AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Te reja nga kultura ....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Te reja nga kultura .... Empty
MesazhTitulli: Te reja nga kultura ....   Te reja nga kultura .... Icon_minitimeThu Oct 04, 2007 6:18 pm

Filloi festivali "Teatri shqiptar nė Maqedoni"

Festivali "Teatri shqiptar nė Maqedoni", sot do tė pėrurohet solemnisht nė Dibėr.Sipas paralajmėrimeve, nė kuadėr tė festivalit tė gjashtė me radhė, deri mė 11 shtator do tė prezantohen 12 teatro profesionale nga Maqedonia, Shqipėria dhe Kosova.

Festivalin do ta pėrurojė kryetari i Komunės sė Dibrės, Argėtim Fida, pas ēka do tė realizohet shfaqja "Njerėz dhe minj" nga autori Xhon Shtejnbek, nė realizim tė anėtarėve tė teatrit "Kemaj Ajdini" nga Dibra dhe "Sofra" nga Struga. Regjisor i shfaqjes ėshtė Guri Koco.

Drejtori i festivalit, Ibėr Nuredini, lajmėroi se sivjet sponzor gjeneral i festivalit ėshtė vetadministrata lokale e Dibrės.

Nuredini theksoi se Dibra gjatė ditėve tė ardhshme do tė jetė nikoqire e teatrove tė njohura nga Tetova, Struga, Dibra, Kumanova, Durrėsi, Vlora, Korēa, Prishtina dhe Gjilani.

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te reja nga kultura ....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: KiNemAtogRafiA DhE SpeKtaKli-
Kėrce tek: