AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ?

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ? Empty
MesazhTitulli: A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ?   A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ? Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 5:30 pm

E di se moshat ndoshta nuk kane rendesi te secili i/e dashuruar.
Po por edhe ka shume ai qe e kupton se cka eshte jeta me nje me te ri
ose te re, edhe me i moshuar ose e moshuar....
Ju si mendoni a ka rendesi mosha midis dy personave qe duhen ?
Nese partneri juaj qe e doni me shpirt te jete me i madh se ju ose me i vogel a do i vinit rendesi kesaj ???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ? Empty
MesazhTitulli: A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ?   A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ? Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 6:47 pm

mendimi tim eshte: PO mosha ka rendesi shume per arsyje:

1) asnjeriut nuk i pelqen te mesoje njeri tjertin (qofte i vogel/ qofte i madh) dhe kjo te le shume prapa, sepse mendjen qe ka ne njeri ne mes te 20-ve te t ij nuk eshte njelloj me nje ne 30 e tij.

2) por edhe sikur te mos jete AJO me siper (e zeme/pretendim) NATYRA/KRENARIJA e njerit nga ata qofte edhe per nje zgjedhje me te vogel per dicka objektive ose te tjera gjithmone do acaroje tjetrin (kjo behet fjale per "kush e ka para djellin me pare" OSE "I kujt gjenerate vjen , pshmb : i 70's, apo i 80's, 85's etj), pikerisht ky eshte problemi i te gjithave KEQKUPTIMEVE midis a) shoqerise, dhe b) dashurise.

Une (po flas perosnalisht) jam femija i 85s--dhe ne kohen time (pak a shume) ndryshoj nga nje i 70s ose 77's, ose i 88's, apo 90's-- dhe kjo s'eshte aspak "ofendim" por eshte ndryshim; te mos zeme ne goje gjografine se ka muabete edhe muabete, qe nuk duhen hapur...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ? Empty
MesazhTitulli: » A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ?   A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ? Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 11:24 pm

po ka rendesi mosha ne nje mardhenje per shkak kuptimi dhe tolerance midis dy partnerve apo shoqerise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ? Empty
MesazhTitulli: Re: A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ?   A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A ka rendesi mosha mes dy personave qe duhen ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mosha e vertet e lekures tende
» Sa rendesi i jepni Look-ut tuaj?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: DaShuRi DhE PasiOn-
Kėrce tek: