AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Zbulo personalitetin tend

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Zbulo personalitetin tend Empty
MesazhTitulli: Zbulo personalitetin tend   Zbulo personalitetin tend Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 1:23 pm

Per te bere kete test duhet te jesh i/e qetesuar dhe me mendje teresisht"te boshatisur":
SHKALLA
Jeni duke ecur ne shkretetire kur papritmas te shfaqet nje shkalle.....
a)Si ato te zjarrefikseve
b)Ne forme trekendeshi( pra me dy pjese te hapura nga poshte)
c)Shkalle te dredhura(so ato qe vihen perbrenda shtepise)
Sa e gjate eshte?
a)me shume se ty
b)sa ty
c)me te shkurtra se ty
Nga clloj materiali jane te perbera?
a)hekur
b)dru
c)mermer&cemento
Cfare perfaqeson Shkalla
Shkalla perfaqeson miqesine.Forma e shkalles tregon vleres qe ne pergjithesi i atribuohet ketij sentimenti.Shpreh gjithashtu nivelin e dashurise,vetevleresimit,besnikerise me ane te se ciles krijohen raportet e miqesise.
Rezultatet:
Forma
a) Tregon mosbesimin ndaje miqesise,e shkaktuar ndoshta nga nje zhgenjim i madh.Pertej kesaj ekziston,ekziston e fshehur nen masken e indiferences,deshira per te besuar ende ne nje person mik dhe keqardhja qe nuk e keni me mik.
b)Tregon aftesin per tu admiruar,per te lidhur miqesi te reja.por edhe nje lloje siperfaqesie ne drejtimin qe iu jep ketyre miqesive.Ne kete rast miqte konsiderohen si pikeza,per tu mbeshtetur ne momentet e vetmise apo te veshtiresive te medha dhe si persona per te cilet ne rastin e duhur eshte e drejte te japesh ndihme
c)Tregon deshiren per te pak miq,te mire te zgjedhur, me te cilet te lidhen raporte ekskluzive dhe nga te cilat bota e tere perfshire ketu edhe partnerin/ren tuaj perjashtohen totalisht.Shpreh gjithashtu nje xhelozi te madhe ndaj miqeve,te cilet shihen si prone private dhe qe nuk mund te ndahen me askend tjeter.
d)Tregon se miqesie i atribuohet nje vlere shume e madhe.Besnikeri,disponibilitet dhe dashuri kundrejt miqeve,jane sentimentet qe dominojne dhe gjallerojne jeten.Gjithesesi dheniea e nje thesari te tille kerkon gjithashtu kalimin e disa provave.
Gjatesia:
a)Deshira per te lidhur miqesi te reja dhe vullnet per te ruajtur pergjithmon edhe miqesit e vjetra
b)Deshire per te lidhur miqesi te reja vetem ne raste apo rrethana te vecante(psh pushime)dhe nej sens ndjenje per te lene pas dore miqte e vjeter
c)Mbyllje totale ndaj miqeve te rinj dhe vullnet shume i forte,per te mbajtur vetem pak miq dhe te zgjedhur.Shume me mire madje nese jane miq shume te vjeter.
Materiali:
a)Miqte e vjeter nuk i llogarisni fare,madje kujtimi i momenteve te kaluara me ta eshte fshire me kohe.
b)Miqte e vjeter jane shume te rendesishem per ju,nen profilin afektiv dhe emotiv,aq sa nje lloje miku juaji i ri nuk do arrije ti zevendesoje
c)Miqte e vjeter jane te destinuar te mbeten te shenjte dhe te pa cenueshem,edhe nese zbulohet se me ta nuk ke asgje te perbashket
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Zbulo personalitetin tend Empty
MesazhTitulli: Zbulo personalitetin tend   Zbulo personalitetin tend Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 8:01 pm

jerimida ke haruar te japesh pergjigjet...se ashtu nuk e dime ne se ku futemi..nejse jam pak konfused...por edhe nuk eshte cudi.hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Zbulo personalitetin tend Empty
MesazhTitulli: Re: Zbulo personalitetin tend   Zbulo personalitetin tend Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 8:42 pm

lexo me vemendje se aty jane pergjigjet Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Zbulo personalitetin tend Empty
MesazhTitulli: Re: Zbulo personalitetin tend   Zbulo personalitetin tend Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 5:53 pm

a b c d a c. bukur confused
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Zbulo personalitetin tend Empty
MesazhTitulli: Re: Zbulo personalitetin tend   Zbulo personalitetin tend Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Zbulo personalitetin tend
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: Te NdrYshMe-
Kėrce tek: