viti 1999. Kėta persona janė ndihmuar nga punonjės tė administratės shtetėrore, duke falsifikuar dokumentet e vjetėrsisė sė punės. Mėsohet se ka nisur procedimi penal ndaj Dylbere Shehut, ish-punonjėse pranė Bashkisė Manėz, tė rrethit Durrės. Kjo e fundit dyshohet se nė vitin 1999, gjatė kohės kur punonte nė Zyrėn e Gjendjes Civile pranė Bashkisė Manėz, ka falsifikuar pėr efekt pensioni gjeneralitetet e njė prej pensionistėve. Po ashtu ka nisur procedimi penal edhe ndaj Aleksandėr Mojės, normist nė portin e Durrėsit. Burime nga policia bėjnė tė ditur se, Moja nė vitin 1999 nė kohėn kur punonte si shef personeli nė Drejtorinė e Portit Detar Durrės, dyshohet se ka falsifikuar pėr efekt pensioni librezėn e punės sė njė prej pensionistėve. Procedimi penal ka nisur edhe ndaj Dylbere Tilės, ish-punonjėse nė degėn e Sigurimeve Shoqėrore nė Durrės. Tė njėjtat burime pohojnė se, Tila nė vitin 1999, gjatė kohės kur punonte nė degėn e Sigurimeve Shoqėrore Durrės, dyshohet se ka shpėrdoruar detyrėn, duke pėrpiluar akte verifikimi fiktive, qė ndikonin nė rritjen e viteve tė punės.
Akuzat
Mbi tre ish-punonjėsit e administratės shtetėrore rėndojnė veprat penale tė shpėrdorimit tė detyrės dhe falsifikimit tė dokumenteve. Tre tė hetuarit duhet tė pėrgjigjen pėr njė shumė tė konsiderueshme tė ardhurash, qė kanė pėrfituar personat tė cilėt ato u kanė bėrė dokumentet false tė pensionit._________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Durres /Procesi penal per 10 persona .....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Berisha inspekton Durres-Kukes
» Sa persona keni ne msn tuaj ?
» DURRES-KUKES , rruga kushton 620 milion euro
» Berat/ Persona te maskuar vjedhin cel e pacienteve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MEDIAT SHQIPETARE DHE TE HUAJA :: KroNiKaT-
Kėrce tek: