AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Rregullorja e kanalit #ndihme ne Albrelax.com

Shko poshtė 
AutoriMesazh
nirvana
Administrator
nirvana


Male
Numri i postimeve : 6
Age : 40
Location : gjithanej
Registration date : 30/08/2007

Rregullorja e kanalit #ndihme ne Albrelax.com Empty
MesazhTitulli: Rregullorja e kanalit #ndihme ne Albrelax.com   Rregullorja e kanalit #ndihme ne Albrelax.com Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 12:01 am

Rregullore per dhomen #Ndihme.
Kanali #ndihme eshte nje kanal mbeshtetes per kanalin kryesor te albrelax #shqiperia.Per arsye te ndryshme ky kanal eshte vene ne mode +m.
1.Mode +m eshte nje mode qe lejon te flasin ne kanal vetem ata persona qe kane acc ne Vop,Aop dhe Sop.per te gjithe userat e tjere keshillohet dhenia e nje +v nese ata kane nevoje per ndihme dhe ti kerkohet te dilet nga kanali ne te kundert, ne rast kundershtimi mund te perdoret forca e acces per ti nxjerr nga dhoma
2.+v mund te japin te gjithe aop-et dhe sop-et qe jane aktiv ne kanal.Dhenia e nje accessi ne Vop list ose ne Aop list nuk mund te behet nga nje Aop.Ne rast se nje Aop do te thyeje kete pike te rregullores humbet accessin e tij ne kanal.
3.Shtimet ne listen e Vop dhe Aop behen vetem pasi te jete marre miratim nga founderi i kanalit.
4.Ne kete kanal duhet te mbahet rregull dhe qetesi ne cdo moment per te bere sa me te lehte dhenien e ndihmes pra do i keshillohej userave dhe gjithe staffit te kesaj dhome nje respektim rregulli i cili do jete per te gjithe njesoj qetesia ne kete kanal eshte gjeja e pare qe do kerkohej.Per cdo njeri qe do jete shkaktar per prishjen e qetesise ne kete kanal do te merren masa ndaj tij deri ne heqjen e accessit ndaj tij.

Regullore per ata qe kane access ne Vop list ne kanalin #Ndihme
1.Personat qe jane Vop ne kanalin #ndihme kana mundesine te komunikojne me userat ne rast se ne kanal nuk ka asnje aop ose sop.
2.Keta persona jane te zgjedhur nga staffi i kanalit #shqiperia dhe i albrelax

Rregullore per aop-et e kanalit #ndihme.
1.Nga aop-et e kanalit #ndihme do te kerkohet maksimmumi i respetkimit te rregullores se ketij kanali.
2.Ndalohet nga ana e tyre shtimi ne vop dhe hop list.Ne rast shkeljesh ata humbasin access te cilin mund ta heqi nje nga sop-et e kanalit.
3.Kerkohet prej tyre te respektojne te gjithe userat qe hyne ne kanal per te kerkuar ndihme.te respektojne njeri-tjetrin midis staffit dhe rregullin kryesor qe mbetet ne kanal QETESIA.
4.Nese nje aop i jep +v nje useri eshte i detyruar te pyesi per ndihme ne rast te kundert mos te japi nje dicka e cila mund te sjelli c'rregullime ne kanal.
5.Nese nje aop shikon se ne kanal ka usera te cilet nuk kane acc ne vop list dhe nuk jane ne proces ndihme ka te drejte ti kerkoj te dalin jashte e ne te kundert nqs nuk pranojne te perdor forcen e accessit,por nuk ka te drejte te preki vop listen.

Regullore per Sop-et e kanalit #ndihme.
1.Sop-et e kanalit #ndihme ashtu si gjithe te tjeret usera ,vop dhe aop duhet te respektoje ate qe quhet QETESI ne kanal.
2.Nje sop ka te drejte te gjykoje nje aop ne veprimet qe ai kryen dhe ne baze te rregullores se mesiperme ka te drejten e plote te heqjes se accesseve vop dhe aop per kundrejt nje arsyeje per mos zbatim rregulli.
3.Per cdo largim nga keto lista duhet te informoje sop-et e tjere dhe founderin e kanalit.
4.Per shtimet ne vop dhe aop list Sop-et duhet te keshillohen me founderin e kanalit dhe minimumi tre vota pro nga sop-et e tjere.

Cuna dhe goca kjo eshte nje rregullore per kanalin #ndihme.Do te kerkoja zbatimin e kesaj rregulloreje me rigorozitet te plote.Cdo shkelje ne kanal do te ndeshkohet qe ne momentin e pare.Nuk do te kete vend per abuzime me accesset.Do ju lutesha shume te respektonit piken me kyce QETESIA ne kanal eshte ajo qe ze vendin kryesor.
Problemet dhe shqetesimet qe mund te lindin te mendohen pastaj te me parashtrohen per zgjidhje.
Me respekt nirvana
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Rregullorja e kanalit #ndihme ne Albrelax.com
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rregullorja e forumit AlbReLaX
» Rregullorja e dhomes #shqiperia ne Albrelax.com
» Kerkoni Ndihme ????
» Www.albrelax.com

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: IRC.ALBRELAX.COM :: KeRkeSa PeR AcC-
Kėrce tek: