AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Roger van der Weyden

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Roger van der Weyden Empty
MesazhTitulli: Roger van der Weyden   Roger van der Weyden Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 6:23 am

"Self Portrait" nga Weyden
ketu ka kopjuar Jan van Eyckun ne pikture

Roger van der Weyden Weyden10

Marija me foshnjen dhe Weyden ne te me prentendim si nje i "shenjte"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Roger van der Weyden Empty
MesazhTitulli: "The Entombment" Weyden   Roger van der Weyden Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 6:27 am

"Varosja e Krishtit" nga Weyden

Kjo eshte piktura me e persosur dhe e ralle qe Weyden njihet si piktor midis mjeshtrave me te medhenj te Shekullit 15-te.

Roger van der Weyden The_en10

Kjo foto ka krijuar "keqardhje" ne shikusin, nepermjet ngjyrat qe Weyden ka perdorur me persosuri te rralle pikecuditje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Roger van der Weyden Empty
MesazhTitulli: Adoration of Magi nga Weyden   Roger van der Weyden Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 6:33 am

Roger van der Weyden Weyden11
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Roger van der Weyden Empty
MesazhTitulli: Roger van der Weyden   Roger van der Weyden Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 7:17 pm

shume te bukura, se kumptimet s'ja u di Se di
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Roger van der Weyden Empty
MesazhTitulli: Roger van der Weyden   Roger van der Weyden Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 9:26 pm

ehhhhhh unknown as qe ke per ti kuptuar.. Rolling Eyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Roger van der Weyden Empty
MesazhTitulli: Re: Roger van der Weyden   Roger van der Weyden Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Roger van der Weyden
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: ArTi FiGurAtiV-
Kėrce tek: