AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Cigarja demton potencen seksuale

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitimeSun Nov 25, 2007 3:54 pm

Duhani rrezikon potencėn seksuale

Kush do tė ketė marrėdhėnie tė mrekullueshme nė shtrat, duhet ta marrė shumė nė konsideratė faktin e lėnies sė duhanit. Arsyet pėr tė hequr dorė nga duhani janė me qindra: duhani helmon mushkėritė, rrit rrezikun pėr sėmundjet e kancerit, shkakton plakje tė parakohshme tė lėkurės. Por mbi tė gjitha, sipas njė studimi australian, meshkujt qė pinė njė paketė duhan ose mė shumė nė ditė, rrezikojnė tė ‘dėshtojnė nė misionin e tyre’ nė shtrat shumė mė shpesh se jo duhanpirėsit. Faktori "defaillance" ėshtė pikėrisht 40% mė i lartė krahasuar me ata qė i kanė thėnė jo duhanit.
Risjelljen nė vėmendje tė alarmit pėr impotencė tė duhanpirėsve e ka bėrė njė hulumtim i kryer nė Australi dhe botuar nga “Tobacco Control”. Rezultatet kanė dalė nga analiza e pyetėsorėve tė mbushur nga mė shumė se 8 mijė meshkuj me moshė 19-59 vjeē. Autorėt e studimit, hulumtues tė Heath Promotion Unit nė Sidney, shpjegojnė: "Rreth 10% e kampionit, ka deklaruar probleme ereksioni gjatė muajit tė fundit, ose mė shpesh gjatė vitit tė fundit".

Nė grupin e atyre qė kanė rrėfyer se kanė ndeshur probleme tė tilla, 25% ishin duhanpirės, njė e pesta pinte pak a shumė njė paketė nė ditė, 6% mė shumė se 20 cigare n ditė. "Rezultatet nxjerrin nė dukje dhe ritheksojnė lidhjen e ngushtė mes duhanit dhe problemeve seksuale, tė cilat bėhen mė serioze me shtimin e cigareve tė pira", thonė shkencėtarėt australianė. Njė e dhėnė pėr tė gjithė: ata qė pinė njė paketė nė ditė, kanė 24% vėshtirėsi mė shumė krahasuar me njė qė nuk pi duhan, nė lidhje me ereksionin. Pastaj, nėse kėtij kuadri i shtohen edhe sėmundje tė tjera kardiovaskulare ose mosha e shtyrė, problemet sa vijnė edhe rriten.
Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Nov 28, 2007 1:47 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Re: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 5:58 pm

vallaj edhe pak muaj mbush 11 vjet qe e pi rregullisht duhanin.. jam mese dakort me kete gje PearL.. te dobeson me shpejt fuqite se lidhje me seksin.. por ja kam gjetur.. i fus nje te pime per qef tem.. (si perhere) ene harroj me maru pune Very Happy...

Si i thone nje fjale: Beni sic ju them une, mos beni sic bej une.
Djema lejeni duhanin se nuk ndihmon per asgje.. nuk heq stresin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Re: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:02 pm

hahahhahahaha ehe e verte kjo por do gjeje i gjendet ilaci Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Re: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitimeWed Nov 28, 2007 1:16 am

Hahhahahha Deni cfare ilaci ka re : VIAGRA ????? hahhahahaha Very Happy Very Happy Very Happy Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Re: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 4:01 pm

jemi te rinj per ato Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Sponsored content

Cigarja demton potencen seksuale Empty
MesazhTitulli: Re: Cigarja demton potencen seksuale   Cigarja demton potencen seksuale Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cigarja demton potencen seksuale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: