AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit]

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Empty
MesazhTitulli: 15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit]   15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 2:03 am

15 gėnjeshtrat mė tė shpeshta tė dashurisė


Pas revolucionit seksual tė gjitha i kemi tė qarta dhe kėshillat tashmė na kanė ardhur deri te hundėt. Po megjithatė ende mbretėrojnė disa paragjykime dhe mashtrime tė vjera. Ja disa nga ato mė tė shpeshtat, bashkė me shpjegimin pse ato bindje janė tė gabueshme.

MASHTRIMI I PARĖ:
I madh apo i vogėl pėr femrat njėsoj.
Jo, jo, dhe prapė - jo! Nuk ėshtė njėsoj. Ėshtė e vėrtetė, nė fakt, pėr ta kėnaqur seksualisht femrėn ėshtė mjaft edhe gjatėsia minimale prej 8,5 centimetrash, porse kėtu ekziston rreziku qė ky send tė fshihet. Madje edhe revista “Plejboi” qe detyruar tė botonte rezultatin e njė studimi serioz se gratė me pėrvojė kėrkojnė gjatėsinė prej l7 centimetrash. Efekti stimulativ, ndėrkaq, bazohet nė veprimin vizuel.

MASHTRIMI I DYTĖ:
Hunda e madhe...
Nė vitin l897 mjeku berlinas Viliam Flis nuk kishte ndonjė punė mė tė menēur prandaj bėri njė hulumtim tė cilin e quajti “Lidhja ndėrmjet hundės dhe organit seksual femėror”, duke theksuar se pamja e pjesės sė poshtme tė hejzave tė hundės mund tė konstatojė se ēfarė forme mund tė ketė vagina. Nė popull, ndėrkaq, ėshtė i njohur mendimi se hunda e mashkullit pasqyron edhe madhėsinė e organit seksual tė tij. Porse, ėshtė fakt se rastet e tilla janė gjė fare e rastėsishme. Lidhur me kėtė ekziston kjo rregull: nganjėherė ėshtė ė vėrtetė, nganjėherė jo. E si pėrfundim: mė mirė ėshtė tė shikohet nė pantallona!

MASHTRIMI I TRETĖ:
Kur orgazmi bėhet nė tė njėjtėn kohė, ėshtė mė i lezetshmi.
Tash? Jo... Po... lėviz... pėrkundėr ekstazės, harmonia nė krevat ėshtė megjithatė njė gjė e dhunshme. “Koncepti i orgazmės sė kryer nė tė njėjtėn kohė ėshtė bėrė traumė e hulumtimit seksual bashkėkohor”, ankohet seksologu Ernest Borneman. “Rezultat i kėsaj ėshtė njėlloj hipohondrie seksuale, e cila ėshtė shumė mė e rrezikshme sesa orgazma, e cila nuk shkaktohet nė tė njėjtėn kohė”, mendon kolegu i tij Rajnhard Kleber nga Universiteti i Hmburgut dhe pėrfundon se ėshtė me rėndėsi qė orgazma tė pėrjetohet, e kur - nuk ėshtė fare e rėndėsishme.


MASHTRIMI I KATĖRT:
Rrobat erotike shtojnė dėshirėn.
Kjo ėshtė e vėrtetė, por - vetėm njė, dy, apo tri herė. Por kur tė dilni pėr tė katėrtėn herė para partnerit tuaj nė rroba ngacmuese, ai do tė mendojė: “A thua prapė qenkam i detyruar?” Ē’ėshtė e vėrteta, drita e kandelit, muzika adekuate, shishja e verės dhe tė gjitha tė tjerat qė ndodhin me tė, kur shndėrrohet nė ritual, fare thjesht - e shuan dėshirėn.

MASHTRIMI I PESTĖ:
Meshkujt shumė mė vėshtirė mund tė rrinė pa seks, sesa femrat.
Kjo ėshtė njė nga mashtrimet mė tė pėrhapura qė na brengos qė mashkulli prodhimin tejet tė madh tė spermatozoideve nuk mund ta tajisė pėrmes djersėve, porse ėshtė i detyruar qė nga kjo sasi tė ēlirohet. Ėshtė fjala megjithatė pėr pėrrallėn tė cilėn e ka krijuar shoqėria qė mashkullit ia ka dhėnė rolin prijės. Kėtė pohim mund ta harroni lirisht. Sepse: “Femrat njėsoj e kanė vėshtirė si meshkujt”, thotė dr. Zhak Vajnber, drejtor i Institutit tė Seksologjisė tė Parizit. Pasojat e tyre janė njėsoj si tė meshkujve”.”Vetėm meshkujt e kanė mė vėshtirė tė luftojnė kundėr kėsaj, sepse ata seksin, sipas dr. Kleberit, e barazojnė me suksesin, nėse heqin dorė, konsiderojnė se nuk janė tė suksesshėm”.

MASHTRIMI I GJASHTĖ:
Femrat me kėrdhokulla mė tė theksuara janė mė temperamente.
Kėtė pėrgjigje meshkujt ua bėjnė femrave, tė cilat kanė dėshirė tė flasin pėr madhėsinė e organit seksual mashkullor. Kėtė pohim, zatėn, e hedh poshtė edhe njė studim qė ka dėshmuar se femrat me kėrdhokulla mė tė vogla janė mė aktive nė krevat. Megjithatė, sipas tė njėjtit studim, nga dhjetė meshkuj, katėr i japin pėrparėsi vėllimit mė tė madh tė gjinjve. Kuptohet, kemi tė bėjmė me veprimin optik (sikundėr edhe me rastin e mashtrimit tė parė).


MASHTRIMI I SHTATĖ:
Gjoksi i leshur nuk flet asgjė pėr shkallėn e potencės.
Studime janė bėrė edhe pėr aftėsitė seksuale nė bazė tė sasisė sė qimeve nė gjoks. Rezultati: sa mė shumė qė tė ketė qime, aq mė i madh ėshtė potenciali pėr orgazme tė shumėfishta.

MASHTRIMI I TETĖ:
Vetėm ata qė janė tė dashuruar kanė seks harmonik.
Pėr seks tė mirė nuk janė tė nevojshme ndjenjat romantike. Edhe ky mendim ėshtė i detyruar sepse sipas dr. Bornemanit “sjellja seksuale e individit ėshtė vendosur nė parametrat e rangut shoqėror tė cilit ai i takon”. Pastaj, edhe antropologia Margaret Mig ka zbuluar se numri mė i vogėl i tė sėmurėve shpirtėrorė, por edhe i vetėvrasjeve, ėshtė mu nė ato fise ku kanė ēmuar tolerancėn seksuale dhe kanė refuzuar dashurinė romantike.

MASHTRIMI I NĖNTĖ:
Seksi qė bėhet pėrherė nė tė njėjtėn pozitė ėshtė i mėrzitshėm.
Kushdo qė e do seksin “klasik” nuk ka pse tė turpėrohet nga kjo as tė mendojė se ėshtė i demoduar. Kjo ėshtė marrėzia mė e thjeshtė. Pėrkatėsisht, ta dish pėrmendėsh “Kamasutrėn” nuk do tė thotė kjo se ėshtė ndonjė garanci se do tė keni pėrjetim mė tė madh seksual. Sidomos nėse ushtrimet e kėtilla bėhen nė pyll apo nė livadh (nė praninė e thneglave, tė grethave, tė spektatorėve tė tmerruar...).

MASHTRIMI I DHJETĖ:
Seksi disavjeēar me tė njėjtin partnėr bėhet i mėrzitshėm
Shumė bashkėshortė bėjnė tė njėjtin gabim, sepse ēdo gjė e reduktojnė nė moton “Me pėrpjekje sa mė tė vogla tė arrihen rezultatet mė tė mira. Pastaj, pakėnaqėsia seksuale e ēifteve disavjeēare mė parė ėshtė pasojė e konflikteve kronike, qė nuk kanė tė bėjnė fare me seksin. Ose, thėnė troē, kemi tė bėjmė me njė partner tė gabueshėm.

MASHTRIMI I NJĖMBĖDHJETĖ:
Kur pimė alkool, nuk kemi turp
Njė gotė, ē’ėshtė e drejta, tė stimulon, porse pasi ta pish njė gotė tė tėrė - humbin tė gjitha.

MASHTRIMI I DYMBĖDHJETĖ:
Pranvera ėshtė stinė e dashurisė
Romantikėt kėtė gjė, ndoshta, nuk do ta pėlqejnė, porse cicėrrima e zogjve, drunjtė e gjelbėruar, dalja e luleve tė para, nuk kanė kurrfarė ndikimi nė dėshirėn seksuale. “Nė shi dhe me rastin e cegmit tė parė tė vjeshtės zgjohet, nė tė vėrtetė, afshi seksual”, thotė dr. Vajnbergu. Nė kėtė kohė, zatėn, shtohet tajitja e hormoneve seksuale.

MASHTRIMI I TREMBĖDHJETĖ:
Tė mėdhenjtė nuk kanė nevojė tė masturbojnė
Kėtė gjė e bėjnė foshnjat, fėmijėt e vegjėl, tė rinjtė. Po tė mėdhenjtė nuk kanė nevojė pėr kėtė gjė. Kemi tė bėjmė edhe me njė mashtrim tė rrėnjosur thellė. Masturbimi nuk ėshtė as i dėmshėm, as i rrezikshėm. “Kjo ėshtė njė formė e realizimit seksual, qė e kultivon dashurinė sipas trupit tė vet”, thotė dr. Kleberi. Kaq.

MASHTRIMI I KATĖRMBĖDHJETĖ:
Dashnori i parė lė vulė nė jetėn e ardhshme erotike tė femrės
Asnjė femėr nuk e harron pėrvojėn e vet tė parė erotike, sikundėr as mashkuli. Se a do tė ketė qenė kjo pėrvojė e mirė apo jo, nuk lė gjurmė aq tė madhe nė jetėn e ardhshme erotike tė femrės, ashtu siē mendohej deri sot.

MASHTRIMI I PESĖMBĖDHJETĖ:
Njerėzit e moshuar nuk e duan seksin
Marrėdhėnie tė rregullta seksuale kanė 6o pėr qind tė bashkėshortėve tė moshės ndėrmjet moshės 6o dhe 74-vjeēare. Ky ėshtė rezultati i hulumtimeve tė Universitetit Gjuk tė Kaliformnisė Veriore. Erotika e tyre, ē’ėshtė e vėrteta, nuk ėshtė aq e bujshme, por pėr kėtė shkak marrėdhėniet e tyre i karakterizon butėsia dhe afria shpirtėrore. Kjo gjė nuk bėn tė tė turpėrojė, as para vetes, as para fėmijėve, tė cilėt shpesh harrojnė se prinėrit nuk janė vetėm mbajtės tė familjes, por para sė gjithash qenie seksuale.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Sep 24, 2007 4:36 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Empty
MesazhTitulli: Re: 15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit]   15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Icon_minitimeMon Sep 24, 2007 2:22 pm

Vallaj shume mashtrime paska.. ca i lexova une.. ene shyqyr shpetova.. e kam me teper se 17 Razz ... ene hunderr sjam... sa pre leshator, te marr ne qafe vallaj.. edhe mund te them qe.. njerezit me qime shume (leshator) qofte vajza apo djem.. jane teper qefli (ne sex sidomos) plus asaj qe the ti PearL..

Ehhh kjo rinia sotme i mson gjith gjerat neper libra e internet mbi seksin.. ne veteraneve sna ngeli gje me me tregu Razz

kalofsh mire lale..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Empty
MesazhTitulli: Re: 15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit]   15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 6:39 pm

Hahhahahaha sa i keq je per koken tende hahahhaha dhe une plake jam po he veterane si ty e vertet qe tani rinia e sotme di gjithcka nga Tv etj etj qe ne moshe te vogel Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Empty
MesazhTitulli: Re: 15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit]   15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 2:13 pm

PearL do ishte me mire te zije koken tate.. me dhimset koka ime per grune time..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Empty
MesazhTitulli: Re: 15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit]   15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Icon_minitimeSun Sep 30, 2007 11:58 pm

Hmmmmm per koken time qe je shejtan ta dish Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Empty
MesazhTitulli: Re: 15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit]   15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit] Icon_minitimeMon Oct 01, 2007 11:07 am

PearL shkruajti:
Hmmmmm per koken time qe je shejtan ta dish Razz

hmmmm... prap e tha llafen e keqe... e mire.. meqe jam shejtani.. thirrni djallin do i tek per tek thuj.. Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
15 genjeshtrat me te shpeshta te dashurise [sexit]
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Semundja e Dashurise
» Si te Njohesh veten ne Dashuri - Numerologjia e Dashurise
» Pse Kupidi, engjelli i dashurise, portretizohet si i verber?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: