AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Texte kengesh

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Texte kengesh Empty
MesazhTitulli: Texte kengesh   Texte kengesh Icon_minitimeWed Oct 03, 2007 1:38 am

Shpat Kasapi

refreni:

Vetem une te njoh
Vetem une e di cfar do
Une e di kush je
Vetem une e di cfar ke
(Dy here)

Eja se mjaft me ke len te pres
Dua qe te zgjohem
Me ty ne ket mengjes
Je larguar
Me ke len n'vetmi
E tash vjen me lutesh
Me lot ne Sy

Por sme lejon
S'me kupton
Prap shikon

E behesh se s'me don

refreni:
Vetem une te njoh
Vetem une e di cfar do
Une e di kush je
Vetem une e di cfar ke
(Tre here)

Eja se mjaft me ke len te pres
Dua qe te zgjohem
Me ty ne ket mengjes
Je larguar
Me ke len n'vetmi
E tash vjen me lutesh
Me lot ne Sy

Por sme lejon
S'me kupton
Prap shikon

E behesh se s'me dooo

refreni:
Vetem une te njoh
Vetem une e di cfar do
Une e di kush je
Vetem une e di cfar ke

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Texte kengesh Empty
MesazhTitulli: Re: Texte kengesh   Texte kengesh Icon_minitimeWed Oct 03, 2007 1:39 am

Nexhat Osmani-Humbi Dashuria

Flokun kur ta preka
njoha butesine
Kur ta preka Trupin
Ndjeva kenaqesine
U zhyta thell
Sa kec u mashtrova
Se vash te ty
Embel si shijova

Ku mbeti Bukurija
Humbi dDashurija
Ku u tret bBtesija
Dot me djeg Vetmia


Rastesisht te pash
Te rrugice e vjeter
Ecje perqafuar
Me dikend tjeter

Fryma sec mu ndal
Trupi mu ftoh
Me erdh turp per ty
Si ste paskam Njoht
Me te mallkue
Zemra nuk me thot
Po te denoft
Aj i madhi ZOT

Ku mbeti Bukurija
Humbi Dashurija
Ku u tret Butesija
Dot me djeg Vetmia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Texte kengesh Empty
MesazhTitulli: Re: Texte kengesh   Texte kengesh Icon_minitimeMon Oct 08, 2007 12:52 pm

Mehdi Zena - Vetėm Leku E Ēon Ujin Pėrpjetė

Miremengjesi - interesi
gjithmonė paska qenė kėshtu,
veē njė djalė i marrė si unė
nuk e ka besu.
Shumė shokė un' i kam pas
me ta jam betu pėr jetė,
o i kam pas e i kam qeras
tani veē kam mbet.

Me ndihmoni ju o mjek,
se me dhemb kjo kokė,
kur mbetet njeriu pa Lekė
mbetet dhe pa shokė.
Ēdo gjė shitet,
ēdo gjė blehet,
ēdo kush mund tė jesh
me Lekė e me dashuri
djalo mund ta blesh.
Me ndihmoni ju o mjek,
se me dhemb kjo kokė,
kur mbetet njeriu pa Lekė
mbetet dhe pa shokė,
ēdo gjė shitet,
ēdo gjė blehet
ne kėtė jetė te shkrete
vetėm leku, vetėm leku
e ēon ujin pėrpjetė.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Oct 08, 2007 12:58 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Texte kengesh Empty
MesazhTitulli: Re: Texte kengesh   Texte kengesh Icon_minitimeMon Oct 08, 2007 12:57 pm

Mehdi Zena - Tuj Shetit Ne Ara T'gjata

Tuj shetit ne ara t'gjata
midis barit t'njome.
Ne te dy na zuni vapa
rame e fjetem gjume, aman.
Ne te dy na zuni vapa
rame e fjetem gjume.

Tė kan' than' njė herė sa veta,
se po vjen pranvera.
Tė kan' than' njė herė sa veta,
se po vjen pranvera.
Do te dalim me t'shetitun
si pėr hera tjera, aman.
Do te dalim me t'shetitun
si pėr hera tjera.

Sa herė ballin ta lemojsha
me rrije e qete.
Sa herė ballin ta lemojsha
me rrije e qete.
Premtimin prej teje e dojsha
te dua pėr jetė, aman.
Premtimin prej teje e dojsha
te dua pėr jetė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Texte kengesh Empty
MesazhTitulli: Re: Texte kengesh   Texte kengesh Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 9:07 pm

Shi bie ne Tirane (Motrat Libohova)

Dielli humbi nen nje ledh
kur ti me the:
Eja me mua se te dua
ti vetem,eja me mua se te dua!!!

Shi bie ne Tirane
nga malli yne
edhe qielli qan
je i dehur nga pija
apo nga dashuria
ti ec...
por kembet nuk te mbajne(2 here).

Shi bie ne Tirane
si nen ombrelle
ti strukesh nen nje palme
gjysma ime mbeti
rrugeve te ketij qyteti
shi bie ne Tirane

(2 here)....
Sa shume u lagem e s'ikem
sa shume u endem e s'ikem
harruam ditet dhe vitet
a eshte kjo dashuria????

Ref:Shi bie ne Tirane....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Texte kengesh Empty
MesazhTitulli: Re: Texte kengesh   Texte kengesh Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 9:12 pm

Tirona (West Side Family)

Shumė zhurmė, shumė shume zhurmė
Sa zhurme, shume shume zhurme
Tirana e Re,
Lapraka, Kombinati,
Ali Demi
Tirona ėshtė pikėnisje, ku fillon mundėsia
Aty ku kam tė ardhmen, kam ėndrrat e mia.
Aty ku ngjitur janė xhamia edhe kisha,
Ku ndahet e pajtohet Nano e Berisha.

Aty ku ty tė jepet njė tjetėr mundėsi,
Kam shok, kam lagje, kam rrugė, kam shtėpi.

Tirona ēfarė ėshtė?
Mė i madhi paradoks,
Ku robi ble ke gabi me Rolex nė dorė.
Ku sllonet sydelfinat nė baltė bėjnė paradė,
ku krahas kjoskave tė rrėnuara
ėshtė njė super pallat.

Aty ku lana qelbet,
Dyqanet parfum shesin
Ku ndjen kenaqesine, presionin edhe stresin
Ku ka intelektuale po ka dhe katundar
Ku lypsat e te papunet flasin me celulare
Mundesi me 1000 rruge eshte per ne Tirona
Ku bashke me zhgenjimet, realizohen endrrat tona
Ku tė gjithė ne themi: Tirona zemra jonė,
Ti pėr ne, ti pėr ne, Je gjithmone kampion.
Kur te hyni nė Kombinat, jeni nė qytetin tonė
Njė tabelė, shyqyr, thotė: "Mirėserdhėt nė Tiron".

Tirona, nė zemrat tona, me jete e me sllona
E ēmendur, sido tė jesh, ti je e jona.
Tirona, ke ėndrrat tona, jeton orėt e vona,
E djegur, sido tė jesh, ti je e jona

Zhurmė zhurme, shumė zhurmė sa zhurmė.
Zhurmė, shumė zhurmė sa zhurmė.

Kjo ėshtė Tirona jonė, Tirona e kontradiktės,
E luftės e paqes, E errėsirės dhe e dritės,
Mashtrimit, tė vėrtetės, Shpifjes, interesit,
E qejfit dhe e stresit, E ahengut dhe biznesit.

Aty ku Kryetari bėrtet me megafon.
Gjithēka mund tė ndodhi, jetojmė nė Tironė.

Ku njerzia bėjnė plazh aty ku thahet liqeni
Ku provinciali thotė: "Jom pri 'Ali Demi'".
Aty ku truk perdorin jo vetem grate po dhe pallatet
ku Mjaft!, thotė rinia. "Po Boll mo se na plasėt".

Kafe, muhabet, si turqit e lashtė,
Nė kumbllat e kuqe, moda bėn sfilatė.
Se ska vetem afsh, por ka dhe ashash,
qarkullim parash, emancipim grash,
Shoping ke rruga e "Durrsit"
O burra nga Blloku, Atu ku gju pėr seks,
thithet dhe smogu.
Ku qentė dhe kazanet rreth ministrive I gjen,
atje ku ka dhe mbret, ka dhe president.

Tė gjitha do t'i gjeni nė qytetin tonė,
Ku njė tabelė e shtremėt thotė:
"Mirėserdhėt nė Tiranė".

Refreni
Tirona, nė zemrat tona, me jete e me sllona
E ēmendur, sido tė jesh, ti je e jona.
Tirona, ke ėndrrat tona Jeton orėt e vona,
E djegur, sido tė jesh, Ti je e jona.
Zhurme, shume zhurme

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Texte kengesh Empty
MesazhTitulli: Re: Texte kengesh   Texte kengesh Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 9:14 pm

Te te them nje lule (kenge korēare)


te te them nje lule ti je me e bukur,
te te them nje gonxhe te humbas freskine,
te te them nje lule ti je me e bukur,
te te them nje gonxhe te humbas freskine.

Ref se une te dua te dua te dua,
me ato buzka ti vash falmi mua,
se une te dua te dua te dua pergjithmone,

Te te them nje nuse ti je e pamartuar,
te te them nje Vajze ti ke dashuruar,
Te te them nje nuse ti je e pamartuar,
te te them nje Vajze ti ke dashuruar.

Ref se une te dua te dua te dua,
me ato buzka ti vash falmi mua,
se une te dua te dua te dua pergjithmone.

Tek pragu i shtepise per karshi te rrija,
dole e pabese ti moj vajza ime,
Tek pragu i shtepise per karshi te rrija,
dole e pabese ti moj vajza ime.
Ref se une te dua te dua te dua,
me ato buzka ti vash falmi mua,
se une te dua te dua te dua pergjithmone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Texte kengesh Empty
MesazhTitulli: Re: Texte kengesh   Texte kengesh Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Texte kengesh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Video kengesh
» Linke viedeo kengesh nga youtube
» Linke radjos dhe webesh per shkarkime kengesh
» Disa permbldhje kengesh nga dj_denis = Diabolica house

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MULTIMEDIA :: MuZikA ShqiPtaRe-
Kėrce tek: