AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Bashkejetese Apo Martese ?

Shko poshtė 
4 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bashkejetese Apo Martese ? Empty
MesazhTitulli: Bashkejetese Apo Martese ?   Bashkejetese Apo Martese ? Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 6:42 pm

Per ne shqiptaret termi Bashkjetese vone u be i njohur, ne krahasim me ca popuj te tjere.
Martesa per Shqiptarin ishte dhe besoj se do vazhdoje te jete e shenjte.
Mirepo kohet e fundit edhe bashkjetesa po pranohet ne shoqerin tone si dicka shume normale
dhe qe dita dites po e 'praktikojne' shume te rinje....

Si mendoni ju, cilat jan anet pozitive dhe ato negative te nje bashkjetese?
Ku ndryshon ajo, sipas jush nga martesa?
Cilen do preferonit ju: Martesen apo Bashkjetesen?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Bashkejetese Apo Martese ? Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkejetese Apo Martese ?   Bashkejetese Apo Martese ? Icon_minitimeMon Sep 24, 2007 1:31 pm

Derisa te me veje mendja me u be Baba.. vallaj bashkejetesa me mire do ishte.. sepse per ne shqiptaret martesa eshte dicka e shenjte edhe nje arsye eshte se nuk mund te ndahesh kollaj me pas.. ndersa ne bashkejetese deri diten e fundit ke kohe te njohesh partnerin/en .. edhe para se ta besh ate hap "te madh" te jetes.. duhet te jesh menduar mire. Sepse do ta vuash edhe do te kenaqesh.. me ate hap.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Bashkejetese Apo Martese ? Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkejetese Apo Martese ?   Bashkejetese Apo Martese ? Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 12:09 am

pse vetem per tu bere baba do martohesh?une mendoj se martesa eshte nje vendim qe e marrin dy persona kur duan te ndajne jeten sebashku se tek fundit femijet do shohin jeten e tyre..per sa i perket temes mendoj se nuk mund te thuash me saktesi se cfare eshte me mire per mua jane e njejta gje me te vetmin ndryshim qe ne martes do firmosesh nje leter ..pastaj varet nga personat se si konceptojne martesen dhe se si konceptojne bahkjetesn varet nga cili kendveshtrim e shikojn dhe se si e mendojne ....dhe martesa dhe bashkjetesa si cdo gje kane ane pozitive dhe ane negative..une personalisht preferoje martesen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 40
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Bashkejetese Apo Martese ? Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkejetese Apo Martese ?   Bashkejetese Apo Martese ? Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 12:16 am

Ne nje mendim me schatze
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Bashkejetese Apo Martese ? Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkejetese Apo Martese ?   Bashkejetese Apo Martese ? Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 10:46 am

schatze as per mua ska asnje ndryshim midis tyre.. prandaj thashe.. per ne shqiptaret.. nje femije do te thote te martohesh.. nuk jemi mesuar te bejme femije thjesht duke bashkejetuar.. per mua jo.. sme pelqen kjo lloj menyre..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Bashkejetese Apo Martese ? Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkejetese Apo Martese ?   Bashkejetese Apo Martese ? Icon_minitimeThu Sep 27, 2007 4:28 pm

Personalisht jam me shume per bashkjetesen sesa martese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Bashkejetese Apo Martese ? Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkejetese Apo Martese ?   Bashkejetese Apo Martese ? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Bashkejetese Apo Martese ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bashkjetese Apo Martese ....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: DaShuRi DhE PasiOn-
Kėrce tek: