AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Hueyda perseri in love!?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Hueyda perseri in love!? Empty
MesazhTitulli: Hueyda perseri in love!?   Hueyda perseri in love!? Icon_minitimeSat Nov 03, 2007 3:50 pm

Historia e shumeperfolur e dashurise se Hueyda El Saied me nje biznesmen nga Maqedonia, eshte perfshire serish ne vorbullen e thashethemeve te Tiranes. Shkak per kete eshte bere vete ajo. Duke u shfaqur ne nje sfilate mode me mikun e saj misterioz. A eshte vertet ky i dashuri i hamendesuar i Hueydes? Lexoni me poshte qe ta zbuloni…

Ketu e shume muaj me pare, ndoshta nga fillimi i ketij viti, Hueyda El Saied do te behej personazh mjaft interesant per kronikat roze te gazetave dhe revistave te ndryshme. Arsyeja? Ishte nje histori dashurie me nje biznesmen shqiptar nga Tetova, qe nisi te perflitej shume ne ato kohe. Por askush prej gazetareve nuk arriti asnjehere te zbuloje te verteten e kesaj historie, ndersa vete Huedya El Saied do te bente te pamunduren per te humbur gjurmet e per ta shuar disi zhurmen e kesaj theshethemnaje te madhe. Keshtu, dite pas dite historia - e vertete ose jo- do te sfumohej pak e nga pak -deri ne harrim- nga te tjera histori e thashetheme te bujshme mbi personazhet e skenes dhe ekranit. Dhe Hueyda duhet te jete ndjere perseri e qete per aq kohe sa nuk do te shkruhej asnje rresht me shume mbi faqet e gazetave per miqesine e saj me tetovarin, te cilin e ka njohur mes miqsh te perbashket ketu ne Tirane, ku ai po zhvillon biznesin e tij farmaceutik.

Por, pikerisht atehere kur kishte arritur ta shmangte vemendjen mediatike ndaj kesaj historie, Hueyda El Saied ka ngacmuar perseri kuriozitetin e paparaceve dhe gazetareve. Ne naten e fundit te “Javes se Modes ne Tirane”, ku fotografet dhe gazetaret kane qene me te vemendshem se kurre ndaj te pranishmeve ne salle, ajo eshte shfaqur e shoqeruar nga nje djale. Ndaj pavaresisht perpjekjes per te mos u kuptuar se me ke ka qene e shoqeruar, Hueyda dhe miku i saj- emrin e te cilit nuk mundem ta mesojme - nuk kane pasur asnje shans t’i shpetojne objektivit te fotografit tone.

Jane shfaqur ne odeonin e Piramides, vetem pak minuta para se te fillonte sfilata e fundit e “Javes se modes ne Tirane” dhe jane ulur ne vendet qe kishin rezervuar mikeshat e Hueydes, te cilat kishin mberritur pak kohe me pare. E kane vazhduar deri ne fund lojen “jemi, s’jemi”, pa e kuptuar se keshtu do t’i shtonin edhe me shume dyshimet tek kureshtaret e do te ndillnin edhe me shume thashethemet brenda asaj salle. Derisa disa syresh jane kujtuar per ate historine e harruar te dashurise se shumeperfolur te Hueydes me maqedonasin, e kane nisur te hamendesojne: A mos valle eshte pikerisht ky ai djali misterioz!? Kesaj pyetjeje ne mundem t’i jepnim pergjigjen me te sakte te mundshme, vetem pas disa hulumtimesh te vogla. Dhe pergjigjja jone s’mund te ishte tjeter vecse: Po, ai eshte, biznesmeni nga Tetova.

Gjithsesi, kaq informacion dhe kjo shfaqje e tyre krah njeri–tjetrit ne nje vend te tille publik, nuk na kane mjaftuar per te thene me kaq shume siguri, nese mes tij dhe Hueyda El Saiedit qendron vertet nje histori e fshehte dashurie - pra ashtu sic eshte komentuar ne gjithe keto kohe- apo thjesht nje marrdhenie shume e mire mes miqsh, qe vazhdon te funksionoje per aq kohe e aq here sa ai mund te gjendet ne Tirane, ku po zhvillon biznesin e tij farmaceutik. Mund te qendrojne mjaft mire secila prej ketyre varianteve. E ndoshta as qe do te ishim ngacmuar dhe kaq nese Hueyda dhe miku i saj tetovar nuk do te perpiqeshin aq shume per te mos rene ne sy se ishin me njeri- tjetrin. Ishte pikerisht kjo loja e tyre “jemi, s’jemi” qe na beri te besojme me shume tek varianti i pare, ai i historise se shumeperfolur te dashurise. I asaj historie qe do te harrohej shume shpejt, por qe Hueyda do t’ua risillte ne mendje te tjereve vetem pak dite me pare, duke shenur keshtu gabimin e saj te radhes: duke u shfaqur ne krah te mikut te saj, pikerisht aty ku nuk duhej.

Nate pas nate

Java kushtuar modes e ka gjetur ne Tirane Hueyda El Saiedin dhe jo ne udhetimin e saj te zakonshem drejt Frances. E vec kesaj e ka gjetur dhe me te lire se kurre prej angazhimeve te saj me projektet artistike. Ndaj dhe ka pasur gjithe kohen e mundshme per te ndjekur pothuajse te gjitha sfilatat e organizuara gjate “Javes se Modes ne Tirane”, organizuar ne sallen qendrore te Qendres Nderkombetare te Kultures “Pjeter Arbnori”. Ku nuk ka mundur te jete ne cdo nate me te njejtet miq, te cilet nuk mund te kene pasur aq kohe te lire sa ajo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Hueyda perseri in love!?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hi perseri!
» MaSsari--Real Love
» R&B Love Songs 2007

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: VIP ZONE :: LajMe DhE ThaSheTheMe ViP-ash-
Kėrce tek: