AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Bukuri ne maje e thonjeve

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bukuri ne maje e thonjeve Empty
MesazhTitulli: Bukuri ne maje e thonjeve   Bukuri ne maje e thonjeve Icon_minitimeSun Nov 25, 2007 3:44 pm

Bukuri nė majė tė thonjve

Njė miniguidė pėr tė zgjedhur si duhet ngjyrėn e manikyrit qė i bėn mė tė bukura duart dhe kėmbėt
Nėse thonjtė janė tė kuruar me pamje tė shndritshme dhe tė shėndetshme, sigurisht qė pėrbėjnė njė pikė force dhe bukurie nė trupi1n e njė gruaje. Produktet e sotme mund t’ju vijnė nė ndihmė pėr zgjidhur problemet e vogla tė thonjve, sidomos tė atyre tė brishtėve qė tentojnė tė thuhen. Nė manikyr gjendjen substanca qė forcojnė strukturėn delikate tė thonjve, si aminoacide vegjetale apo hidrolizues vegjetalė. Prandaj thonjtė, pėrveēse duken tė bukur estetikisht, duke u lyer me manikyr mbrohen edhe nga agjentėt e jashtėm.

Cila ėshtė ngjyra e duhur e manikyrit pėr duart dhe kėmbėt e thua, gjithmonė duke u nisur nga forma?

Manikyr i kuq i ndezur: kjo ngjyrė kėshillohet pėr gishta tė shkurtėr. Tė lyer me kėtė ngjyrė duken mė tė gjatė, sidomos nėse mėson edhe tė bėni disa truke siē ėshtė shtyrja e kutikulave drejt bazės sė thoit dhe kėta tė fundit tė mos priten shumė shkurt.

Manikyr rozė dhe perlė: i rekomanduar pėr gishtat e gjatė, kėto ngjyra i japin njė dimension tjetėr formės sė thonjve. Nxjerr nė pah gjatėsinė, qė nuk duhet tė jetė shumė e tepruar. Para se tė vendosėsh shtresėn e manikyrit, duke qenė se ngjyrat e ēelura i nxjerrin mė nė pah papėrsosmėritė, vendos fillimisht mbi thonj njė manikyr mbrojtės transparent.

Manikyr i purpurt dhe vishnje: janė tonet e pėrshtatshme pėr gishtat e shkurtėr tė kėmbėve. Nė kėtė rast kėto ngjyra aplikohen mbi thonj paksa tė gjatė, sepse ngjyrat e ndezura i nxjerrin edhe mė pah.

Manikyr violė: nėse ke njė kėmbė tė gjerė, bėje qė tė duket mė e zgjatur duke i limuar thonjtė nė mėnyrė ovale paksa tė zgjatur dhe duke aplikuar manikyrin nė ngjyrė violė nė pjesėn qendrore tė thoit.

Edhe ngjyra natyrale e lėkurės ėshtė shumė e rėndėsishme nė zgjedhjen e tonalitetit tė duhur tė manikyrit. Specialistėt e kėsaj fushe, para se tė aplikojnė manikyrin, i referohen ngjyrės sė lėkurės nė pjesėn e brendshme tė pulsit. Nėse lėkura nė kėtė zonė anon nga e kaltra, zgjedhja duhet tė mbėshtetet nė tonet e ftohta, ndėrsa tek ngjyrat e ullinjta tė lėkurės shkojnė mė shumė tonet mė tė forta. Lėkura e bronzuar kombinohet me ngjyra solare si portokalli, e kuqe dhe reflekse sedefi. Ki parasysh qė portokallia tenton tė lėrė njė aureolė jo tė kėndshme nė pamje tė parė, prandaj mė parė apliko manikyrin transparent mbi thonj.

Ke thonj tė njollosur nga duhani apo nga aplikimet e herėpashershme tė manikyrit? Njė truk shtėpiak tė vjen menjėherė nė ndihmė. Futi gishtat nė lėng limoni pėr dhjetė minuta. Ose vendosi nė tretėsirė kripe tė trashė. Kjo metodė ėshtė e pėrdorshme edhe nė shfryrjen e duarve.

Kujto qė herė pas here t’i lėsh thonjtė tė marrin frymė, edhe pse manikyri krijon njė barrierė mbrojtėse nga agjentėt e jashtėm. Gjatė kėsaj periudhe ushqeji thonj me vaj ulliri.

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 38
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Bukuri ne maje e thonjeve Empty
MesazhTitulli: Re: Bukuri ne maje e thonjeve   Bukuri ne maje e thonjeve Icon_minitimeSun Nov 25, 2007 4:04 pm

ca eshte kjo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bukuri ne maje e thonjeve Empty
MesazhTitulli: Re: Bukuri ne maje e thonjeve   Bukuri ne maje e thonjeve Icon_minitimeSun Nov 25, 2007 4:25 pm

Kjo eshte per thonjte site kujdesemi per to , si ti lyejme ne femrat etj etj

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Bukuri ne maje e thonjeve Empty
MesazhTitulli: Re: Bukuri ne maje e thonjeve   Bukuri ne maje e thonjeve Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Bukuri ne maje e thonjeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: MoDa DhE EsTetiKa-
Kėrce tek: