ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Arti Egjyptian

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Arti Egjyptian   Sat Jan 19, 2008 11:28 pm

bust i MentuehmetKrejt ndryshe nga bustet te tjere. Qendrimi i bustit eshte "Egjyptiane" me duar pas trupit, dhe nje kembe duke ecur (ne levizje). Por masat e trupit nuk jane njelloj si bustet e Grekeve ose Italianet (pshm hunda duet te jete 1/4 e fyteres etj etj)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Temple e Ramses II   Sat Jan 19, 2008 11:33 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Hatsheputs Temple   Sat Jan 19, 2008 11:35 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Ishtar Gate   Sat Jan 19, 2008 11:39 pm

mozaic i rralle:

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Lamassu   Sat Jan 19, 2008 11:57 pm

Me fytyre njeriu, me krahe shpendi, dhe me trup kafshe, qe ruan si symbol "mbrojetes" dhe me shume eshte vene para baneses.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Pyramids @ Gizah, Egypt   Sun Jan 20, 2008 10:16 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
unknown
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

MesazhTitulli: Re: Arti Egjyptian   Tue Jan 22, 2008 7:21 pm

goxha mire, ti bej nje vizite. hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Arti Egjyptian   Mon Feb 25, 2008 8:36 pm

ouchhhhhhhhhhh te gjith postimet me foto nuk ekzistpojne..ouchhhhhh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Arti Egjyptian   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Arti Egjyptian
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: ArTi FiGurAtiV-
Kėrce tek: