AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ?

Shko poshtė 
4 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ? Empty
MesazhTitulli: Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ?   Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ? Icon_minitimeThu Oct 04, 2007 8:55 pm

Ngjarjet ne femijeri...lene gjurme?

Ngjarjet ne jeten e nje femije mund te len gjurm te paimagjinueshme ne jeten e tij.
Ngjarjet mund te varjojne nga tipi ne tip..
Kemi te bejme me nje:
- humbje te nje personi te dashur
- semundje (vdekjeprurese apo te renda..)
- dhuna (rrahjet nga prindi, ashpersia dhe menyra e eger e komunikimit)
- Ngjarje personale e ndodhur (psh perdhunimi)
- histori e perjetuar ..jashte gjakut (dmth jashte familjes) por qe te traumatizon
...mund te jen nga me te ndryshmet, qe te sjellin gjithmone nje kujtim, qe te ben te ndryshosh cehren e ftyres, te frikeson te hedhish hapin me perpara, makthi i nates me endrra te keqija...
Jan thjesht pasoje qe do i kesh per gjith jeten, edhe pse vitet do kalojne ndoshta do zbehet me kalimin e kohes, por nje nje ngjarje me te vogel te ndodhi ti gjen vetveten aty, dhe ja ku je serish ne nje makaber tensioni qe s'te len te qete.

Po ju, mendoni se mund te fshihen kto gjurme?
Si mund te sillesh me kto persona?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ? Empty
MesazhTitulli: : Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ?   Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ? Icon_minitimeSun Dec 09, 2007 6:32 am

no comment


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Dec 18, 2007 11:14 pm, edituar 4 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ? Empty
MesazhTitulli: Re: Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ?   Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ? Icon_minitimeSun Dec 09, 2007 1:49 pm

eh zot unknown nje person si ti qe duhet te leri forumin sbehet llaf
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ? Empty
MesazhTitulli: Re: Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ?   Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ? Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 1:01 am

lol deniso.. me respekt per userat Razz

PearL te tilla gjera me teper ndodhin neper filma se sa ne realitet.. normal qe lene pak gjurme.. po shume te rralle jane ato qe ikin per lesh nga te tilla gjurme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ? Empty
MesazhTitulli: Re: Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ?   Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Njgjarjet e femijerise ... lene gjurme ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: SHKENCAT SOCIALE :: PsiKoloGjiA-
Kėrce tek: