AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Si ta kuptoni nese ajo ka fjetur me tjetrin mbreme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Si ta kuptoni nese ajo ka fjetur me tjetrin mbreme Empty
MesazhTitulli: Si ta kuptoni nese ajo ka fjetur me tjetrin mbreme   Si ta kuptoni nese ajo ka fjetur me tjetrin mbreme Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 2:34 am

Nė vend se ta paguani ndonjė detektiv qė do ta pėrcjellte tė dashurėn tuaj, provoni me metoda mė tė lira dhe mjaftė efikase ta lexoni tė vėrtetėn nga trupi i saj. Janė disa shenja nė trupin e njeriut, qė padėshirė flasin mbi realitetin. Mjafton qė tė mėsoheni t'i lexoni ato...


Tė pėrdredhurit

Sipas ekspertėve pėr komunikimin e trupit, femra qė njė natė mė pare ka pasur kėnaqėsi tė mirė seksuale, pėrdridhet mė pak dhe mė ngadalė se ajo qė e ka kaluar natėn nė shtrat vetėm me libėr. Shpejtėsia e frymėmarjes dhe e pėrpėitjes sė syve, menjėherė pas seksit ėshtė e shpejtė, por tė nesėrmen ajo ngadalsohen ngase trupi ėshtė i relaksuar.

Buzėqeshjet

Seksi i largon tė gjitha kufizimet dhe kornizat e sjelljes, pėr kėtė gjithė trupi reagon si mė i relaksuar. Pas aktit seksual, njerėzit qeshen mė shpesh dhe sigurisht se mė gjatė tė shikojnė nė sy, apo tė qėndrojnė mė afėr, se qė kishin me bėrė nė ndonjė nga situatat normale.

Skuqja e dyshimtė

Metodė e mirė pėr tė verifkuar se a ka bėrė dikush seks ėshtė pėrmes lėkurės. Mėsojeni ngjyrėn e lėkurės pėr njė kohė. 30% e femrave njė kohė pas seksit ka shenja tė dukshme tė tė skuqurit nė lėkurė. Njollat e kuqe nėpėr fytyrė, gjinjė, qafė, krihė dhe nė hundė mbeten pėr shkak tė ngritjes sė tensionit tė gjakut. Kjo shfaqet dhe vazhdon pėr 20 minuta pas orgazmit. Veshėt i kanė tė paprekur. Pėrderisa buzėt i kanė tė plotė dhe tė skuqur.

Dėshira pėr prekje

Seksi shkakton prodhimin e hormonit tė quajtur oksitocin gjat sė cilės kemi mė tepėr nevojė pėr t'i prekur njerėzit dhe tė jemi tė prekur. Nėse kolegia e juaj ju prek papritmas mė fortė se zakonisht, nuk keni nevojė qė shumė tė mendoni mbi atė se ēka ka bėrė mbrėmė.

Komentimi i shputave

Pas seksit, gishti i vogėl nė kėmbėn e majtė skuqet. Por kjo mund tė ndodh edhe nėse ajo (po edhe ai) vetėm mendojnė pėr seks, pra vetėm gjatė tė meduarit pėr seks. Mirėpo ajo qė zbulon mė tepėr ėshtė largėsia mes gishtave tė kėmbės. Gishti i vogėl simbolizon seksin ndėrsa tjetra pranė saj dashurinė. Sipas njė "komentuesi tė shputave", largėsia mes gishti tė vogėl dhe gishtit pranė saj tė kėmbės, tregon se keni baza pėr aventura qė zgjasin nga njė natė, pėrderisa gishti i vogėl i kthyer kah gishti pranė saj, tregon se jeni biseksual.

Sytė e shkėlqyeshėm

Dikush qė ka bėrė dashuri para disa orėve sytė i ka me shkėlqim. Po ashtu mė lehtė i hap buzėt.

Zgjedhja e robeve

Si pasoj e seksit ėshtė ritja e vetbesimit qė ndikon nė zgjedhjen e veshjes. Femra qė befasisht ndryshon veshjen tė cilėn e ka bartur shpesh dhe e ndėrron me diēka qė potencon mė tepėr natyrėn e femrės, me siguri ka pėrjetuar diēka tė paharueshme natėn e kaluar. Ajo e ndjen vetbesimin dhe dėshiron tė bėhet atraktive.

Prekja e flokėve

Luajtja me flokė tregon se ende ėndėrron pėr dashurinė nė shtrat tė cilėn e ka pėrjetuar mbrėmjen e kaluar. Ajo qė vazhdimisht kalon nėpėr flokė me dorė, nė atė mėnyrė "zbrazet" dhe kėtė e bėnė pa vetėdije pėr t'u dukur mė mirė para mashkullit tė vet.

E ēmendur pėr tranguj

Dėshira pėr tranguj ėshtė tregues i mirė i ndjenjave me afsh. Kjo shfaqet pėr shkak tė nevojės pėr lėngje. Nėse femra edhe mė tej ndihet seksi, edhe pas dashurisė sė bėrė, trangujt janė ushqim qė mė sė shpeshti ka me i dėshiruar.

Ritja e ndjeshmėrisė sė shqisave

Seksi e pėrmėrson shqisėn e erės, dhe pėr kėtė, nėse kolegu a kolegia fillon dhe e komenton ndonjė erė tė cilėn ju as qė e keni hetuar, e dini se ku ėshtė faji. Seksi e rit rrjedhėn e gjakut nė disa pjesė tė trupit, e mes atyre pjesėve ėshtė edhe hunda.

Natyrisht se ēdo individė ėshtė unik. Prandaj nėse sė paku pėr disa javė koncentroheni dhe e vėshtroni trupin e partnerit (lėkurėn, sytė, hundėn, buzėt, gishtėrinjtė, mjekrėn; pastaj: veprimet e pavetėdijshme, sjelljet dhe mėnyrėn e tė shprehurit, etj.) dhe e mėsoni gjuhėn e trupit tė saj apo tė tij, kurr nuk do tė mund tė ju hedh pluhur nė sy!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si ta kuptoni nese ajo ka fjetur me tjetrin mbreme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» A do e falnit te dashurin/en nese ju tradheton ???
» Takime me Njeri Tjetrin.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: