AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 RETORIKE

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

RETORIKE Empty
MesazhTitulli: RETORIKE   RETORIKE Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 7:25 am

RHETORIC (RETORIK)--mesimi i komunikimit te fjales.

-Si te flas me fluent dhe pa gabim--qarte dhe me vend.

fjalor:

sophist (sofist)--nje enjeri qe eshte i afte i gojes dhe gjithsshtu mashtruse (i.e politikanet, poetet, shkrimitaret/kritike, gazetaret, etj)

Eshte nje nga me sukseset ne gjendjen e personit te sukseshme!!pikecuditje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

RETORIKE Empty
MesazhTitulli: Re: RETORIKE   RETORIKE Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 6:59 pm

cris cross:
it's not the man in me, it's the life in my man Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

RETORIKE Empty
MesazhTitulli: Re: RETORIKE   RETORIKE Icon_minitimeWed Feb 13, 2008 6:41 pm

RETORIKE Poster12
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

RETORIKE Empty
MesazhTitulli: ja dhe nje tjeter.....   RETORIKE Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 7:39 pm

kur thote ndonjeri te bej nje pyetje??? pa te lene kohe te kethehsh pergjigje ..fillojne te pyesin...(?) cfar kuptim ka pyetja qe ne bene...nejse
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

RETORIKE Empty
MesazhTitulli: Re: RETORIKE   RETORIKE Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
RETORIKE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: SHKENCAT SOCIALE :: FiLoZoFia-
Kėrce tek: