AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Kultura E Te Biseduarit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Kultura E Te Biseduarit Empty
MesazhTitulli: Kultura E Te Biseduarit   Kultura E Te Biseduarit Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 9:45 pm

Begatia e te shprehurit, eshte prej dhuntive me te medha qe ia fali Zoti njeriut.Jemi deshmitar te rastit se metodat e te biseduarit ne nje bashkesi flasin per shkallen e ngritjes se saj te pergjithshme dhe nivelin e depertimit te vlerave ne mjedisin e asaj bashkesie.

Njeriu para se te flase, duhet ta pyes veten: "A ka shkak qe te flas?"
Nese gjen shkak per kete, le te flase, perndryshe, heshtja eshte me e preferuar, dhe largimi i tij nga fjalet, ku nuk ka nevoje, eshte veper e mire.

Po ju cfare mendoni per kete ? A ka nevoje qe ne mesin tone te jete prezente kultura e te biseduarit?

A duhet t'i kushtojme kujdes te madh ceshtjes se fjales dhe menyres se artikulimit te tyre? Sepse fjalet qe dalin nga nje person, tregojne ne esencen e mendjes se tij, dhe natyren e karakterit te tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kultura E Te Biseduarit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Te reja nga kultura ....
» Kultura Mesjetare
» Lajme nga kultura...
» Rinia Dhe Kultura Shqipetare
» Rinia Dhe Kultura Shqipetare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: DiSkuTimE ShoQeroRe-
Kėrce tek: