AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Jan Van Eyck

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 38
Registration date : 28/12/2007

Jan Van Eyck Empty
MesazhTitulli: Jan Van Eyck   Jan Van Eyck Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 5:56 am

"Madonna of Chancellor Rollin"

Maria, femija Krisht dhe Kancellori Rollin dhe engjelli

Jan Van Eyck Eyck_c10

kurora:
Jan Van Eyck Eyck_e10

rroba e Marise:
Jan Van Eyck 265px-10

kollumat e Eyck-ut:
Jan Van Eyck 190px-10

panorama afer:

Jan Van Eyck 200px-10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 38
Registration date : 28/12/2007

Jan Van Eyck Empty
MesazhTitulli: "Arnolfini Portrait" Jan van Eyck   Jan Van Eyck Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 6:00 am

"Martesa e Arnolfini-it"

thjesht nje memori per martesen e Arnolfinit (merchant=tregetar)

Jan Van Eyck 250px-10

pasqyra prapa tyre tregon se cfar po ndodh ne ate moment!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 38
Registration date : 28/12/2007

Jan Van Eyck Empty
MesazhTitulli: "Self Portrait" Eyck   Jan Van Eyck Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 6:06 am

Portraiti i Eyck-ut:

Jan Van Eyck Self_p10

shikim te perpikte ka ne tipare,


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Jan 22, 2008 6:17 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 38
Registration date : 28/12/2007

Jan Van Eyck Empty
MesazhTitulli: Lucca Madonna @1436 BCE (Shekulli 15-te)   Jan Van Eyck Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 6:12 am

"Maria dhe femija Krisht" nga Eyck
Eyck i pelqejne ngjyrat e zjarta

Jan Van Eyck Lucca_10

Ajo rroba qe ajo eshte ulur quhet "rroba e respektuar" ( ne english: "cloth of honor" ), dhe sigurisht madheshti ne thron qe ajo eshte ulur--mamaja e Krishtit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 38
Registration date : 28/12/2007

Jan Van Eyck Empty
MesazhTitulli: "Annunciation" Jan van Eyck*   Jan Van Eyck Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 6:16 am

Ky eshte takimi i pare i Marise me engjell Gabriel dhe lajmin qe ay i jep Marise:

Jan Van Eyck Eyck_a10


*Jan van Eyck eshte nga Veriju dhe ndryshon nga mjeshterit e tjere te njohur Italian, dhe krahasohet me Roger van der Wayden ne pikture.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Jan Van Eyck Empty
MesazhTitulli: Jan Van Eyck   Jan Van Eyck Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 7:18 pm

Artisti tim i preferuar !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Jan Van Eyck Empty
MesazhTitulli: Re: Jan Van Eyck   Jan Van Eyck Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Jan Van Eyck
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: ArTi FiGurAtiV-
Kėrce tek: