AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Te Dua & Te Dashuroj !!

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 2:02 am


Kam degjuar shpesh te thuhet se ``Te Dua`` ndryshon nga ``Te Dashuroj`` dhe se ``Te Dashuroj`` eshte me e thelle se sa ``Te Dua``. Si mendoni ju rreth ketyre dy shprehjeve ?!!
Cili eshte ndryshimi mes tyre, nese ka nje te tille?
Cfare ndjeni ju kur ju thone ``Te Dua`` dhe cfare kur ju thone ``Te Dashuroj``?
(nese s`u kane thene ende as njeren as tjetren, supozojeni)!


Duke u nisur nga fakti qe secili nga ne eshte nje individ me vete, do te thosha qe ēdo njeri eshte ne gjendje te provoje ndjenja te veēanta,qe kushtezohen nga bota e tij e brendshme. Po ajo bote e brendshme kushtezon edhe menyren e shprehjes se ndjenjave... .
Me pak fjale, dikush thote "te dua", dikush tjeter"te dashuroj"...ose,pse jo, "te urrej".
Shpresat jane qe, kur rritet pak, njeriu arrin te kuptoje ē'fare ndjen ne realitet per te njeriu qe ka prane...nganjehere nuk eshte as e nevojshme qe te ta thote tjetri/a.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 1:06 pm

sa per mua.. eshte e vertete.. ka ndryshim..

Dua = Do
Dashuroj = Dashuri (e dashura ime)

Kuptohet vete.. Te dua un i them dikujt per te kalu rradhen Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 4:48 pm

Dhe une e konceptoj keto dy fjale si e tha Redi me siper per mua "Te dua" eshte nje fjale qe e thua per kedo psh per nenen ,per nje shoqe te mire ose si e tha dhe Redi ndonjehere e thua kot me kot
Psh:
[ mami im te dua shume ,
te dua shoqja ime,
te dua o djale se me pelqen ]
Kete ndryshim fjalesh e kane dhe francezet "j'taime bien "_qe do te thote ne shqip "te dua" dhe "Te dashuroj eshte nje fjale shume e rendesishme dhe e thua nga thellesia e shpirtit per personin qe e do me shpirt e me jete . Ne frengjisht "Je t'aime"_"Te dashuroj" .
Psh:
[Te dashuroj X me zemer ,me shpirt ,me jeten time ,
je gjithcka per mua ,te dashuroj ]
Per mua personalisht kane shume ndryshim , tani ne koherat e sotme kjo fjale "te dua" eshte bere si nje fjale mode qe ia thuaj cdokujt dhe pa e njohur fare thjesht nje pelqim psh i thua "te dua" .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 12:21 pm

Te Dua PearL


lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 2:28 pm

Hhahahahahha sa i keq je per koken time (kete here zura koken time hihihihihiihi) Very Happy Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 6:14 pm

jam e te njejtit mendim me parafolsit Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeSun Sep 30, 2007 12:02 pm

jerimida shkruajti:
jam e te njejtit mendim me parafolsit Very Happy

jerimida thuaje troc pra qe me do edhe ti Razz apo do PearL ??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeSun Sep 30, 2007 2:39 pm

sa shume i ben qejfin vetes Razz ...po kam dashamiresi per ju :tongue:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeMon Oct 01, 2007 11:32 am

aha paske Dashamirin.. e mire ska gje..
Per i fjale te dua u beka qefi ee sipas teje? vajhalli me teper
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeMon Oct 01, 2007 1:48 pm

ashtu thua ti???????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeTue Oct 02, 2007 11:37 am

Po ashu them Razz .. se bej shaka..

Edhe te dua per dashamiresi po e perdorim.. apo e kam gabim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeTue Oct 02, 2007 4:01 pm

Sigurisht qe eshte dhe kjo Redi se ke gabim jo lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitimeWed Oct 03, 2007 3:07 pm

ja kjo.. ma meshtet perhere... menimin Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Te Dua & Te Dashuroj !! Empty
MesazhTitulli: Re: Te Dua & Te Dashuroj !!   Te Dua & Te Dashuroj !! Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te Dua & Te Dashuroj !!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: DaShuRi DhE PasiOn-
Kėrce tek: