AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Pengmarrje nė zyrėn e Hillari Klinton nė SHBA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Pengmarrje nė zyrėn e Hillari Klinton nė SHBA Empty
MesazhTitulli: Pengmarrje nė zyrėn e Hillari Klinton nė SHBA   Pengmarrje nė zyrėn e Hillari Klinton nė SHBA Icon_minitimeSat Dec 01, 2007 9:01 pm

01/12/2007
• Njė person i armatosur mori peng dje disa persona nė njė zyrė elektorale tė kandidates presidenciale tė demokratėve, senatores Hillari Klinton, nė Nju Hempshire.

Klinton, e cila pritej tė zhvillonte dje fushatėn zgjedhore nė Virxhinia, nuk ishte e pranishme nė zyrėn elektorale tė Roēesterit, Nju Hempshire, njoftoi televizioni amerikan.
Sipas medias amerikane, personi i armatosur ėshtė vetėlidhur me bombė. Vetė Klinton, anuloi daljen e saj para pėrfaqėsuesve demokratė.
Lajmin pėr pengmarrjen policisė ja dha njė grua, e cila mundi tė largohej nga zyrat bashkė me foshnjėn e saj 6-7 muajshe.
Ajo tha, “Njė burrė sapo hyri nė zyrat e Klinton dhe pasi hapi pallton tij, tregoi tė lidhur nė gjoks njė bombė”.
Mė vonė, policia arriti tė lirojė edhe dy pengjet e tjera, ndėrkohė qė personi i lidhur me eksploziv, kėrkoi qė tė takojė ish-zonjėn e parė. Policia amerikane rrethoi dhe evakuoi dje zonėn rreth zyrės elektorale. Sipas BBC, pengmarrėsi dallohej nė zonėn pėrreth pėr historitė tij emocionale. Sipas burimeve, ai para se tė dilte nga shtėpia i kishte thėnė tė birit qė tė shikonte televizionin.
Mė vonė, policia konfirmoi se nė zyrat elektorale, ėshtė akoma njė tjetėr peng.
Situata ka qenė e tillė, deri nė orėn 4 pasdite, sipas orės lokale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pengmarrje nė zyrėn e Hillari Klinton nė SHBA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SHBA-Rusi ne nje kohe ndryshimesh politike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MEDIAT SHQIPETARE DHE TE HUAJA :: AkTuaLiteTi BoTėroR-
Kėrce tek: