AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Si Ta TrajTosh DEPRESION

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Si Ta TrajTosh DEPRESION Empty
MesazhTitulli: Si Ta TrajTosh DEPRESION   Si Ta TrajTosh DEPRESION Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 7:47 pm

DEPRESION:

Semundje shume e madhe ne USA dhe e krijon stresi i tepert (lodhje truri) edhe ngadonjehere krijohet nga nje fatkeqesi qe ndodh ne familje (i.e. vdekje, etj)!
Njerzit qe jane me Depresion po mos moren ilace i mban me muaje dhe me kohen acarohet me keq semundja dhe me teper demton shendetin e nje te semuri.

si mund ta ndihmosh nje person te tille?

--mos ju fol gjera negative, qofte edhe te vogla
--mos ja u bej qefin per kot/mos i trajto ndryshe
--mos u ndiej keq per ata, se ju ben shume dem
--mos harro se Depresioni nuk eshte i perhershme

Mos harro se njerzit qe vuajne nga kjo nuk kane te meta, por nuk e kontrollojne dot fjalorin/ndenjat dhe asgje s'duhet vene ne vesh/miret persiper si ofendim ose gje tjeter.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Feb 10, 2008 7:03 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Si Ta TrajTosh DEPRESION Empty
MesazhTitulli: Re: Si Ta TrajTosh DEPRESION   Si Ta TrajTosh DEPRESION Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 9:46 pm

unknown me ne fund fole dicka me vend Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si Ta TrajTosh DEPRESION
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: SHKENCAT SOCIALE :: MjeKeSi-
Kėrce tek: