AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 muzika rock

Shko poshtė 
+4
cannabis_s@tiva
jerimida
shkembi2005
darkprincess
8 posters
AutoriMesazh
darkprincess
AneTaR I Ri
darkprincess


Female
Numri i postimeve : 13
Age : 33
Registration date : 08/09/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeMon Sep 17, 2007 12:31 pm

per mua eshte ajo qe mund te quhet muzike e vertete sepse seshte komerciale eshte krijuar per tu degjuar dhe jo kercyer dhe me e rendesishmja jane tekstet qe jane me te vertete te bukur.ju ca mendimi keni pyetje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shkembi2005
AneTaR I Ri
shkembi2005


Numri i postimeve : 16
Location : vlore (silent hill)
Registration date : 04/09/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 4:21 pm

mendimi im eshte qe nqs nje muzike nuk mund te kercehet, nuk ke ce do. me mire hidhe te koshi i plerave.
e dyta ato tekstet te metal nuk dsegjohen fare, vetem bateri e forte + nje vokal i tmershem qe te tremb.
ka lezet electronica, psh te minimal apo underground nuk ka nevoje per vocal vetem muzika te hipnotenizon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeMon Sep 24, 2007 11:38 pm

njerez te ndryshem prefernca te ndryshme Laughing ,po jam dakord me shkembi2005 se shumicen e rasteve nuk kuptoje asnje fjale kur degjoje nje kenge metal,dhe muzika nuk eshte krijuar vetem per te degjuar se ashtu do quhej dhe do ngelej vetem poezi Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
cannabis_s@tiva
AneTaR I Ri
cannabis_s@tiva


Numri i postimeve : 36
Registration date : 30/08/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 9:43 pm

Guns N' Roses:
Appetite For Destruction 1987

muzika rock AFD

Sweet Child O' Mine

She's got a smile that it seems to me
Reminds me of childhood memories
Where everything
Was as fresh as the bright blue sky
Now and then when I see her face
She takes me away to that special place
And if I stared too long
I'd probably break down and cry

Sweet child o' mine
Sweet love of mine

She's got eyes of the bluest skies
As if they thought of rain
I hate to look into those eyes
And see an ounce of pain
Her hair reminds me
of a warm safe place
Where as a child I'd hide
And pray for the thunder
And the rain
To quietly pass me by

Sweet child o' mine
Sweet love of mine

Where do we go
Where do we go now
Where do we go
Sweet child o' mine

----------------------------------------------------------------------------------

kjo ju duket e pakuptueshme juve re Razz besoj se kur e hapi temen

darkprincess nuk po fliste ne vecanti per speedmetal qe nuk merren vesh

fjalet apo ku di une po e kishte fjalen per muziken rock ne pergjithesi qe

per mendimin tim eshte art , ashtu si te gjitha rrymat muzikore pastaj

pse nuk kercehet kjo muzike ? kjo lloj muzike eshte idealja per tu

kercyer pasi po te marresh shembull baladad e guns n' roses , metallica

aerosmith etj etj jane kenget qe kercehen slow ku me partneren je me

shume ne kontakt lol! dhe jo si muzika house, trance etj etj ku te gjithe

kercejne per hesap te tyre :afro: kshuqe YES jane te pavdekshem dhe te paarritshem Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 10:17 pm

Hahhahahhahaa o rrokist i cmendur Razz Razz

Na po te bej dhurate nje kitare hahahaahhahha Razz

muzika rock Thgitar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 11:49 pm

jo cdo kenge qe ka dale ne treg eshte art ka dhe shume gjera komerciale dhe pirateri,dhe ka dhe shume kenge qe me verte jane te paktueshme dhe shume te renda per ti degjuar... lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MoZi
AneTaR I Ri
MoZi


Male
Numri i postimeve : 33
Location : Atje
Registration date : 02/09/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 3:32 pm

Shikoni Mos u ngateroni me metalin se ajo eshte komplet muzik tjeter pra qe ngjason shum me klasiken per nga struktura muzikore etj etj une e adhuroj metalin dhe rockun e pelqej por kjo sdo methen qe si preferoj dhe elektronik. kjo e fundit eshte nga muziket me te thjeshta pas hip hop, une vet mund te bej 10 keng te tilla ne dit.plus nuk do ndonje sgjuarsi per tu kuptuar Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeSun Sep 30, 2007 3:22 pm

po pikerisht arti muzikor ne te gjitha rrymat e tij ka arritur "kulmin" e suksesit se ka persona qe bejne perdite nga 10 kenge.Keshtu per sasi nuk po ankohemi po per cilesi.....dhe kur thash qe nuk e kuptoje nuk e kisha fjalen si tekst qe ta kem ne nje leter dhe ta lexoj po shpesh ne keto kenge kengetaret kane nje artikulim fjalesh shume te pakuptueshem dhe elokuenca e zerit eshte per te ardhur keq se vjen vetem si zhurme...po ok ne rregull te pakten perpiqen te kendojne lol!

ps:meqense beke 10 kenge dita bej nje per forumin Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 38
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeSun Sep 30, 2007 3:27 pm

Do mbledh te zinjte e lagjes do e bej nje Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
shkembi2005
AneTaR I Ri
shkembi2005


Numri i postimeve : 16
Location : vlore (silent hill)
Registration date : 04/09/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeWed Oct 10, 2007 7:15 pm

MoZi shkruajti:
Shikoni Mos u ngateroni me metalin se ajo eshte komplet muzik tjeter pra qe ngjason shum me klasiken per nga struktura muzikore etj etj une e adhuroj metalin dhe rockun e pelqej por kjo sdo methen qe si preferoj dhe elektronik. kjo e fundit eshte nga muziket me te thjeshta pas hip hop, une vet mund te bej 10 keng te tilla ne dit.plus nuk do ndonje sgjuarsi per tu kuptuar Razz
o plak kur qenka kaq e thjeshte te krijosh 10 kenge ne dite, bej nje abum electro dhe do ta promovoj une.
PS/ me ca programi punon ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MoZi
AneTaR I Ri
MoZi


Male
Numri i postimeve : 33
Location : Atje
Registration date : 02/09/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeSun Oct 21, 2007 2:22 pm

shkembi2005 shkruajti:

o plak kur qenka kaq e thjeshte te krijosh 10 kenge ne dite, bej nje abum electro dhe do ta promovoj une.
PS/ me ca programi punon ti

Nuk punoj me program por me mikser qe ka dhe tastier, plus tingujt nuk i kam sintetik por origjinal kuptohet duke i transformuar (kitare drum bass). Aha ktu vllai secen asnje lloj muzike pervec tallava se i kemi provuar te gjitha mundesit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 38
Registration date : 28/12/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: :: MULTIMEDIA :: MuZikA ShqiPtaRe :: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeTue Jan 01, 2008 1:10 am

mua me pelqen cdo muzike, popullore, e lete, rock, hip pop, r n b etj etj Smile


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Jan 09, 2008 6:11 pm, edituar 3 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 38
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitimeTue Jan 01, 2008 3:54 am

wake me up when september ends cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Sponsored content

muzika rock Empty
MesazhTitulli: Re: muzika rock   muzika rock Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
muzika rock
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» muzika....
» Muzika Qe Po Degjoni Ne Kto Caste
» Ndeshje Boksi:Tommy Lee vs,Kid Rock

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MULTIMEDIA :: MuZikA ShqiPtaRe-
Kėrce tek: