AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Nje kenaqesi qe zgjat

Shko poshtė 
4 posters
AutoriMesazh
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 12:44 pm

Trupat njerėzorė janė si instrumentet muzikore. Pėr tė ekzekutuar njė melodi harmonike duhet tė mėsojė tė dialogojnė dhe tė luajnė mes tyre.


Disa kėshilla pėr ty
1. Mbuloje me pėrkėdhelje
Pėrkėdhele gjatė nė tė gjithė trupin. Nė kėtė mėnyrė kėnaqėsia shpėrndahet kudo dhe pa u pėrqendruar vetėm tek organet gjenitale. Kjo fazė paraprake do t’i krijojė mundėsi aktit tė zgjasė mė shumė dhe tė jetė mė intensiv.

2. Shmang lojėn e gruas fatale
Tė ngopėsh atmosferėn me eksitim ndonjėherė ėshtė kundėrproduktive. Pėr tė zgjatur edhe mė shumė aktin ėshtė mė mirė tė pėrqendroheni tek ėmbėlsia dhe qetėsia.

3. Kėrcim i ėmbėl
Ai poshtė, ti lart. Nė pozicionin e amazonave ai ėshtė mė pasiv. Nė kėtė mėnyrė ti mund tė kėrkosh me ėmbėlsi kėnaqėsinė tėnde pa forcuar tė tijėn.

4. Vendos unė pėr gjithēka
Tė marrėsh iniciativėn dhe ta lėsh atė pasiv ėshtė njė mėnyrė e mirė pėr tė kėnaqur fantazitė dhe pėr ta ēuar drejt kėnaqėsisė reciproke. Gati tė gjithė burrat ėndėrrojnė tė konsiderohen objekte kėnaqėsie. Ti do tė vendosėsh si rregullat ashtu edhe ritmin.

5. Ma lėr mua nė dorė...
Ėshtė njė veprim qė tė lejon tė shtrėngosh bazėn e penisit nga lart poshtė, nė mėnyrė tė vendosur nė momentin kur afrohet ejakulimi. Nė kėtė mėnyrė procesi bllokohet. Nuk ėshtė shumė romantike por ėshtė vėrtet shumė efikase.

6. Kėrkoi tė ndalojė
Kur ndjen se orgazma e tij po afrohet, kėrkoi me ėmbėlsi tė ndalojė. Shpjegoji se, edhe pse nė pamje tė parė duket frustruese, nė realitet nuk bėn gjė tjetėr veēse rrit dėshirėn dhe zgjat mė shumė kėnaqėsinė.

7. Drejtoje drejt kėnaqėsive tė reja
Penetrimi nuk ėshtė instrumenti i vetėm i kėnaqėsisė. Pėrkėdheljet apo puthjet mbi klitor janė gjithashtu shumė efikase. Prandaj drejtoje ku tė duash.

8. Tronditu nga pasioni
Propozoi tė bėni seks shumė shpejt. Pa u shqetėsuar pėr rezultatin. Nėse ai do tė shohė se tė pėlqen edhe kur shpejton, do tė ketė mė pak antik pėr sa i pėrket performancave tė tij. Rezultati: mė pak stres dhe njė mbyllje pėrrallore.

9. Pėshpėrit fjalė tė ėmbla
“Tė dua”, “Mė bėn tė ndihem mirė”. Kur vėmendja spostohet nė butėsinė dhe jo nė pasionin e egėr, kėnaqėsia ėshtė mė e thellė. Nė kėtė mėnyrė edhe akti zgjat mė shumė.

10. Mobilizoje
Gjatė raportit ndalo dhe bėje tė dėgjojė emocionin e tė qenit njė trup. Kjo ndjesi bashkimi ėshtė e ėmbėl dhe pėr njė moment do tė t’ju lėrė pezull.


Disa kėshilla pėr tė
1. Merr frymė thellė
Kur ndjen se ejakulimi po afrohet, bėj njė frymėmarrje tė thellė. Nė kėtė mėnyrė eksitimi zvogėlohet dhe ejakulimi vonohet.

2. Pėshpėrit fjalė dashurie
Provo tė thuash fraza sentimentale. Pėr shembull: “Je kaq e bukur”, “Sa shumė tė dua”, “Tė adhuroj”, etj. Ndjenjat dhe emocionet zėnė vendin e eksitimit. Dhe gjithēka bėhet mė pak e egėr dhe mė e thellė.

3. Provo teknikėn stop and go
Metoda e famshme amerikane. Kur ejakulimi afrohet, ndalon dhe rri pa lėvizur. Pastaj, pas disa ēastesh fillon sėrish, go dhe vrapi vazhdon. Me lojėn stop and go mund tė zgjasni gjithė natėn.

4. Sprapsu
Ėshtė e rėndėsishme tė dish tė dėgjosh dhe sapo tė arrish nė limit tė ejakulimit, bėj njė hap mbrapa. Pėr tė frenuar eksitimin mos vrapo shumė dhe ndalu nė ndjesitė e tė parit dhe tė tė prekurit.

5. Ajo sipėr teje
Kėrkoi qė ajo tė rrijė sipėr teje dhe lėri nė dorė ritmin. Ėshtė ajo qė do tė vendosė nėse lėvizjet do tė jenė nė kėrkim tė kėnaqėsisė maksimale. Nė fillim me ngadalė dhe pastaj sa mė shpejt, do tė bėni bashkė rrugėn qė ju ēon drejt kėnaqėsisė reciproke.

6. Jepi fuqi
Pėrkėdhelje, puthje, lėvizje, pozicion... herė pas here lėri asaj qė tė zgjedhė vazhdimin e lojės. Kjo teknikė ėshtė shumė eksituese, por fakti qė rri pasiv tė lejon tė mos vraposh shumė. Orgazma do tė vijė ngadalė, e shoqėruar nga kėnaqėsia e partneres.

7. Zgjat fazėn pėrgatitore
Kjo ėshtė njė praktikė e pėrsosur pėr femrėn dhe shumė e pėrsosur pėr mashkullin. Tė ndalesh nė pėrkėdheljet, nė puthjet, nė masazhet, zgjat raportin dhe ushqe dėshirėn.

8. Kontrollo fantazitė
Ēdo burrė ka fantazi qė janė nė gjendje ta ēojnė automatikisht nė ejakulim. Nė kėtė rast vlen kėshilla pėr tė qėndruar paksa i kthjellėt, tė mos e lėsh mendjen tė vrapojė shumė. Kujto se salla e komandave tė orgazmės ėshtė nė kokėn tėnde.

9. Dėgjo
Duhet tė jesh nė pėrgjim tė trupit, pėr tė kuptuar se cilat janė shenjat e para tė ejakulimit. Mund tė duken si ndjesi tė papritura nxehtėsie, shkarkime tė lehta elektrike, ose njė ndjesi e veēantė qė fillon nga poshtė. Kur ndizet sinjali i kuq, duhet tė ndalosh.

10. Butoni magjik
Ekziston njė pikė, njė “buton” qė tė lejon tė ndalėsh pėrkohėsisht ejakulimin. Kjo pikė ndodhet mes testikujve dhe anusit. Kur orgazma afrohet, mjafton tė ushtrosh njė presion tė lehtė dhe gjithēka ndalet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 1:27 pm

vallaj nje pjese te mire te ketyre e di.. po sa per ate te fundit... sa te rrosh do mesosh thone Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
miraa
I/E RespektuarNumri i postimeve : 53
Registration date : 27/09/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 8:33 am

hahaahahahahahahahahahahahah redi haahahahahah o zot me keni bere me turp me ppuupupuup ca behet ketu me haahahah denis te engert e mira ty ku me ke sjelle hahaahahahahahah me late pa gjume sonte haahahahahah omg sa pervoje paska ky me dreq ku i ke mesua rme haahahahhahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 2:08 pm

miraa.. nga halli e kemi lale.. se kemi nga malli jo.. po nuk mesove te le mbrapa e ste vjen ndonjera nga para pastaj Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeMon Oct 01, 2007 12:01 am

Gaggaggagaggagaggaa
hahahahhahahahhahah
PearL qesh me lot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeMon Oct 01, 2007 11:24 am

1. Mbuloje me pėrkėdhelje
Kur bej kete maron pune shpejt ajo ene kputet do gjume direkt.. keshtu qe nuk para e bej shpesh kete gje..

3. Kėrcim i ėmbėl
Ja kerkoj shpesh ta beje kete.. me pelqen Razz

3. Provo teknikėn stop and go
Faktikisht ket lloj teknike e perdor un perhere... normal qe duhet bere qefi edhe grus.. jo vetem vetes Smile

4. Vendos unė pėr gjithēka
Tani vari lesht.. po e themi ne ket.. ene me te lidhme e kemi provu..

6. Kėrkoi tė ndalojė
Normale qe edhe ket e perdor sepse ka lidhje me piken 3...

6. Jepi fuqi
Perhere.

7. Drejtoje drejt kėnaqėsive tė reja
Gjeja pare qe bej kur ka te beje mbas nje nate romantike.

7. Zgjat fazėn pėrgatitore
Pertoj me e be ket.. ehuha do rri un te bej pushim..

8. Kontrollo fantazitė
Asnjehere se mbaj mendjen te sexi kur dua te zgjase Smile

9. Pėshpėrit fjalė tė ėmbla
Ja keni fut kot.. kur me thot kto llafe e gjera te tilla un iki per lesh.. eksitohem keq Razz

10. Butoni magjik
Ku ju ka shku menja moj aman.. do ja them grus ket ta beje Razz

E boll se na lodhet.. hajt kalofshi mire... ene pres te thoni edhe ju tuajat..
Shendet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeWed Oct 03, 2007 3:20 pm

he mer.. ju prene gishtat ee.. ene hapni temen ene asnjerit sja mban me fol per keto gjera..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeWed Oct 10, 2007 5:33 pm

* Ncuq PearL ka turp per te diskutuar per gjera te tilla Embarassed Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeWed Oct 10, 2007 8:55 pm

Une per tju heq turpin i shkrujta gjoja.. ma futet ju mu kshu... e mire se i fshi un te miat Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeSat Oct 20, 2007 1:14 am

Jo re pse do i fshish ti , leri mire jane Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeFri Nov 09, 2007 10:11 pm

ca ma futet ju mu.. dola bllof.. tek pulle.. u bona me turp un lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitimeFri Nov 09, 2007 10:31 pm

Hhahahahhahha qe kur ke filluar te jesh i turpshem ti re Se di
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Nje kenaqesi qe zgjat Empty
MesazhTitulli: Re: Nje kenaqesi qe zgjat   Nje kenaqesi qe zgjat Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nje kenaqesi qe zgjat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pornografia: Kenaqesi Apo Shkaterrim?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: