AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Deshtimi i ligjit mbi duhanin

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Deshtimi i ligjit mbi duhanin Empty
MesazhTitulli: Deshtimi i ligjit mbi duhanin   Deshtimi i ligjit mbi duhanin Icon_minitimeThu Nov 29, 2007 8:36 pm

Deshtimi i ligjit mbi duhanin: shume pak inspektore
Data e Publikimit: 29/10/2007

Edhe pse puna e inspektoreve te ligjit te duhanit eshte intensive, gjobat e vendosura jane te larta, lista e subjekteve te penalizuara eshte e gjate, qytetaret denoncojne deshtimin e ligjit. Por nga ana tjeter, edhe ata qytetare qe e perkrahen kete ligj nuk u treguan bashkepunetore me Drejtorine e Higjienes per te denoncuar rastet ne numrat e telefonit. Sipas shoqates se mbrojtjes nga produktet e duhanit, me uljen e temperaturave, ka nisur edhe shkelja e ligjit. Numri i inspektoreve te shendetit publik, eshte shume me i ulet se ai i bareve, restoranteve, pubeve e ambienteve publike. Sipas shoqates ne mbrojtje te konsumatoreve nga produktet e duhanit, ligji duket se nuk po zbatohet nga duhanpiresit. Pas testimeve qe ka kryer kjo shoqate, ka rezultuar se shumica e qytetareve ka nisur te konsumoje duhan ne ambientet publike e ne menyre te vecante edhe ne lokale. Me nisjen e venies ne zbatim te ligjit, inspektoret vendosen gjoba te kripura, por kjo nuk ka trembur as bizneset e aq me teper konsumatoret. Nderkaq, Drejtoria e Shendetit Publik e qytetit te Tiranes ka hedhur idene e nje policie sanitare, e cila te vjele gjobat, pasi mbledhja e tyre nga pushteti vendor duket se nuk eshte e efektshme.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Deshtimi i ligjit mbi duhanin Empty
MesazhTitulli: EkoNoMiA E BiZneSi :: Deshtimi i ligjit mbi duhanin   Deshtimi i ligjit mbi duhanin Icon_minitimeTue Jan 01, 2008 1:08 am

edhe ne usa slejohet duhani ne restorante pikecuditje


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Jan 09, 2008 6:12 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 40
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Deshtimi i ligjit mbi duhanin Empty
MesazhTitulli: Re: Deshtimi i ligjit mbi duhanin   Deshtimi i ligjit mbi duhanin Icon_minitimeTue Jan 01, 2008 4:21 am

E sa kohe do ta arrije usa shqiperine jemi shume para si shtet ne Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Deshtimi i ligjit mbi duhanin Empty
MesazhTitulli: Re: Deshtimi i ligjit mbi duhanin   Deshtimi i ligjit mbi duhanin Icon_minitimeSat Jan 05, 2008 1:58 pm

Me ne fund dhe Franca filloi ne 2 janar ligjin e vendosur ne 2007 per duhanin ne cdo vend . Nuk ka me dhe kush hedh cigaret neper rruge denohet me gjobe si dhe neper bare nese shikojne qe pine duhan gjobe per personin 35 - 40 euro dhe per pronarin e barit 135- 140 euro gjobe . Me ne fund nje ligj qe me pelqen ne France hiihihi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Deshtimi i ligjit mbi duhanin Empty
MesazhTitulli: Re: Deshtimi i ligjit mbi duhanin   Deshtimi i ligjit mbi duhanin Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Deshtimi i ligjit mbi duhanin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fushate kunder ligjit "Per librin"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MEDIAT SHQIPETARE DHE TE HUAJA :: EkoNoMiA E BiZneSi-
Kėrce tek: