AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Identiteti Sexual ....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Identiteti Sexual .... Empty
MesazhTitulli: Identiteti Sexual ....   Identiteti Sexual .... Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 2:18 am

Identiteti Sexual ..... sipas shkronjes se pare te emrit tuaj

Emrat qe fillojnė me shkronje...A...nuk je romantik ne mėnyrė te veēantė,por je interesant ne aksion.Je gjithmonė i zėnė.Me ty ajo qe shihet,ėshtė ajo qe fitohet,je ashtu siē prezantohesh.Nuk ke durim te flirtosh dhe nuk te bezdis fakti kur dikush ėshtė i turpshem,simpatik ose eksitues.Rri gjithmonė ballė pėr ballė me personin tjetėr.Kur bėhet fjale pėr seks ajo qe ka rėndėsi ėshtė aksioni dhe jo truket sekrete.Pėr ty ėshtė shumė e rėndėsishme terheqja fizike e partnerit tėnd.Provat dhe sfidat i sheh si njė gjalleri qe i jep gjuetise tėnde.Je i apasionuar dhe seksualisht je aventurier,me shumė sec duket,por nuk tregon verdalle aftėsitė e tua.Nevojat e tua fizike janė primare.


Me shkronjen...B...Nxjerr vibracione sensuale.Tė kenaqin gjėrat romantike,me vere dhe darke bashke.Je i lumtur kur merr dhurate si shenjė dashurie nga partneri yt.Tė pėlqen tė jesh e perkedhelur dhe di te perkedhelesh partnerin.Je shumė i/e rezervuar,por para se te besh dashuri,manifeston njė shprehi butesie dhe dashurie veēanėrisht te ngrohta.Mund te kontrollosh oreksin tėnd dhe mund te rrish pa sekst nėse ėshtė e nevojshe.Ke nevojė pėr sensacione tė reja dhe eksperienca tė reja,dhe je gati ti kesh.

Me shkronjen...C...Je njė individ shumė i shoqerueshem dhe ėshtė e rėndėsishme pėr ty te krijosh shoqeri.Ke nevojė pėr afrimitet dhe tė jesh i lidhur me dike.Je i/e gatshėm te bisedosh me njė partner seksual para,dhe pas.Do qe objekti i dashurisė tėnde te jetė mirė dhe te jetė shoqerisht i/e pranuar.Sheh partenerin tėnd si dashnorin/en tėnd dhe si te dashurin e jetės.Je shumė seksual/e dhe sensual dhe ke nevojė pėr dike qe e vlerėson dhe qe te adhuron.Kur kejo nuk ndodh,je i/e shkathet dhe i aftė pėr tu zhdukur me periudha te gjata pa pasur aktivitet seksual.Je njė ekspert pėr te kontrolluar dėshirat e tua dhe i aftė te zgjerosh marrdheniet e tua si pasoje e oreksit pėr seks.

Me shkronjen...D...Kur vendos ne kokė diēka,bėn ēdo gjė pėr te arritur qėllimet e tua.Nuk jep njė pėrgjigje lehtė,por je me edukate dhe simpatik.Nėse dikush ka njė problem e konverton ne tėndin.Je lartesisht seksual,pasional,i drejtė dhe i thelle,ndonjėherė je posesiv dhe xheloz.Seksi pėr ty ėshtė njė kenaqesi qe te bėn te ndihesh i/e plotėsuar.Tė stimulojne gjėrat e pazakonta qe te bėjnė te ndihesh i lirė dhe i hapur.

Me shkronjen...E...Nevoja jote e madhe ėshtė ajo pėr te folur.Nėse personi i takimit tėnd nuk ėshtė njė degjues i/e mirė ke probleme pėr tu shoqėruar me te.Njė person duhet te te stimuloj intelektualisht ose nuk do tė interesoj seksualisht.Ke nevojė pėr njė shok/shoqe pėr dashnor/e dhe pėr njė partener krevati.Urren mungesen e harmonise dhe e mos organizimit.Tė pėlqen te flirtosh sepse pėr ty ėshtė me e rėndėsishme te stimulosh aktin seksual ne vetvete,por sa intrigon zemren tėnde je shumė i/e ndershem.Kur nuk ke njė dashnor/e te mirė,preferon te flesh ose te lexosh njė libėr.

Me shkronjen...F...Je idealist dhe romantik,e ngre dashnorin tėnd ne piedestal.Do gjesh partnerin me te mirė qe mund te jetė.Tė pėlqen te flirtosh,por nėse dashurohesh je shumė i/e drejtė.Je sensual,seksual dhe ne mėnyrė private je pasional.Publikisht tregohesh ekstravagant dhe galant.Ke lindur romantik.Skenat e dashurive dramatike janė fantazite e tua te preferuara.Mund tė jesh njė dashnor/e shumė bujar.

Me shkronjen...G...Ji i/e bezdis’shem duke kėrkuar perfekten me veten dhe me dashnorin/en tėnd.I pergjgjesh njė dashnori/e e cila ka njė intelekt te njėjtė ose superior me tėndin ose dikujt qe mund te rrise gjendjen tėnde.Je shumė sensual dhe di si tė arrish pikėn maksimale te stimulimit erotik,sepse kėrkon te paarritshmen.Mund tė jesh tepėr aktiv seksualisht,kur gjen kohėn.Puna jote ėshtė pėrgjegjėsia duke paraprire ēdo gjė.Mund tė kesh veshtersi emocionale kur perfundon njė marredhenie,por ky nuk ėshtė njė problem dhe nuk do mbyllesh seksualisht.

Me sh..kronjen.H...Kerkon njė partner qe te realizoje reputacionin tėnd.Mund tė jesh shumė bujar me dashnorin tėnd,sidomos kur arrin te biesh ne dashuri.Dhuratat e tua pėr partnerin/en tėnd janė gjithmonė njė kenaqesi.Para se te dashurohesh mendon,je disi i/e rreshqitshem pėr tju dedikuar kėtyre gjerave dhe zakonet e tua te takimeve janė tė njėjta,te kujdes’shme ashti si shkujdesia jote seksuale.Je njė dashnor/e i /e durueshem dhe sensual.

Me shkronjen...I...Ke njė nevojė te madhe pėr te qenė i dashuruar,i vleresuar...edhe ne punėn tėnde.Vlereson kenaqesite ekstreme ne seks,sensualitetin dhe kenaqesite e mishit.Kerkon dashnor/e qe dinė se ēfarė bėjnė.Je jo i qete dhe i saktė ne sadisfaksionet e deshirave te tua.Je i/e gatshėm pėr eksperimentuar forma tė reja seksuale.Merzitesh lehtė dhe pėr kėtė ke nevojė pėr aventuar seksuale dhe ndryshime.Je me shumė sensual se seksual,por ndonjėherė je krejtėsisht devijues ne seks.

Me shkronjen...J...Mund tė jesh shumė romantik ose i lidhur me bukurine e dashurisė.Tė kesh njė partner ėshtė gjeja me e rėndėsishme pėr ty.Je i/e lirė ne te shprehurin tėnd pėr dashurinė dhe je i gatshėm te kapesh mundėsitė,duke provuar eksperienca tė reja me partnerin tėnd duke e barazuar te gjithė kėtė me njė shije te mirė.Trute te ndezin,do tė ndjesh qe partneri yt te jetė menderisht stimulues,nėse jo do e kesh te vėshtirė te mbash kėtė lidhje.Kerkon dashuri,embelsi,dhe njė mbrėmje me qirinj pėr te ditur qe je i/e vleresuar.

Me shkronjen...K...Seksualisht je i/e mrekullueshem,por duhet te konsiderosh me mirė vlerat e personave dhe veēanėrisht te tuat.Nuk do ishte ket qe ky motivim te te frymezoje pėr tu koltivuar pak me shumė,duke ndėrruar imazhin dhe pėrshtypjen qe projekton ne fillim me personat qe takon,dhe me shumė me ata qe te terhqin.

Me shkronjen...L...Je shumė romantik,idealist/e dhe disa here beson se dashuri do tė thotė vuajtje.Tė tėrheqin personat qe kanė probleme ta pazakonshme.E sheh veten si shpetimtari i dashnorit/es tėnd.Je i sinqert,pasional ekstrem ne seks dhe endrrimtar.Nuk ke nevojė pėr ndihmė pėr te rėnė ne dashuri.Fantazon me filma dhe revista.Nuk u tregon te tjerėve pėr kėtė jetėn tėnde sekrete qe ke ne fantazite seksuale.

Me shkronjen...M...Je emocional dhe i thelle.Kur e sheh veten te rrembyer nga njė lidhje,i dedikohesh totalusht asaj.Asgje s'tė ndalon,nuk njeh pengesa.Ti beson krejtėsisht tek dikush qe ėshtė i njėjtė pasional dhe intens.Beson ne lirine totale seksuale dhe kėrkon gjithmonė tė provosh gjithēka.Energjia jote seksuale ėshtė e palodhshme dhe te pėlqen te mbrosh partnerin.Je i/e aftė te zgjerosh marrdheniet e tua sipas oreksit tėnd seskual.Ashtu si shkronja C.

Me shkronjen...N...Je shumė ėndėrrues dhe romantic,nuk ke momente te mėdha pasionale.Dukesh i/e ftohte dhe i/ largėt,kėshtu nuk e bėn shumė bashkpuntor/e partnerin tėnd ne ndjenja,por kjo nuk do tė thotė qe nuk ke ndjenja pėr te,por vetėm se ke mėnyrė jo “vetore” pėr ta treguar.Para seksit pėr ty vijnė ndejnjat dhe ngrohtesia shpirtėrore>

Me shkronjen...O...Je interesant ne aktivitetet seksuale dhe tregon sekretet e tua me te turpshme dhe dėshirat e tua.Mund tė ri***ikosh energjine tėnde seksuale pėr te bėrė Lekė dhe pėr te arritur pushtetin.Mund tė kesh lehtesisht periudha te qeta,por je pasional i/e pakenaqur duke kėrkuar te njėjtat cilėsi tek partneri.Seksi ėshtė njė marrdhenie serioze i cili kėrkon thellesi mendore dhe ndryshueshmeri,ke aftėsi tė provosh ēdo gjė ose ēdo person.Ndonjehere pasionet e tua bėhen posesivitet,gjė qe duhet ta mbash nėn kontroll.

Me shkronjen...P...Je shumė i/e ndėrgjegjshėm pėr gjėrat e tua primare shoqėrore.Nuk do mendoje kurrė te beje diēka qe mund te demtoje imazhin ose reputacionin tėnd.Aparencat kanė te bėjnė pėr te dhe pėr kėtė do njė partner terheqes.Ne te njėjtėn kohe do njė person te zgjuar.Ėshtė mjaft e ēuditshme qe e sheh partnerin/en tėnd si njė kundershtar;kujto se njė zenke e mirė stimulon vibracionet seksuale.Je seksualisht i lirė.Eksperimenton gjėra tė reja ne ēdo fushe.Je shumė shoqeror dhe joshes; te pėlqen te flirtosh dhe ke nevojė tė jesh i/e terhequr mirė.

Me shkronjen...Q...Ke nevojė pėr njė aktivitet konstant dhe stimulues.Ke njė energji fizike te llahtarshme.Ėshtė shumė e vėshtirė pėr partnerin tėnd te te ndjeke seksualisht,madje edhe ne gjėra te tjera.Je njė dashnor/e entuziaste dhe ke tendencen pėr te qenė i/e terhequr nga njerėz te grupeve te tjera etnike.Ke nevojė pėr romantizem,zemėr dhe lule edhe pėr biseda qe te ndezin.

Me shkronjen...R...Nuk je rremujaxhi,duke ju referuar jetės ne pergjithsi.Ke nevojė pėr dike qe te mund te mbaje paqen me ty dhe pėr dike qe te kėtė njė intuite dhe zgjuarsi te mirė.Ndizesh shpejt,ashtu si me njė qe ka mendje te madhe,po ashtu edhe me njė qe ka njė trup te bukur.Pra terheqja fizike ėshtė shumė e rėndėsishme pėr ty.Do qe te ndihesh krenar pėr partnerint tėnd.Ne privat je shumė seksi,por ne krevat sherben me shumė si profesor.Seksi ėshtė i rėndėsishėm,por mund tė jesh njė i/e dashur i mirė i lojrave shumė kerkuese.

Me shkronjen...S...Ke sekrete,autokontroll dhe je i/e turpshem.Je shumė sexy,sensuale dhe pasionale,por shpesh nuk ja lejon vetes.Vetėm ne intimitetin privat del ne pah kjo anė e natyres tėnde.Njeh tė gjitha truket pėr tu marrė vesh.Mund tė luash ēdo rol,dhe e merr jetėn tėnde dashurore seriozisht.Nuk je budalla/qe,ke durimin pėr te pritur qe te arrije personi i duhur.

Me shkronjen...T...Je shumė i/e ndjeshem,i rezervuar dhe seksualisht disi pasiv;te pėlqejnė parteneret qe marrin inisiativen.Muzika,dritat e errta dhe mendimet romantike janė gjėrat qe te ndezin.Fantazon,por nuk dashurohesh lehtesisht.Kur je i/e dashurar je romantik/e,idealist,sentimental dhe tepėr intens (thelle).Tė pėlqen te pėrdorėsh senset e tua ne ndjenja.Mund te modifikosh marrdheniet e tua sipas endrrave qe janė gjithmonė ne koken tėnde.

Me shkronjen...U...Je entuziast dhe che parime kur dashurohesh.Por kur nuk je i/e dashuruar me ndonjė person,je i/e dashuruar me dashurinė,duke kėrkuar gjithmonė dike qe ta adhurosh.I sheh gjėrat romantike si njė sfide.Je njė vagabond dhe ke nevojė pėr aventura,eksitime dhe liri.Tė pėlqen te besh dhurata pėr tė parė partnerin tėnd te ndihet mirė.Mėnyra jote e te udhehequr te berit seks ėshtė e fortė dhe me shumė dėshirė,njė kenaqesi momentale.Je i/e gatshėm te vesh para kenaqesise tėnde atė te partnerit.

Me shkronjen...V...Je individualist dhe ke nevojė pėr hapsiren tėnde,pėr lirin dhe entuziast.Shpreson derisa dikush te te doje.Ndjen nevojen pėr te qenė ne koken e personit tjetėr pėr tė parė se c’mendon.Tė tėrheqin tipat e egocentrik.Shpesh ka njė difernece moshe midis teje dhe atyre.I pėrgjigjesh rrezikut,te pėlqejnė thriller dhe suspansat.Skenat lezbike te ndezin edhe kur nuk bėn pjesė.


Me shkronjen...W...Je shumė krenar,i vendosur dhe nuk do tė marrėsh njė “jo” si pėrgjigje kur je i/e dashuruar,ndryshe egoja jote ėshtė ne loje.Je romantik,idealist dhe ndonjėherė je i/e dashuruar me vete dashurinė,nuk sheh e sheh partnerin tėnd si ne te vėrtetė ėshtė.Ndjenj shumė shumė dhe jep gjithēka ne njė marrdhenie.Asgje nuk ėshtė tepėr e mirė pėr dashnorin/en tėnde,bėn ēdo gjė pėr te,dhe te pėlqejnė lojrat e dashurisė.

Me shkronjen...X...Ke nevojė pėr stimulime konstante sepse ke lindur me kėtė dėshirė.Mund te mbash me shumė se njė marrdhenie ne te njėjtėn kohe me shumė lehtesi.Nuk mund te heshtėsh mendjen tėnde dhe flet kur bėn dashuri.Me koken dhe fantazine tėnde mund tė kesh historite me te mėdha tė gjitha pėr ty.Je fantazios ne seks aq sa partneri shpesh nuk mund te te ndjeke ne fantazite e tua.

Me shkronjen...Y...Je seksual,sensual dhe shumė i/e pavarur.Nėse nuk mund ti besh gjėrat ne mėnyrėn tėnde atėherė i le fare.Do te kontrollosh marrdhenien tėnde.I pėrgjigjesh stimulive fizike,te pėlqen te kalosh ore te tera vetėm duke prekur,duke ndjere dhe duke eksploruar.Ne ēdo rast,nėse nuk mund te kalosh kohėn duke bėrė punuar,i dedikohesh kenaqesive te mishit.Ke nevojė ti provosh vetes dhe partnerit tėnd se je njė dashnor i mirė.Do te ushqesh perfomancat e tua dhe tė jesh i / e hapur,duke stimualuar pjeset intime te partnerit.Ne krevat je njė shoqerues romantik dhe stimulues.

Me shkronjen...Z...Pėr ty tė merresh vesh seksualisht me partnerin ėshtė nė vend tė parė,madje me pare se kenaqesia.Je krejtėsisht i/e shqetėsuar pėr ***rieren tėnde.Nėse nuk ke njė pozite te mirė ekonomike bie ne deshperim,por je njė tip qe nuk dorezohesh lehtė......e heq mendjen duke kaluar me partneren tėnde njė nate te gjatė seksi.Mund tė jesh shumė me tepėr romantik sesa personi qe keni pranė dhe ke aftėsinė tė kesh njė sensualitet shumė tė madh.Por nuk e humbet kurrė kontrollin e emocioneve te tua.Je shumė i/e kujdes’shem para se te intrigosh zemren tėnde dhe trupin tėnd me kėto gjėra.Kur arrin te gjesh dashurinė,perkulesh di njė gome para saj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Identiteti Sexual ....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: