ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Arti Italian

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Arti Italian   Sun Jan 20, 2008 10:37 pm

"Cathedral Dome" Florence nga Brunalleschi (arkitekt):Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Jan 20, 2008 10:41 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: San Lorenzo (brenda)   Sun Jan 20, 2008 10:38 pm


San Lorenzo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Santo Spirito   Tue Jan 22, 2008 5:40 am

e njejte si San Lorenzo

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Arch Of Constantine   Tue Jan 22, 2008 5:42 am

Arku i Konstaninit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Capitaline Wolf   Tue Jan 22, 2008 5:44 am

Ujku i Kryeqytetit (Cpitaline Hill=Rome)

Tregon historine e 2 vellezrit, njeri nga ata i ve Emrin e tij Romulus=Rome

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ElEni
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 310
Age : 33
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Porta Mazia   Tue Jan 22, 2008 5:48 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
unknown
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

MesazhTitulli: Arti Italian   Tue Jan 22, 2008 7:20 pm

figura madheshtore! qe perbejne besim ne Zoti dhe Statusi ne Shtet me sa shoh une.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
monica
I/E Respektuar


Numri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Medici Chapel   Fri Feb 08, 2008 7:03 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
monica
I/E Respektuar


Numri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: San Marco piazza   Fri Feb 08, 2008 7:04 am


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
monica
I/E Respektuar


Numri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: san marco with basilica   Fri Feb 08, 2008 7:05 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
monica
I/E Respektuar


Numri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Fillipo Lippi "   Fri Feb 08, 2008 7:17 am

nga mjeshtri italian i shekullit te 14-te. Lippi

Madonna, femija krisht dhe 2 engjull:

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
unknown
AneTaR HeRo
avatar

Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

MesazhTitulli: Re: Arti Italian   Sun Feb 10, 2008 7:24 pm

bukur mo...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Arti Italian   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Arti Italian
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: ArTi FiGurAtiV-
Kėrce tek: