AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Kaka: Mendoj vetėm pėr Milanin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Kaka: Mendoj vetėm pėr Milanin Empty
MesazhTitulli: Kaka: Mendoj vetėm pėr Milanin   Kaka: Mendoj vetėm pėr Milanin Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 7:49 pm

Kaka: Mendoj vetėm pėr Milanin Untitled


Kaka: Mendoj vetėm pėr Milanin
15-07-2007

Tani sinjalet vijnė nga Londra. Gjithnjė mė tė forta e tė qarta.
Tani ėshtė Ēelsi, qė po fillon tė mendojė qė ėshtė mė marrė njė pjesė tė parave tė shpenzuara, sesa tė mbajė pėr njė vit njė Shevēenko tė pakėnaqur.
Shtypi anglez flet pėr njė bisedim tė javės sė shkuar mes Adriano Galianit dhe Piter Kenionit, drejtori i pėrgjithshėm i klubit.
Ēelsi tani duket se ėshtė gati tė bisedojė pėr njė shifėr 22 milionė euro (nė stėrlina janė 15), pak a shumė gjysma e atyre qė presidenti Roman Abramoviē dha njė vit mė parė pėr tė siguruar "benjaminin" e tij.
Duket tashmė e sigurt qė trajneri Kourinjo nuk do t'i bėjė rezistencė kėsaj zgjidhjeje tė mundshme.
Gjithēka logjike, por tani ėshtė Milani qė po ndalon. Pavarėsisht nga ndonjė dyshim brenda skuadrės, Sheva u kthye tė marrė statusin e jo-komunitarit, ndaj do tė zinte vendin e vetėm bosh.
Por Milani ėshtė gjithnjė e mė i pėrqendruar te Aleksandre Pato, ylli brazilian i Internacionalit tė Porto Alegres, pėr tė cilin po ushtrohet njė trysni asfiskuese ndaj menaxherit tė tij, Zhilmar Velozh.
Ėshtė e vėrtetė qė Pato do tė vinte vetėm nė janar, por ėshtė po e vėrtetė qė Milani, nuk mund tė federojė njė tjetėr jo-komunitar.
Pra, nuk bie pėr momentin as hipoteza Kasano, por para kėtij tė fundit dhe ukrainasit, nė kėto momente vetėm Pato ėshtė nė "pole-position".
Por ndėrkohė mė nė fund dėgjohet zėri i Kakasė, pas lodhjes me mega-ofertat e Realit tė Madridit.
Kaka flet nga pushimet qė po kalon nė Natal, shtet i Rio Grande do Norte, i lokalizuar nė veriperėndim tė Brazilit. "Prioriteti im ėshtė Milani". Kėshtu 25-vjeēari thyen njė heshtje tė gjatė (dhe shqetėsuese pėr tifozėt kuqezinj) dhe pėrgėnjeshtron hipotezėn e lamtumirės pėr tė pranuar Realin e Madridit.
"Unė mendoj vetėm pėr Milanin dhe nuk kam asnjė projekt me Realin e Madridit dhe aq mė pak nuk kam biseduar me asnjė drejtues tė kėtij klubi, - siguron Kaka. - Projekti im i vetėm ėshtė tė pėrfundoj pushimet dhe tė paraqitem te Milani pėr tė pėrgatitur sezonin e ri."

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kaka: Mendoj vetėm pėr Milanin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vetem nje fjale ....
» ARMADA TOSKA : Me Ermalin nuk shihemi vetem kur ai punon DJ
» Niveli i kredise i larte ,20 miliarde vetem ne 3 mujorin ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: SPORTI :: FutBoLL NgA BoTa-
Kėrce tek: