AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....

Shko poshtė 
4 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Empty
MesazhTitulli: Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....   Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Icon_minitimeFri Dec 07, 2007 4:22 pm

Pse meshkujt tradhėtojnė nė dashuri me femra tjera ???

*** Pse burrat janė jobesnik dhe i tradhėtojnė madje edhe atėherė kur i kanė gratė tejet atraktive. Secili mashkull ka dėshirė tė mendoj pėr veten sikur pėr njė gjuetar tė vetmuar tė cilit femrat nuk mund t'i bėjnė ballė. Ata qė vendosin tė mashtrojnė partneren zakonisht e bėjnė kėtė pėr disa arsye...

***********************************

Monotonia

Papritmas i vje te hunda jeta shtėpiake duke qėndruar para televizorit dhe duke pirė birra. Ndonjėherė pyetet, "A ekziston diēka mė tepėr se kjo qė mund tė ofrojė jeta?" dhe krejt rastėsisht e ftonė ndonjė femėr qė e ka kolege apo ndonjė qė rastėsisht e ka njoftuar qė t'i bėjė shoqėri dhe tė dalin pėr nga njė kafe. Jeta e tij fillon tė ndryshoj. Psikologėt i japin disa arsye tė llojllojshme pėr kėtė: frika nga plakja, pikėllimi, vetmia, monotonia apo pakėnaqėsia me gruan e cila nė rradhė tė parė kujdeset pėr fėmijėt. Shkrimtari amerikan Norman Majler analizon mosbesnikėrinė si pjesė tė macho sindromit; -nėse nuk je nė gjendje tė rrahesh, tė bėsh dashuri dhe tė fitosh shumė para, atėherė s'je mashkull.
Mashkulli fatkeq qė smund t'i arrij tė gjitha kėto, tregohet pėrmes mashtrimit nė dashuri.

**********************************

Kureshtja

Arsye tjetėr ėshtė kurreshtja. Pothuajse s'ka nė botė mashkull qė nuk pyetet: "Athua si do tė ishte tė gjendej nė shtrat me ndonjė tjetėr femėr". Shumė nga ata deri te pėrgjigjia nė njė pyetje tė kėtillė arrijnė kur t'u ofrohet rasti tė ndodhen nė afėrsi tė ndonjė shtėpie publike. E nėse ndonjė vajzė atraktive u bie nė "lugė" papritmas, atėherė nxitja ėshtė vėrtet e madhe.

******************************

Biseda nė shoqėri

Arsye tjetėr qė mundt a shtyen njė mashkull ta mashtroj partneren e vet ėshtė edhe vet biseda nė shoqėri. Vazhdimisht dėgjoni biseda dhe lavdėrime tė miqve se si ata kalojnė me femrat e veta! Se si kanė patur shumė femra nė jetėn e tyre. Dhe nėv end se tė ndiheni tė lumtur me dashnoren tuaj apo gruan tuaj, mashkulli nė tė shumtėn e rasteve mendon me kėtė logjikė: "Tė tjerėt kanė jetė tė mrekullueshme seksuale. Jeta po ofrojka mė tepėr se qė unė mendoj"... dhe vendos tė hulumtoj nga kurreshtja se ēka i ofrohet nė jetė. Natyrishtė nga pėrvoja e vet secili mashkull e di se gati ēdo ditė ka mundėsi tė "provohet" diēka e re!

**********************************

Shtimi i vetbesimit nė lidhje tė fshehtė

Jeni martuar apo keni zėnė femėr. Deri nė atė ēast nuk e keni ditur se a vleni pėr dikė! Femrat edhe aq hapur nuk ofrohen apo jo. Nevojitet kohė dhe mjeshtri e veēantė pėr tė lexuar momentet kur njė femėr ju ofrohet. Nėse tashmė keni gjetur dikė qė ju do dhe ėshtė martuar me ju, atėherė ju keni njė dozė mė tė madhe tė vetbesimit. Ju jeni dashnor apo burr! Nuk do tė ndalet secili mashkull nė kėtė nivel. Do tė kėrkoj "avancim"! Aq mė tepėr kur pėr meshkujt nuk ėshtė edhe aq tragjike tė kesh ndonjė lidhje tė fshehtė... ndonjė!? Nuk ėshtė tragjike tė kesh edhe 10 lidhje tė fshehta njėkohėsisht dhe secilės t'ia bėshė rrafsh! Secila femėr shtonė dozėn e vetbesimit te mashkulli. Kjo ėshtė njė pėrshtypje tejet e gabuar qė pėr fat tė keq shumė meshkuj me vetbesim tė kufizuar e kanė dhe janė nė gjendje tė tradhėtojnė aq lehtė vetėm e vetėm pėr t'iu dėshmuar nė rradhė tė parė vetes dhe shoqėrisė. Pėrveq tjerash ndikon mėnyra se si funksionon sistemi i tė menduarit tė mashkullit. Po e zėmė se njė mashkulli i ofrohet tė flej me njė femėr dhe e ka bindjen se nuk ekziston metoda qė dashnorja e tij, apo gruaja ta merr vesh! Ēka mendoni, ēka do tė bėjė ai?

*******************************

Frika se merriton mė shumė!

As nuk keni ide se sa frikohet njė mashkull nga lidhja me njė femėr! Madje edhe nėse ėshtė nė martesė. Femra e tij, gruaja... ėshtė njėkohėsisht edhe krenaria e mashkullit. Edhepse dėshiron ta ketė vetėm pėr vete, dėshiron qė ajo tė jetė mė e mira, mė e menēura. Mashkulli nuk frikohet nga obligimet. Krejt ajo nė ēka bazohet frika e tij ėshtė mendimi qė rrėnqeth: "Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar"
Ēka mund tė bėjnė femrat pėr ta penguar burrin apo tė dashurin qė mos tė shkoj me tjerat

******************************************

Pėr mashkullin mashtrimi nė dashuri ėshtė lojė

Edhe ju mund ta bėni njė anketė tė thjeshtė nė rrethin tuaj. Mosa e pyetni dashnorin tuaj, burrin se a ju ka mashtruar ndonjėherė. Pėrgjigjia do tė jetė padyshim "JO"! Mund ta pyetni nonjė shok tuaj: "-A e keni mashtruar ndonjėherė nė jetė partnerin?" Pasi qė shumė meshkuj kėtė e marrin si lojė, nuk e kanė vėshtirė tė pėrgjigjen, madje edhe nėse nuk ju njohin, pėrderisa femrat janė shumė mė diskrete dhe tė kujdesshme nė pėrgjigje. P.Sh, nėse tė njėjtit individė do t'i pyetni: "- A ju ka tradhėtuar ndonjėherė dashnorja, gruaja?", padyshim do tė pėrgjigjen: "-JO, sa e di unė, pėrndryshe do ta mbytja nė vend, apo do tė ndahesha me tė menjėherė etj etj..." Pra pėr meshkujt mashtrimi i femrės ėshtė gjė tragjike pėrderisa i mashkullit ėshtė lojė. Madje edhe vėllau i gruas apo babai i saj nė tė shumtėn e rasteve nuk do t'ua zė aq tė madhe nėse ju sheh se ia tradhėtoni vajzėn, me njė vajzė tjetėr, pėrderisa ajo nuk di asgjė dhe nuk ankohet! Thjesht pėr njė mentalitet ballkanik (nė mos edhe mė tė gjerė), mashkulli ėshtė mashkull dhe tradhėtia seksuale e tij nėse nuk ėshtė e tepruar, ėshtė vetėm "lojė".
Qė nga kohėt e hershme ka qenė kėshtu - "mashtrimi ėshtė lojė". Legjenda thotė se Hera, gruaja e Zeusit ka patur probleme me tė shoqin ngase ai vazhdimisht kishte mbledhur shumė vajza, i kishte puthuar ato dhe u kishte premtuar nga pozita e vet si zot, shumė gjėra.

********************************

Si tė parandalohet qė mashkulli t'ju mashtroj?

Natyrisht secili mashkull dėshiron qė gjith jetėn e vet ta kaloj vetėm me njė femėr e cila do tė jetė grua e dashur, e ndershme, nėnė e fėmijėve tė tij, mike jetėsore e tij. Krejt ēka mund tė bėjnė grate si masė preventive ėshtė tė jenė tė kujdesshme. Ėshtė shumė me rėndėsi qė femra tė pėrkujdeset qė vazhdimisht nė mėnyrė shumė praktike tė mundohet (sė paku tė mundohet) t'ia bėjė me dije vazhdimisht se ėshtė ajo e vėrteta pėr tė dhe jetėn e tij. Qė nga filimi i lidhjes duhet kjartė tia bėni me dije se e vlerėsoni besnikėrinė e partnerit dhe se pėrkundrazi sjellja jobesnike do ta shkatėrroj pėrgjithmonė lidhjen mes juve. Mundohuni qė mos ta lėni anash burrin pėr shkak tė fėmijėve apo punės suaj. Tė jeni tė vėmendshėm nė sjelljet dhe shprehitė e tija. Vonimet nė punė, kėrcimi kur cingėronė telefoni, picpillosja para pasqyrės, blerja e garderobės sė re dhe parfumeve - janė shenja qė duhet tė ua tėrhjekin vėrrejtjen! Nėse edhe raportet tuaja seksuale janė tė ngrira, urgjentisht duhet tė ndėrmerrni diēka. Athua shpesh ju dhemb koka dhe mendoni se mashkulli ju kopton!?
Pjesėtarėt e gjinisė mė tė forte dashurohen nė femra tė cilat u ofrojnė pėrkrahje, dashuri, kujdes, gjentilitet dhe butėsi, seks tė mire dhe mbi tė gjitha janė ngazėllyese dhe atraktive.
Nuk ėshtė pėr t'u hedhur poshtė as mundėsia qė ta nxitni ngapak xhelozinė e tij, por mos e teproni!. Mashkulli thjesht adhuron qė tė jetė me gruan tė cilėn tė gjithė e dėshirojnė, po e cila ėshtė vetėm e tij! Megjithkėtė merreni me rezerva kėtė opcion, ngase te shumė meshkuj mjafton tė lind dyshimi dhe jeta e juaj me tė tė shndėrrohet nė tmerr!
Studijoni mirė kėtė temė dhe dobėsitė e mashkullit se pse ai mashtron. Lexoni edhe temėn mbi mashtrimin nė pėrgjithėsi kėtu dhe nė dorėn tuaj do tė keni njė armė tė fuqishme pėr ta penguar tė dashurin tuaj qė tė hyjė ujėrave tė mashtrimit nė dashuri me ndonjė femėr tjetėr!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Empty
MesazhTitulli: Re: Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....   Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Icon_minitimeFri Dec 07, 2007 4:33 pm

Pse kush tha une jam besnik Very Happy Hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Empty
MesazhTitulli: Re: Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....   Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Icon_minitimeSat Dec 08, 2007 4:05 pm

edhe une.. dyfishi denisit.. pa fut menimet Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Empty
MesazhTitulli: Re: Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....   Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Icon_minitimeSat Dec 08, 2007 5:49 pm

Hmmmmm poshte besniker ju ce pyet aman hahahaha Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Empty
MesazhTitulli: Re: Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....   Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Icon_minitimeSat Dec 08, 2007 10:45 pm

burr motre jam i ndershem. king
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Empty
MesazhTitulli: Re: Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....   Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Icon_minitimeSat Dec 08, 2007 10:58 pm

hahhaa
lol
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Empty
MesazhTitulli: Re: Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....   Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Icon_minitimeTue Dec 11, 2007 11:19 pm

pse vetem meshkujt tradhetojne??.......nuk jane keq te dyja palet japin maksimumin e mundshem.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Empty
MesazhTitulli: Re: Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....   Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Icon_minitimeFri Dec 14, 2007 4:02 pm

ja njera qe foli me mend
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Empty
MesazhTitulli: Re: Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....   Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Icon_minitimeMon Dec 24, 2007 2:40 am

Tema eshte hapur vetem per meshkujt nuk ishte per femrat ju lutem lexoni mire Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Empty
MesazhTitulli: Re: Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....   Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri.... Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pse meshkujt tradhetojne ne dashuri....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Meshkujt dhe Inteligjenca Femerore ....
» Sexi Dhe Yjet Per Meshkujt .....
» A besoni Ne Dashuri ???
» Dashuri e deshtuar ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: DaShuRi DhE PasiOn-
Kėrce tek: