AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Lista e shqiptareve me te kerkuar ne bote nga Interpoli

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Lista e shqiptareve me te kerkuar ne bote nga Interpoli Empty
MesazhTitulli: Lista e shqiptareve me te kerkuar ne bote nga Interpoli   Lista e shqiptareve me te kerkuar ne bote nga Interpoli Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 5:59 pm

Lista e shqiptareve me te kerkuar ne bote nga Interpoli

Zyra e Interpolit, me qender ne Lion te Frances, midis te kerkuarve nga shtete te ndryshme te botes, mban dhe skedat e 166 shqiptareve qe kerkohen per vepra penale te ndryshme. Prej vitesh vendi yne bashkepunon me kete strukture te rendesishme, ku nepermjet seciles kalon informacion mbi persona apo organizata kriminale qe veprojne ne rajon dhe ne Europe. Ne faqen zyrtare te Interpolit, gazeta “Albania” ka mundur te gjeje emrat e shqiptareve per te cilet ekziston nje flete-arrest. Nese ne Interpol Tirana gjenden nje numer me i madh qe kerkohen, ne Zyren Qendrore jane perfshire vetem nje pjese prej tyre. Perveē emrit, ne kete faqe gjenden te dhena te tjera per ēdo te kerkuar. Pershkrimi i te kerkuarit, gjatesia, gjuhet qe di, krimi qe ka kryer etj. Pjesa me e madhe e tyre kane dhe foto. Nje numri fare te vogel te tyre nuk i disponohet fotoja. Midis tyre gjenden emra te njohur per Drejtesine e shqiptare, duke nisur nga te akuzuarit si anetare te “Hakmarrjes per Drejtesi” e deri tek emra si Enver Dondollaku, Izet Haxhia apo Hamdi Haklaj. Sipas informacioneve qe jepen nga Interpoli, shqiptaret kerkohen nga vite te ndryshme prej Drejtesise. Nje pjese prej tyre eshte arritur t’u lokalizohet vendndodhja dhe kane nisur proceset per te kerkuar azil ne menyre qe te mos ekstradohen. Ndersa per pjesen me te madhe te tyre vazhdon te jete e paditur vendndodhja e tyre. Informacionet per keta u jane derguar te gjitha zyrave lokale te Interpolit. Ne momentin me te pare qe ata do te rrezikojne te shkelin ne pikat kufitare te shteteve qe bashkepunojne me Interpolin, do te behet arrestimi i tyre.

Lista e 166 shqiptareve qe kane emrat ne Zyren Qendrore te Interpolit :

Artan Muēa, Bradashesh, Elbasan
Albenc Ago, Tirane
Nikoll Ahi, Bercolle, Shkoder
Klodian Ahmataj, Permet
Lavderim Ajce, Bitincke, Devoll
Fredi Aliaj, Fier
Sokol Aliaj, Fier
Altin Arapi, Vlore
Alban Bajraktari, Lezhe
Besnik Balaj, Vlore
Dashamir Banushi, Elbasan
Armando Begaj, Kuē, Berat
Lorenc Balliu, Pogradec
Avni Balazi, Librazhd
Altin Belulaj, Vlore
Altin Bocova, Fier
Fredi Bracaj, Shkoder
Leonard Bracaj, Shkoder
Engjell Brahimi, Fier
Hair Breshani, Vlore
Halit Bullari, Elbasan
Astrit Bushi, Laē
Bashkim Buzani, Cerrik
Petrit Buzi, Fier
Gentian Caka, Elbasan
Bedri Cala, Berat
Gezim Cara, Puke
Arben Cauli, Lushnje
Blerim Ēelaj, Elbasan
Lefter Cenaj, Vlore
Bledar Cerova, Berat
Vilson Ēobo, Vlore
Selami Ēokaj, Tropoje
Besnik Ēuedari, Skrapar
Gjergj Ēupi, Mirdite
Pelumb Daci, Tirane
Fatmir Daja, Lushnje
Dritan Dajti, Tirane
Kreshnik Dauti, Fier
Sokol Decka, Fier
Cukal Delija, Shkoder
Fiqeret Delija, Fier
Nikoll Demaj, Shkoder
Plaurent Dervishaj, Durres
Hysni Dervishi, Erseke
Kastriot Dervishi, Berat
Arben Doda, Mirdite
Gentian Doda, Tirane
Preng Dodaj, Mirdite
Valentin Dodaj, Mirdite
Durim Domi, Maminas
Enver Dondollaku, Lushnje
Petrit Dushi, Mirdite
Artiol Fata, Skrapar
Kastriot Fejzo, Erseke
Edison Fillolli, Kerrabe
Prendush Fufi, Mamurras
Zef Fusha, Shkoder
Ardian Garubi, Shkoder
Qazim Gishti, Lushnje
Artur Gjocaj, Tropoje
Ndrek Gjoklaj, Tropoje
Arian Gjoni, Fier
Isaj Gjorretaj, Shkoder
Andrea Golloshi, Korēe
Ilir Govaci, Shkoder
Durim Gremaj, Fier
Sokol Guxha, Tirane
Agim Hajdaraj, Tropoje
Hamdi Haklaj, Tropoje
Zylfie Haklaj, Tropoje
Ndue Harusha, Shkoder
Arseni Hasani, Tepelene
Roland Hasani, Kolonje
Selami Hasani, Fier
Vladimir Hasani, Lezhe
Dritan Hate, Korēe
Izet Haxhia, Tropoje
Xhevahir Hila, Librazhd
Bledar Hoxha, Durres
Fredi Hoxha, Shijak
Gezim Hoxha, Rrogozhine
Nazmi Hykaj, Shkoder
Arlind Hyseni, Puke
Ylli Hyskaj, Berat
Defrim Iseberi, Kukes
Daniel Jakuza, Fier
Agim Kabashi, Kukes
Lorenc Kafilaj, Vlore
Feta Kaja, Fier
Dritan Karaj, Fushe-Kruje
Gazmir Karemanaj, Fier
Spartak Kazazi, Kavaje
Sami Kila, Ishem
Besnik Kishta, Cerrik
Romeo Koēi, Vlore
Fatjon Kodra, Tirane
Marin Koka, Shperdhet, Kruje
Artur Kola, Lezhe
Luan Kola, Mirdite
Ndrec Kola, Puke
Ilir Kondi, Berat
Osman Krasniqi, Elbasan
Roland Krasniqi, Elbasan
Artan Kronaj, Laē
Perikli Kule, Fier
Rafael Lala, Berat
Agron Lacaj, Shkoder
Altin lala, Tepelene
Ndue Lala, Shkoder
Pal Lalaj, Puke
Joni Lamaj, Tepelene
Perparim Lamnica, Tropoje
Gjovalin Lesi, Mirdite
Artan Leskaj, Vlore
Hasan Liēaj, Vlore
Arsim Lita, Kukes
Hajdar Llani, Kruje
Eridval Llapi, Fier
Agustin Lleshaj, Mirdite
Ertlan Luari, Berat
Bardh Lula, Lezhe
Theodhor Lulo, Korēe
Edison Lumi, Korēe
Festim Lushi, Fushe-Kruje
Preng Lushi, Puke
Amdi Luzi, Kuēove
Aleks Marku, Lezhe
Pal Marku, Lezhe
Perikli Marku, Shkoder
Zef Marku, Shkoder
Ferit Memaj, Puke
Kristo Memaj, Puke
Fatos Merkaj, Vlore
Ilir mernicaj, Fier
Antonin Micaj, Shkoder
Sajmir Muēa, Kavaje
Perparim Muhameti, Permet
Sajmir Mustafallari, Skrapar
Adriatik Myrta, Elbasan
Nikollaq Naci, Fier
Arjan Nallbani, Tirane
Pellumb Narkaj, Shkoder
Dod Ndoci, Shkoder
Eduart Neimi, Berat
Bib Nikja, Shkoder
Mark Nikolli, Mirdite
Nikoll Nikolli, Puke
Konstandin Nishku, Gramsh
Zenel Onjea, Gjirokaster
Ismet Oruci, Kukes
Petrit Osmeni, Fier
Andrea Papa, Berat
Pasho Novruzaj, Vlore
Vater Paplekaj, Tropoje
Ervis Pashaj, Fier
Viktor Pelivani, Fier
Ledio Pogaēe, Fier
Leke Prendi, Puke
Robert Preni, Tirane
Vladimir Preza, Shkoder
Musa Produari, Berat
Shkelqim Produari, Berat
Shkelqim Qosaj, Shkoder
Ardian Rama, Elbasan
Dritan Rexhepi, Vlore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lista e shqiptareve me te kerkuar ne bote nga Interpoli
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MEDIAT SHQIPETARE DHE TE HUAJA :: KroNiKaT-
Kėrce tek: