AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Greqi zbulohet kenga antishqiptare

Shko poshtė 
+5
elle
PearL
Redi
webmaster
jerimida
9 posters
AutoriMesazh
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 12:43 pm

Selanik-urrejtje ndaj shqiptareve jo ne repart ushtarak apo toge kembesorie.Racizem jo vetem ne nje rajon policie ndaj nje emigranti te ndaluar,por tashme ne mase.Tani nje mase e madhe te rinjsh ne Greqi kryesisht nxenes gjimnazesh po ushqehen ne mase me urrejtje ndaj shqiptareve,te nxitur nga nje organizate ekstremiste e mbetur anonim.Ka mese nje muaj qe ne telefonat celulare te gjimnazisteve grek ne Selanik por edhe ne qytete te tjera te ketij shteti madje deri ne Athine qarkullon ne formen e MP3-it nje kenge shume e sukseshme e grupit grek "Going Through",por me vargje te ndryshuara.Menyra qe kane gjetur eshte sa e paskrupullt aq edhe e denueshme dhe qe permban vargje fyese dhe raciste ndaj shqiptareve.
Varianti i ndryshuar:
Miremengjes Greqi!
te q...Shqiperine!
Ju dhame ushqim,
dhe kulture greke,
te gjithe shqiptaret na zene vendet tek bankat greke,
dhe ne shkollat teknike te gjithe greket ngelen jashte.
Nuk duhet te rrine atje,
sme behet vone qe jane te uritur,
me ngrejne nervat qe mbajne ere,
me ngrene nervat si flasin.
Te ikin te zhduken,
Ne djalle te vene!
Sepse ka greke qe duan te punojne dhe te hane.
Miremengjes Greqi!
Tani votoni ligje,
thuajini jo shqiptareve dhe te huajve te paligjshem!
Shiko pak ti greqi dhe femijet e tu.
Alvane (shqiptare)te shkosh ne djalle
Atje eshte vendi yt.
Te me rrosh Greqi dhe ata t`i fshish.
Dhe ketyre te paligjshmeve,
deren tua mbyllesh.
Nuk dua te blloqet e rrugeve,
kafe dhe portokalade.
Ne vuajme zorin,kurse ata
tek qendrat e refugjateve.
Greqi me fal,por nese duhet te ndryshoje bindje
duhet dhe ti te mesosh te duash.
Mjaft me mundon dhe me genjen,
dhe endrrat e mia mi shperndan.
Miremengjes Greqi ti dhe pakistanezet e tu!
Ti per myslimanet po ua var kristianve te tu.
Xhami duan te ngrehin
Dhe ti thjesht e pelqen,
Me fal.por po humb ekuilibrin.
Zoterinj minsitra,zoterinj deputet,
dhe ti shkerdhate shqiptare i rreckosur,
A nuk shkoni te q....,ju kam varur k....
po perderis ju votova mire te me behet.
Greqia eshte atdheu,familja dhe feja,
i q...shqiptaret ,e q...Shqiperine
Nuk jam racist,jam vetem grek
ndiej se jam mbi gjithshka dhe keshtu duhet te jete me siguri.
Kishim Partenonen dhe ata jetonin ne shpella.
Mandi ne vishnim atehere, ata lekure dhie
Aleksander kishim,Leonidha dhe Perikli.
Kurse ata ishin te zbathur dhe analfabet.
Greqi me fal por nese duhet te ndryshoj bindjet,
duhet dhe te mesosh te duash.
Mjaft me mundon dhe me genjen
dhe endrrat mi shperndan!

Ps.nuk kane faje keta,fajet na i ka kush na i ka Evil or Very Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 3:25 pm

Schatze ne sa na ndihmon me kengen qofte video ose mp3 nese na mundeson linkun do te ishim mirenjohes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 1:38 pm

Jam mesuar te mbaj veten ne te tilla raste.. por jo ne te gjitha..
Deniso edhe vajza, me falni

Ja q.... ropt motrat farefisnat gjyshet komshijet e ca kane femra ne rrace.. meqe njifen greket per homo.. ene elbasanllijnte njifen per ca gjana... ene meshkujt mu ne b.... i q... te gjithe cer mbajne emrin GREKE.

Me falni per fjalorin
Faleminderit per mirekuptimin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 5:24 pm

scratch i frikesuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 5:25 pm

scratch scratch confused confused Suspect Suspect jo jo i frikesuar i frikesuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 6:00 pm

momente te vogla acarimi Laughing i frikesuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 6:04 pm

Puc jerimida :farao:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
elle
AneTaR I Ri
elle


Numri i postimeve : 13
Registration date : 29/08/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 7:45 pm

Po ne pse nuk nxjerrim nje kenge per keta rracista te felliqur? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 10:49 pm

puc dj denis sunny
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 10:55 pm

Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeThu Sep 27, 2007 12:36 am

Smile Razz lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mercury-Blood
AneTaR I Ri
Mercury-Blood


Male
Numri i postimeve : 24
Age : 35
Location : Vlore
Registration date : 02/09/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeThu Sep 27, 2007 2:13 am

o deno,mos dil nga tema
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeThu Sep 27, 2007 2:15 am

hahahahahahahhaha kshu grekerit jane legena ncncncn si e kane bere eeeeeeeeeeeeeeeeee pupupupu o kost lol! nga pak re
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeThu Sep 27, 2007 2:45 am

Deni mire e ka mos dil nga tema leri skuqjet e fytyres ok Razz Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kristina
AneTaR I Ri
kristina


Female
Numri i postimeve : 27
Age : 36
Location : ancona / italy
Registration date : 02/11/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeFri Nov 16, 2007 4:29 am

Ja se iu pergjigjem edhe ne... me etno engjejt... po ai grupi grek
qe ka bere kete kengen svlen nje m... eshte si anila mimani shqipetare....
Te pakten tanet,jane me te denje per te kenduar... dhe sa per
textin.... (kenga shqipetare)... i papare... lexojeni.... bravo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mercury-Blood
AneTaR I Ri
Mercury-Blood


Male
Numri i postimeve : 24
Age : 35
Location : Vlore
Registration date : 02/09/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeSat Nov 17, 2007 2:22 am

kristina shkruajti:
Ja se iu pergjigjem edhe ne... me etno engjejt... po ai grupi grek
qe ka bere kete kengen svlen nje m... eshte si anila mimani shqipetare....
Te pakten tanet,jane me te denje per te kenduar... dhe sa per
textin.... (kenga shqipetare)... i papare... lexojeni.... bravo

po ku ta gjejme textin ne?sbesoj te jete te azlyrics.com... Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeThu Nov 22, 2007 3:39 pm

ca thu re ti je llanxe Very Happy nga njeri qe te do te miren
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 5:47 am

jerimida shkruajti:
Selanik-urrejtje ndaj shqiptareve jo ne repart ushtarak apo toge kembesorie.Racizem jo vetem ne nje rajon policie ndaj nje emigranti te ndaluar,por tashme ne mase.Tani nje mase e madhe te rinjsh ne Greqi kryesisht nxenes gjimnazesh po ushqehen ne mase me urrejtje ndaj shqiptareve,te nxitur nga nje organizate ekstremiste e mbetur anonim.Ka mese nje muaj qe ne telefonat celulare te gjimnazisteve grek ne Selanik por edhe ne qytete te tjera te ketij shteti madje deri ne Athine qarkullon ne formen e MP3-it nje kenge shume e sukseshme e grupit grek "Going Through",por me vargje te ndryshuara.Menyra qe kane gjetur eshte sa e paskrupullt aq edhe e denueshme dhe qe permban vargje fyese dhe raciste ndaj shqiptareve.
Varianti i ndryshuar:
Miremengjes Greqi!
te q...Shqiperine!
Ju dhame ushqim,
dhe kulture greke,
te gjithe shqiptaret na zene vendet tek bankat greke,
dhe ne shkollat teknike te gjithe greket ngelen jashte.
Nuk duhet te rrine atje,
sme behet vone qe jane te uritur,
me ngrejne nervat qe mbajne ere,
me ngrene nervat si flasin.
Te ikin te zhduken,
Ne djalle te vene!
Sepse ka greke qe duan te punojne dhe te hane.
Miremengjes Greqi!
Tani votoni ligje,
thuajini jo shqiptareve dhe te huajve te paligjshem!
Shiko pak ti greqi dhe femijet e tu.
Alvane (shqiptare)te shkosh ne djalle
Atje eshte vendi yt.
Te me rrosh Greqi dhe ata t`i fshish.
Dhe ketyre te paligjshmeve,
deren tua mbyllesh.
Nuk dua te blloqet e rrugeve,
kafe dhe portokalade.
Ne vuajme zorin,kurse ata
tek qendrat e refugjateve.
Greqi me fal,por nese duhet te ndryshoje bindje
duhet dhe ti te mesosh te duash.
Mjaft me mundon dhe me genjen,
dhe endrrat e mia mi shperndan.
Miremengjes Greqi ti dhe pakistanezet e tu!
Ti per myslimanet po ua var kristianve te tu.
Xhami duan te ngrehin
Dhe ti thjesht e pelqen,
Me fal.por po humb ekuilibrin.
Zoterinj minsitra,zoterinj deputet,
dhe ti shkerdhate shqiptare i rreckosur,
A nuk shkoni te q....,ju kam varur k....
po perderis ju votova mire te me behet.
Greqia eshte atdheu,familja dhe feja,
i q...shqiptaret ,e q...Shqiperine
Nuk jam racist,jam vetem grek
ndiej se jam mbi gjithshka dhe keshtu duhet te jete me siguri.
Kishim Partenonen dhe ata jetonin ne shpella.
Mandi ne vishnim atehere, ata lekure dhie
Aleksander kishim,Leonidha dhe Perikli.
Kurse ata ishin te zbathur dhe analfabet.
Greqi me fal por nese duhet te ndryshoj bindjet,
duhet dhe te mesosh te duash.
Mjaft me mundon dhe me genjen
dhe endrrat mi shperndan!

Ps.nuk kane faje keta,fajet na i ka kush na i ka Evil or Very Mad

E GJETE JERIMIDA--KOKA TONE--QE JU PUNOJME SI RROBE PER IC FARE LEKE. PO HE PRA se me zorr nuk na mbajne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitimeMon Feb 25, 2008 8:08 pm

gjetet l....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Greqi zbulohet kenga antishqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Greqi zbulohet kenga antishqiptare   Greqi zbulohet kenga antishqiptare Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Greqi zbulohet kenga antishqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zbulohet firma mashtuese , ne kerkim pronari....
» Zbulohet ne arkivat e Vatikanit nje dokument shqip
» Zbulohet varreza 3200 -vjecare ne Mallakaster
» Shqiptaret Ne Greqi
» Rruga e fundit per ne Greqi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: DiSkuTimE ShoQeroRe-
Kėrce tek: