AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Na ishte njehere....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Na ishte njehere.... Empty
MesazhTitulli: Na ishte njehere....   Na ishte njehere.... Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 5:45 pm

Klintoni dhe papa vdiqen ne nje dite, dhe pasi bene formalitetet e rastit u nisen per ne jeten tjeter.
Klintonit i ra te shkonte ne parajse ndersa papen e cuan ne Ferr.
Ceshte keshtu po i thoshte Papa Djallit qe e priti!. Si ka mundesi qe une te jem ne ferr, ju lutem shikojeni dhe njehere dosjen time po i lutej papa Djallit.
Ok. i thote djalli dhe pasi e verifikoi i tha Papes se kishte nje gabim dhe te nesermen ai do te shkonte ne parajse.
Te nesermen qe ne mengjez papa pasi u pershendet me Djallin u nis per ne Parajse. Rruges pa Klintonin qe po zbriste poshte, dhe i kerkoi ndjese per kete qe ndodhi.
S'ka gje i tha Klintoni,behen dhe gabime, por si ndihesh ti pas nje dite ne Ferr.
Mezi po pres te shkoje lart i tha Papa, kam gjithe jeten qe mezi pres te takoje virgjereshen mari.
Aha, je me vonese i tha Klintoni.
Nje piktore shume e degjuar gjate nje aksidenti humbi syte. Shume e deshperuar ai brodhi ne gjithe boten dhe gjeti nje okulist i cili e operoi dhe ja rregulloi syte. Piktorja shume e gezuar i tha qe do ti bente dhurat nje pikture te saj. Okulisti e pranoi dhe piktorja pikturoi ne zyren e doktorit nje sy shume te madh. Pas ca ditesh disa vete shkuan tek zyra e doktorit dhe pasi pane pikturen e pyeten doktorin se cfare ndjente ai kur shikonte nje pikture te tille.
- Falenderoje zotin qe nuk jam gjinekolog, tha doktori
Dy djem kishin shkuar ne nje xhungel per gjah. Papritur ata pane nje luan te madh qe tu afrohej. Njeri nga djemte filloi te hiqte kepucet dhe carapet. Cfare po ben, i tha tjetri, u cmende.
-Kjo me ndihmon per te vrapuar, i tha djali- dhe hoqi dhe kepucen tjeter.
- Sado te vraposh i tha shoku Luanin nuk e kalon dot.
- Luanin nuk e kaloj i tha djali, por ty do ta kaloj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Na ishte njehere.... Empty
MesazhTitulli: Re: Na ishte njehere....   Na ishte njehere.... Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 5:46 pm

Une jam o une, po ketu qenka bere m... mullar, e kane kthyer kete forum ne pazar kafenesh dhe ne disa rubrika ka humbur fare kuptimi, megjithate une po vazhdoje me nje tjeter humor,....

Nje bure shkoi tek doktori dhe ai pasi e vizitoi dhe i pa analizat i shpjegoi se ai kishte vetem 24 ore jete dhe kete te shkonte ta shijonte sa me mire.
Burri me nxitim shkoi ne shtepi e gjeti gruan duke gatuar e perqafoi dhe i tha: degjo e dashur, nuk di si ta them por une kam vetem 24 ore jete keshtu qe kete kohe qe me ka mbetur dua ta kalojme bashke duke bere dashuri.
Mire i thote gruaja dhe shkoi bashke me te ne dhomen e gjumit. pas 4 oresh burri i thote, grua me kane mbetur dhe 20 ore te lutem hajde bejme prape dashuri. Mire i thote gruaja dhe ja filluan prape.
Pasi u qetesuan dhe moren nje sy gjume, buri u ngrit i alarmuar pa oren tundi gruan te cilen e kishte zene gjumi e lodhur dhe i thote, - e dashur cohu te lutem te bejme dhe njehere dashuri se me kane mbetur dhe dy ore jete.
Gruaja u ngrit me sy te zgurdulluar dhe i tha: - epo mjaft tani se e teprove, une pas dy oresh duhet te shkoje ne pune.
Dy lope ishin duke kullotur ne nje lendine, dhe njera i thote tjetres: Nuk je shqetesuar me gjithe keto lajme mbi semundjen tone te re te lopes se cmendur.
Jo ja ktheu tjetra, une jam pule.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Na ishte njehere....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» na ishte sec na ishte....
» Si Ishte Per Ju Viti 2007 ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARGETIM :: HuMoR-
Kėrce tek: