AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Mire Se Vini Ne FIER ......

Shko poshtė 
4 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Mire Se Vini Ne FIER ...... Empty
MesazhTitulli: Mire Se Vini Ne FIER ......   Mire Se Vini Ne FIER ...... Icon_minitimeMon Sep 24, 2007 5:18 pm

Fieri qyteti im i lindjes ,qyteti ku kam kaluar femijerine time ne ato rrugica qe kam mall , qyteti ku kam lene shoqerine time ,ku ndjej nostalgji .
Pershendetje te gjithe Fierakeve kudo qe ndodhen ne cdo cep te botes ,ju uroj fat e mbaresi ne kete jete mizore e te veshtire
Pershendetje Fierit tim te dashur dhe uroj qe nje dite do jetoj perseri tek ty qyteti im .........
Fieraket mund te pershendesin njeri-tjetrin ne kete teme vetem per Fierak Very Happy


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Dec 05, 2007 7:20 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Mire Se Vini Ne FIER ...... Empty
MesazhTitulli: Re: Mire Se Vini Ne FIER ......   Mire Se Vini Ne FIER ...... Icon_minitimeMon Sep 24, 2007 7:56 pm

Pak histori:
Pėr herė tė parė emri i Fierit pėrmendet rreth vitit 1620.


Politika:
Kryetar i Bashkisė sė Fierit ėshtė Baftjar Zeqo

Ekonomia:
Fieri ėshtė njė qendėr e rėndėsishme industriale nė Shqipėri. Pėr tu pėrmendur janė Industria e Naftės, nxjerrja dhe pėrpunimi i saj. Nė Fier ndodhet fusha naftėmbajtėse me e madhe e Shqipėrisė. Gjithashtu pėr tu pėrmendur ėshtė dhe industria e transportit.

Transporti:
Fieri ndodhet rreth 115 km larg Tiranės, kryeqytetit tė Shqipėrisė. Ndodhet rreth 40 km larg Vlorės dhe rreth 40 km larg Beratit. Eshtė njė nga nyjet kryesore tė jugut persa i pėrket transportit. Fieri ėshtė pjese e rrjetit hekurudhor shqipetar.

Panorama e qytetit:
Apolonia [Pojan]

Koordinatat: 40°37 V 20°46 L
Popullsia:
-dendėsia 60.000 banorė
? banorė/km²
Sipėrfaqja :? km²
Administrata
Shteti Shqipėria
Posta ?
Prefiksi telefonik: 00355 /034
Faqe zyrtare Bashkia e Fierit
Politika
Kryetar :Baftjar Zeqo
Partia udhėheqėse ps
Komunikacioni
Targa e automjeteve: FRMire Se Vini Ne FIER ...... Normal_DSC_0024
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Mire Se Vini Ne FIER ...... Empty
MesazhTitulli: Re: Mire Se Vini Ne FIER ......   Mire Se Vini Ne FIER ...... Icon_minitimeMon Sep 24, 2007 8:07 pm

Mire Se Vini Ne FIER ...... Apollo10


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Dec 05, 2007 7:20 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Mire Se Vini Ne FIER ...... Empty
MesazhTitulli: ViSeT ShqiPtaRe :: Mire Se Vini Ne FIER ......   Mire Se Vini Ne FIER ...... Icon_minitimeThu Dec 13, 2007 11:02 pm

Mire Se Vini Ne FIER ...... 1apoll10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Mire Se Vini Ne FIER ...... Empty
MesazhTitulli: ViSeT ShqiPtaRe :: Mire Se Vini Ne FIER ......   Mire Se Vini Ne FIER ...... Icon_minitimeThu Dec 13, 2007 11:04 pm

Mire Se Vini Ne FIER ...... 1apoll11
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Mire Se Vini Ne FIER ...... Empty
MesazhTitulli: Re: Mire Se Vini Ne FIER ......   Mire Se Vini Ne FIER ...... Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 9:50 pm

nuk ka si memedheu qan
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

Mire Se Vini Ne FIER ...... Empty
MesazhTitulli: Re: Mire Se Vini Ne FIER ......   Mire Se Vini Ne FIER ...... Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 6:03 am

LET ME SEE...
MAFIE NJEREZ.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Mire Se Vini Ne FIER ...... Empty
MesazhTitulli: Re: Mire Se Vini Ne FIER ......   Mire Se Vini Ne FIER ...... Icon_minitimeMon Feb 25, 2008 8:56 pm

waw mos moj..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Mire Se Vini Ne FIER ...... Empty
MesazhTitulli: Re: Mire Se Vini Ne FIER ......   Mire Se Vini Ne FIER ...... Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mire Se Vini Ne FIER ......
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» MIRE SE JU RIGJEJ!
» MIRE SE JU GJETA
» Mire se erdhet ne sofren Vlonjate

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ME AFER NJERI TJETRIT :: ViSeT ShqiPtaRe-
Kėrce tek: