AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake!

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
DarKneSS
AneTaR I RiNumri i postimeve : 20
Registration date : 30/08/2007

Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake! Empty
MesazhTitulli: Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake!   Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake! Icon_minitimeThu Aug 30, 2007 1:11 am

ketu shpresoj te diskutojme rreth metodave qe perdorim per te mirembajtur lekuren ne kushte shtepiake.

po e filloj per lekuren e grave shtatzane:
Fli mire – gjumi sistematik gjate shtatzanise eshte nje nga menyrat me te mira per te mbajtur nje lekure te shendetshme.
Perdor gjithmone krem mbrojtes ndaj diellit.
Pastroje fytyren mire dhe me kujdes– fytyra duhet te pastrohet ne thellesi sepse lekura e saj zakonisht eshte me e yndyrshme sesa ne pjeset e tjera te trupit. Poret e fytyres bllokohen me lehtesi nga papastertite dhe keshtu mund te krijohen pucrra ose akne. (kjo vlen dhe pa rene shtatzane) Bei masazhe fytyres– masazhi i fytyres dhe i trupit me varja aromatike pervec rritjes se qarkullimit te gjakut ne ate zone, mund te ndihmoje edhe per tu shlodhur. (nese nuk keni mundesi ekonomike per masazherira, atehere ultimatum burrit se tek e fundit ai eshte shkaktari i gjendjes tuaj)
Pi shume uje– duhet te ruani patjeter ekuilibrin e ujit ne trup. Kjo ndikon edhe ne tonifikimin e lekures. Uji pastron lekuren dhe largon toksinat nga trupi.
Buzeqe dhe qendro e gezuar. Lumturia rrit qarkullimin e gjakut ne trup, duke u shfaqur ne formen e nje lekure te shendetshme dhe plot shkelqim.
Keto me lart ne vija te trasha jane te marra @ shekulli.
Gjithashtu dua te shtoj qe gjate shtatzanise duhet lyer barku dhe gjinjte me kremin Cocoa Butter (kushton rreth $5 dhe qe kohet e fundit gjendet dhe ne Shqiperi) ky lloj kremi ben te mundur minimizimin e shenjave te terheqjes se lekures (strechting marks) (ky krem vlen dhe nese je ne diete ku do te humbasesh me shume se 5 kl dhe shenjat e lekures jane te dukshme).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 38
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake! Empty
MesazhTitulli: Re: Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake!   Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake! Icon_minitimeThu Aug 30, 2007 1:31 am

Pse sbehesh gjinekollog ti por do ircop lol hahahahhahaha Razz Evil or Very Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake! Empty
MesazhTitulli: Re: Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake!   Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake! Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 7:55 pm

Maske me te verdhen dhe te bardhes se vezes!
Maska e fytyres me te verdhat e vezes eshte shume efikase per fytyra te yndyrshme (si timja).

E hedh ne nje ene te verdhen e vezes, e perzien, e perhap ne lekure dhe e mban per nje 5 minut'sh. Me pas e shpelan fytyren me uje te ftohte. E verdha e vezes eshte teper ushqyese dhe natyrisht eshte natyrale

VINI RE: Perpiquni qe gjithmone te shpelani fytyren me uje te ftohte sepse uji i ftohte terheq nga jashte muskujt e lekures dhe minimizon dukjen e rudhave... sado qe ne qe kemi fytyra me yndyre problemet e rrudhave do i kemi shume vone ne jete. Shpelarja e fytyres me uje te ftohte eshte shume e rendesishme, madje duhet ta kisha shkrojtur te paren ke fillimi i temes.

E bardha e vezes gjithashtu mund te perdoret si maske, por me teper vlen si maske per zvogelimin e poreve. Kjo maske ngrihet me tu vene ne fytyre, pune 2-3 minutash. Serish, shpelarja te behet me uje te ftohte.

keshillohet nje here ne dy jave.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake! Empty
MesazhTitulli: Re: Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake!   Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake! Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mirmbajtja lekures ne kushte shtepiake!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mosha e vertet e lekures tende

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: MoDa DhE EsTetiKa-
Kėrce tek: