AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Bricjapi

Shko poshtė 
2 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 40
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeThu Oct 04, 2007 12:48 am

Bricjapi 22/12 - 20/1

Bricjapi
Mbas njė fund viti me shumė qetėsi pėr tė lindurit nė shenjėn e Bricjapit, 2007 paralajmėron ende njė vit me qetėsi dhe harmoni. Nė tre muajt e parė Janar dhe Mars do tė jetoni njė periudhė pozitiviteti nė sferėn sentimentale, parashikohen pasione tė forta pėr ata qė kanė njė partner dhe njohje tė reja pėr ata qė janė singėll. Dhe nė planin profesional parashikohet njė periudhė favorizuese me prurje tė konsiderueshme ekonomike.

Bricjapi Bricjapi


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sat Oct 06, 2007 2:17 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeThu Oct 04, 2007 2:40 am

Parashikimi per 4 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Cdo gje po ecen shume shpejt rreth jush ,ju do keni shume pyetje te te gjithave fushave (nuk po kuptoni cpo ndodh rreth jush).
Mos u thoni "PO" te gjithve

Dashuria:

Ju mendoni te modifikoni baza pozitive ne dashurine tuaj.
Eshte momenti ti beni pyetje pratnerit tuaj , te beni e te thoni ate qe deri me sot nuk kishit guxuar ta benit e thonit .
Mos jeni te hezituar (me medyshje ) por veproni

Puna:

Nje dite shume e mire per ju sot ne punen tuaj.
Influenca (fuqia) e Marsit ne shenjen tuaj sjell gjera pozitive ne kete fushe

Shendeti:

Ju jeni pak nervoz sot . Ju mungon pak qetesi ashtu si dhe magnezium ne trupin tuaj .
Mundohuni te hani (apo pini ) gjera qe kane magnezium brenda plotesoni ate ju mungon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeThu Oct 04, 2007 11:56 pm

Parashikimi per 5 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Keni nevoj sot te merrni pak fryme lirshem....
Neser do shikoni me qarte

Dashuria:

Mos vendosni nga pozita qe ndodheni .
Eshte me mire qe te gjeni nje kompromis (zgjidhje ) sesa te rrezikoni nje eksploziv me pas .
Ju jeni aq dinak sa te gjeni vendin tuaj afer partnerit

Puna:

Ju e ndjeni qe sot ka perveshje mengesh ne pune tuaj dhe do jeni shume efikas

Shendeti:

Do arrini te stabilizoni energjine tuaj te brendshme shume me lehtesi .
Instikti (parandjanja ) juaj nuk do gabohet sot ,shfrytezoni rastin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeFri Oct 05, 2007 11:43 pm

Parashikimi per 6 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Mos hezitoni sot te merrni vendime. Dyshimet qe keni keto kohet e fundit jane shume serioze

Dashuria:

Mos ia vini shume veshin zakoneve ( gjerave) te partnerit tuaj sot. Deshirat tuaja per pak ndryshime ne jeten sentimentale jane shume te medhaja. Eshte momenti ti beni

Puna:

Mos hezitoni shume qe te beni ndryshime ne lidhje me punen tuaj qe mund te jene te mira

Shendeti:

Sot do jeni shume te vrazhde me veten tuaj . Duhet te gjeni nje pike ekuilibri midis aksionit dhe qetesise , mendimeve dhe qetesise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeSat Oct 06, 2007 11:51 pm

Parashikimi per 7 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Do keni veshtiresi sot komunikimi. Nese nuk ju duket e arsyeshme atehere mos flisni kot me kot , mendohuni para se te flisni

Dashuria:

Partneri juaj sot insiston t'ju bej naze .... por kjo nuk do te thote se eshte nje shenje e keqe per lidhjen tuaj . Eshte nje moment qe do kaloje pa merak

Puna:

Ndihma e disa kolegeve tuaj me te moshuar do jete shume e deshiruar nga ju ne pune

Shendeti:

Keni nje mani sot per te ngrene shume ( llups i madh) beni kujdes se do ju rendohet stomaku
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeMon Oct 08, 2007 7:07 pm

Parashikimi per 8 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Do ndiheni shume optimist sot dhe do beni disa zgjedhje qe do ndikojne per mire ne jeten tuaj ne vazhdim ne lidhje me personat qe ju rrethojne (miqesine)

Dashuria:

Keni nevoj sot te jepni partnerit tuaj me te miren e vetes tuaj.
Energjia qe keni ju shtyn ne drejtimin e duhur dhe do ndiheni shume ne besim me veten tuaj dhe me jeten sentimentale

Puna:

Do arrini te perfundoni disa gjera te rendesishme sot ne punen tuaj.
Komplimente.....

Shendeti:

Ju jeni me realist se kurre ne diten e sotme. E ndjeni te nevojshme qe keni nevoj per pak pushim dhe qetesi .
Atehere nese e ndjeni bejeni ,veproni.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeTue Oct 09, 2007 5:38 am

Parashikimi per 9 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Do jeni shume dinamik dhe shume i drejte sot ne rrugen e objektivave dhe planeve qe keni per te ardhmen

Dashuria:

Do keni nje shance (fat) shume te mire sot . Nje takim ,nje njohje e re do sjelli ndryshime ne jeten tuaj sentimentale ne ditet ne vazhdim nese jeni beqar.
Mos qendroni te turpshem perballe rasteve qe do ju shfaqen

Puna:

Mos dyshoni ne kapacitetet tuaja profesionale ,por do keni nevoj te nderroni pune edhe pse aty ku ndodheni tani jeni mire

Shendeti:

Do ndjeni te nevojshme sot te jeni te rrethuar nga persona te qete dhe te kuptushem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeWed Oct 10, 2007 4:34 am

Parashikimi per 10 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Ndryshimet qe do ju ndodhin sot do ju hapin portat e fatit ne ato plane qe keni bere . Qendroni te qete dhe degjoni e pastaj veproni

Dashuria:

Hena sot po vjen drejt jush ,perfitoni nga kjo te beni pak terheqje mbrapsht per tu menduar me mire per jeten tuaj sentimentale dhe te hiqni dyshimet qe ju mbulojne mendjen per dite me radhe

Puna:

Nje dite e kenaqshme shfaqet nga ana profesionale sot per ju

Shendeti:

Keni nevoj per pak pushim dhe per te marr ajer nga gjithe keto dite pune e problemesh .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeWed Oct 10, 2007 10:51 pm

Parashikimi per 11 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Ndryshimet qe do ju shfaqen sot gjate gjithe dites ne aspektin profesional do ju sjellin shume shance e fat. Mos hezitoni ti prisni me krahe hapur

Dashuria:

Do jene te tjeret qe do ju flasin per dashurine tuaj sot. Bashkeshortet , femijet; familja mundohuni te viheni ne degjim te tyre cfare kane per t'ju thene , do fitoni nga kjo gje.
Kenaqesia nga ana sentimentale do vij nga sa do jepni

Puna:

Perpjekjet qe do beni sot ne anen profesionale do jene te frytshme per ju.

Shendeti:

Beni kujdes sepse mund te shfaqet nje stres i lehte sot per ju , mundohuni ti shmangeni bisedave te stresuara me te tjeret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeFri Oct 12, 2007 2:47 pm

Parashikimi per 12 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Do dini sot sesi te ktheni ne avantazhin tuaj te gjitha problemet qe do ju dalin gjate gjithe dites .

Dashuria:

Nje dalje sot (dalje per feste apo per te bere njohje ) do ju coj drejt nje takimi te rendesishem ose drejt nje vendimi qe duhet te merrni ne lidhje me partnerin tuaj.
Ja ku eshte rasti qe te shpreheni shume lirshem me veten tuaj ne lidhje me anen sentimentale e te perfitoni nga e tashmja

Puna:

Nje bashkepunim me dike do ju lejoj te zhvilloni , te avanconi me nje klientele te cilen e keni vene ne shenje keni kohe .

Shendeti:

Duhet ta pranoni qe nje mungese objektivi dhe optimizmi ju ka bere nervoz dhe pesimist gje qe ndikon ne gjendjen tuaj shendetesore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeSat Oct 13, 2007 3:01 pm

Parashikimi per 13 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Do keni sot energjine dhe vullnetin te shkoni deri ne fund te planeve , ideve dhe gjerave tuaja . Mos prisni me duar nga qielli por reagoni per te realizuar keto deshira dhe plane qe keni

Dashuria:

Do arrini sot te shikoni me qarte nga ana sentimentale , do arrini ti beni vetes suaj pyetjet e duhura per kete fushe.
Do arrini te qartesoni rrugen tuaj vetem fale optimizmit qe keni dhe qe do ju bej nje person te komunikushem
Merrni kohen te jetoni .......

Puna:

Do liroheni sot nga nje problem qe keni me shume kurajo dhe me nderim . Suksesi nga ana profesionale eshte ne rruge e siper

Shendeti:

Energjia mentale qe do keni eshte ne ngritje e siper cdo dite e me shume.
Do jeni te prirur te kujdeseni per veten tuaj edhe per detaje shume te vogla por qe jane te rendesishme per ju nga ana shendetesore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeSun Oct 14, 2007 6:14 pm

Parashikimi per 14 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Do jeni shume optimist sot dhe shume ne forme.
Kjo gje ju ben me te forte perballe veshtiresive dhe probleme te kesaj bote .....

Dashuria:

Ledhatimet dhe pasioni do jene ne rendin e dites se sotme .Ju lundroni ne nje atmosfere lumturie qe ju shtyn drejt shume avantazheve nga ana sentimentale.
Per beqaret beni kujdes sepse ka shume mundesira t'ju ndodhi nje dashuri me shikim te pare

Shendeti:

Do jeni pak nervoz sot , te irrituar dhe pak te bezdisur . Atehere beni mire qe mos t'ia shkarkoni kete gjendje mbi personat qe ju rrethojne por gjeni kohen te kujdeseni per veten e te qetesoheni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeTue Oct 16, 2007 9:31 pm

Parashikimi per 17 tetor 2007

Gjendja shpirterore:

Do jeni pak te turbulluar nga disa gjera qe do ju ndodhin sot dhe do ju bejne te hyni ne mendime dhe te jeni me te llogjikueshem

Dashuria:

Ju do i beni vete me vetdije disa pyetje qe kane te bejne me anen sentimentale partnerit tuaj.
Por merrni kohen qe do ju duhet per ti formuluar sa me mire keto pyetje dhe mos u nxitoni para se t'ia beni partnerit tuaj.

Puna:

Do keni shume mundesira sot te kaloni afer shume shanceve qe kane te bejne me anen profesionale dhe duhet te beni shume kujdes dhe ti shikoni me me thellesi

Shendeti:

Beni pak pushim sepse ju duhet .....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 8:08 pm

18 nentor 2007

Nė ditėn e sotme do tė jeni po kaq efektivė sa dhe aftėsia juaj pėr tė zbatuar trajnimin qė keni marrė.
Shmanguni nga tendenca pėr tė vepruar nga nxitimi apo pasioni, dhe mos harroni apo shpėrfillni atė qė keni mėsuar kėto vite.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeTue Nov 20, 2007 2:10 am

19 nentor 2007

Dedikojuni me qetėsi hobeve tuaja tė preferuara, gjė qė do tu japė shumė sadisfaksion.
Yjet ju kėshillojnė tė tentoni nė gjithēka qė do t’ju propozohet.
Pamja juaj magjepse do tė tėrheqė mjaft persona.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeSat Nov 24, 2007 3:47 pm

Parashikimi per 24 nentor 2007:

Bricjapi :
Ngjarjet e ditės janė duke ndikuar nė pozicionin tuaj social por sė tepėrmi.
Nėse ju keni frikė se jeni duke humbur terren, kujtohuni se gjėrat ndryshojnė nė do kohė - dhe e nesėrmja duket mė e mirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeWed Nov 28, 2007 7:46 pm

Horoskopi i dates 28/11/07
Bricjapi (22/XII-20/I)

Miremengjes Bricjap.
Jeni brilant, keni edhe mbeshtetjen e nje ekspresiviteti bindes qe te levizni propozimet tuaja.
Por veshtiresia per te pergjysmuar eshte nje pike ne disfavorin tuaj.
Ne dashuri shfaqen emocione me te forta sec parashikohej.
Eshte e kote qe i tregoni genjeshtra vetes, cfare te keqe ka nese po dashuroheni?.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeSat Dec 01, 2007 5:21 pm

Horoskopi i dates 01/12/07

Bricjapi (22/XII-20/I)
Miremengjes Bricjap.
Mund te jete momenti i duhur per te perballuar nje argument delikat, duke u munduar ta mbyllni kete nje here e mire.
Beni kujdes me korrentet e ajrit per te parandaluar ndonje ftohje te merzitshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 3:21 am

Horoskopi i dates 3 Dhjetor 2007
Bricjapi

Bėjini gjėrat hap pas hapi tė hėnėn dhe tė martėn.
Ndryshimi ėshtė nė ajėr, prandaj jini tė hapur ndaj ēdo ndryshimi fizik.
Gjėrat do tė shpalosen tė mėrkurėn dhe tė enjten, duke ju bėrė tė kuptoni gjėra tė reja.
Dita me fat ėshtė e hėna.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 10:44 pm

Horoskopi i dates 4 Dhjetor 2007
Bricjapi

Do te jeni te favorizuar veēanerisht ne fushen sentimentale.
Mbas shume zenkash e debatesh harmonia do te mbizoteroje midis jush dhe partnerit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeWed Dec 05, 2007 5:57 pm

5 dhjetor 2007
BRICJAPI:

Dikush sot mundohet te prishi planet qe keni perfunduar me kohe drejtim nje projekti.
Ndikimi pozitiv i yjeve do sjelli nje atmosfere entuziaste per nje fillim te ri te jetes personale
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeThu Dec 06, 2007 6:35 pm

Horoskopi i dates 06/12/07
Bricjapi (22/XII-20/I)

Mirėmėngjes Bricjap.
Per sa i perket punes, sjellja juaj eshte si gjithmone serioze, e vendosur dhe koherente.
Jane financat qe sot mund te jene pak zhgenjyese, vecanerisht nese ishit mbeshtetur ne nje rimbursim te nje borxhi.
Dita eshte perfekte sot per trajtimet estetike dhe strategjite e reja te mireqenies.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeFri Dec 07, 2007 9:31 pm

Horoskopi i dates 07/12/07
Bricjapi (22/XII-20/I)

Miremengjes Bricjap.
Kete te merkure, ne saj te aleances tende me Jupiterin dhe Uranin, Hena ne shenjen e Peshqve te premton udhetime, shetitje, projekte ne cift dhe blerje te rendesishme.
Edhe komunikimi me te tjeret do te permiresohet ndjeshem, ne saj te nje hapje te madhe dhe gadishmerie nga ana jote.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeSat Dec 08, 2007 5:42 pm

Horoskopi i dates 08/12/07
Bricjapi (22/XII-20/I)

Miremengjes Bricjap.
Kete te shtune, Hena te pozicioni i Peshkut te ndihmon qe gjicka te shkoje rehat dhe mund t’i lejosh veten te kalosh nje dite rehat.
Por duhet te mbash larg njerezit qe duan te te ngacmojne dhe te mos biesh ne kurthet e tyre. .

[b]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitimeSat Jan 12, 2008 3:17 pm

Horoskopi i dates 12/01/08
Bricjapi (22/XII-20/I)

Miremengjes Bricjap.
Kur duhet tė jenė nėn kontroll njėmijė gjėra nė tė njėjtėn kohė, ėshtė padyshim normale qė njė detaj, qė nė njė rrethanė tjetėr do ta kishit dalluar, do ju ikė.
Nuk duhet tė shqetėsoheni shumė.
Disa shqetėsime mund tė jenė shkak i stresit qė keni kaluar sė fundi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Bricjapi Empty
MesazhTitulli: Re: Bricjapi   Bricjapi Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Bricjapi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MiRe Se ViNi ...... :: HoroSkopI ShenjE PeR ShenjE-
Kėrce tek: