AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Donatela Versace

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Donatela Versace Empty
MesazhTitulli: Donatela Versace   Donatela Versace Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 7:29 pm

Donatela Versaēe, mbretėresha e modės


Mė tepėr se 45, mė pak se 50. Donatela Versaēe nuk do tė saktėsojė moshėn qė do tė mbushė nė 2 maj. E kujtojmė ne: ka lindur nė 1955. Por pėr stilisten, nėna e Alegrės dhe Danielit, ėshtė njė ditėlindje shumė e rėndėsishme. Nė 30 qershor fėmija i parė do tė bėhet nė moshėn e pėrshtatshme pėr tė trashėguar 50 pėr qind tė aksioneve tė kompanisė qė i ka lėnė daja i saj Xhani, i zhdukur nė 1997-ėn. Krijuesja e “Versace” tregon se si e kaloi kėtė moment delikat pėr firmėn dhe familjen.


Ēfarė bėn Donatela Versaēe kur ėshtė larg pasarelave?
Punoj shumė. Sigurisht qė dua edhe jetėn mondane dhe tė vesh veshje mbrėmjesh. Tė ndėrroj veshjet ėshtė gati njė lojė. Por ėshtė vetėm njė pjesė e vogėl e ekzistencės time.
Dhe ajo familjare?
Ia dedikoj fėmijėve tė mi. E fillojmė ditėn duke ngrėnė mėngjes bashkė. Dhe ēdo mbrėmje duke ngrėnė darkė diskutojmė tė gjithė.
I plotėson interesat e firmės dhe familjes?
Sigurisht. Alegra e di qė ka trashėguar mė tepėr pėrgjegjėsi se pasuri.
Ēfarė do tė bėjė vajza pas 18 vjetėsh?
Do tė niset nė gusht pėr tė studiuar recitim nė Shtetet e Bashkuara.
Pra, nuk ndryshon asgjė nė pėrgatitjet e Versaēes?
Tani pėr tani jo. Jemi vetėm duke kėrkuar njė ortak nė minorancė, Unė jam, do tė jem dhe do tė mbetem Meduza. Mbi ne janė nxjerrė shumė pėrfundime, sepse emri Versaēe pėrbėn lajm.
Pėrse vajza juaj do t’i pėrkushtohet teatrit dhe jo modės?
Mundėsisht do tė jetė dikush tjetėr...nė Amerikė, larg kureshtjes sė shtypit italian, mund tė jetojė njė jetė tė pėrshtatshme pėr moshėn e saj.
Nė tė ardhmen do tė duartrokitet Alegra si aktore apo si stiliste?
Edhe si amvisė gatimi. E rėndėsishme ėshtė qė tė jetė e lumtur.
Po ju, Donatela, si e kaloni kohėn e lirė nė shtėpi?
Nuk gatuaj dhe nuk lidh kopsa. Edhe pse e kam bėrė shumė herė para njė sfilate. Lexoj shumė, kur jam nė shtėpi me robėdeshambėr prej satėni dhe nallane.
Shikoni televizor?
Pak. I trajton italianėt si injorantė. Dhe pastaj me gjithė kėto hollake nuk duket merita e grave. I bėn tė duken pa tru.
Nė tė kundėrt dimė qė ju pėlqeni shumė muzikėn?
Tani ēmendem pėr raperin Eminem dhe 50 cent: Pėrcjellin mesazhe sociale qė do tė doja t’i thoshja unė.
Pėshpėritet qė shpenzoni shumė nga koha juaj pėr bukurinė, dhe qė fonisti juaj udhėton me Konkord?
Historia ime “e paraqitjes” ėshtė bėrė gati njė legjendė. Mė zbavit sepse zbavit njerėzit. Nė tė vėrtetė kam vetėm njė grimier dhe njė parukier qė i thėrras nė rast nevoje. Nėse nuk kam impenjime zyrtare, vij nė zyrė edhe e patrukuar.Si shpėrblim, shumė tė reja tė make-up lindin nga nevojat vetjake qė grimieri im, Renato, i kthen nė produkte.
Pėr shembull?
Linja e fundit e buzėkuqėve, e quajtur Sensual feeling, me margaritarė tė vėrtetė tė grimcuar pėr shkėlqimin e buzėve. Gruaja mė pėlqen vezulluese dhe e nxirė.
Si mbaheni nė formė?
Njė ditė bėj gjimnastikė dhe njė ditė mė pas njė masazh. Dal e lyer si njė ngjalė.
Ēfarė mendoni pėr kirurgjinė plastike?
Ėshtė e nevojshme pėr tė gjithė ata qė duan tė pėrmirėsohen.
Koha qė kalon ėshtė njė armik?
Ēdo moshė ka anėt e veta pozitive
Nė kėta vjet a ka ndryshuar shumė puna e stilistit?
Ka evoluar. Luku i pėrgjithshėm nuk mė pėlqen mė as mua. Pėlqej tė krijoj copa tė zbėrthyera duke i pėrzier me shijen. Tė gjithė duan tė jenė pak stilistė dhe kėshtu mund ta bėjnė.
Pėrse adhuroni flokėt bjonde?
Bjondja ėshtė thelbi i femėrores: ngjyra e grave mė e famshme se historia.
Dhe ēfarė na thoni pėr maninė tuaj pėr gurėt e ēmuar ?

Diamantet mė pėlqejnė sepse paraqesin forcė dhe pastėrti mund tė shohėsh brenda dhe tė hidhesh, si pishinat, qė nuk janė kurrė tė mjaftueshme nė sasi.
Miqtė ?
Njė fėrfėllitje fame dhe njerėzit e zakonshėm qė duan mbledhur nėn tė njėjtėn ēati: e imja. Nė restorant pėlqej gjithmonė intimitetin shtėpiak.
Pėr kėtė i kushtoni shumė kujdes linjės Versace Home Collection?
Sistemimi ėshtė mė tepėr i rėndėsishėm sesa njė veshje. Nuk mund ta heqėsh nė mbrėmje: duhet ta mbėshtjellėsh ditė pas dite.
Si do ta pėrcaktonit shtėpinė tuaj?
Njė pėrzjerje tė mobiljeve antike, pjesė arti qė mi ka rregulluar vėllai im Xhani dhe gjėra tė jetės sonė. Nė dhomėn e Danielit ėshtė kitara. Alegra ka posterat e rokstarėve tė saj tė preferuar dhe nė sallon ėshtė bateria.
Tashmė nė shtėpinė tuaj ka shpesh rokstarė qė kėndojnė. Por cilėt prej kėtyre personazheve janė miqtė tuaj tė vėrtetė?
Me Sting dhe Elton Xhon jemi intimė. Me Madonėn flasim pėr fėmijėt. Por, po vlerėsoj gjithmonė e mė tepėr Kristina Aguilerėn.
A e ka tradhtuar ndonjėri miqėsinė tuaj?
Nuk dua ta kujtoj. Ka qenė tepėr e dhimbshme, pėr njė si puna ime qė jep gjithmonė shumė.
Ēfarė kujtoni nga vėllai juaj Xhani?
Mėnyrėn e tė qeshurit, pasionin pėr artin dhe aftėsinė pėr tė rrezikuar. Mendoni qė, me pavetėdijen time mė dėrgoi tė blija nė ankand shtėpinė tonė nė rrugėn Jezu. Po blija njė pjesė historike tė Milanos pa e ditur. Por pėr Xhanin preferoj tė mos flas, sepse ndiej ende dhimbje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Donatela Versace
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bluza dhe taka per mbretereshen e Versace

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: MoDa DhE EsTetiKa-
Kėrce tek: