AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Piramida

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Piramida Empty
MesazhTitulli: Piramida   Piramida Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 9:25 pm

Piramida Piramida

Piramida- Qendra Nderkombetare e Kultures dhe Kembana e Paqes
Ish-muzeu "Enver Hoxha" u perurua ne vitin 1988.
E quajtur ndryshe "Piramida" gjate levizjes studentore te Dhjetorit 1990, per shkak te formes se saj arkitektonike.
Muzeu u projektua nga nja grup arkitetktesh nen drejtimin e vajzes se Enver Hoxhes, Pranvera Hoxha dhe Klement Kolanecit.
Sot tek Piramida zhvillohen shume panaire kombetare apo nderkombetare dhe eshte adresa e televizionit privat "Top-Channel".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Piramida
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: SHKENCAT SOCIALE :: HiStoRiA-
Kėrce tek: