AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Empty
MesazhTitulli: 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!   6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 2:37 am

Psikologėt:
Ēdo ēift ka mėnyrat e veta tė komunikimit tė shtrat

Ndoshta ėshtė puthja juaj, mėnyra si lėvizni duart, apo edhe gjėrat qė bėni me flokėt, por njė gjė ėshtė e sigurt, “ju keni tė paktėn njė manovėr nė dhomėn e gjumit, e cila e bėn mashkullin tuaj tė ēmendet krejtėsisht”. Nuk ka rėndėsi nė se ajo ēfarė bėni ėshtė diēka qė juve jeni e aftė tė bėni vetė, apo e keni mėsuar diku tjetėr, nė sytė e partnerit do tė dukeni gjithmonė shumė e zonja, njė femėr e cila di si t’i dhurojė atij kėnaqėsi. Seksologu Mark Molly shprehet se, ēdo ēift ka mėnyrat e veta me tė cilat ndan mesazhet, qė nėnkuptojnė nėse ata duan apo jo tė bėjnė seks. “Vendimi mė i mirė qė duhet tė marrin partnerėt ėshtė tė krijojnė gjuhėn e tyre, nė kėtė mėnyrė nė ēdo vend dhe moment ata do tė dinė se cilat janė dėshirat e njėri-tjetrit”, shprehet ai. Ajo ēfarė duhet tė mbajė mend ēdo mashkull dhe femėr, ėshtė qė tė evitojė ndjenjėn turpit, e cila ėshtė njė pengesė shumė e madhe nė arritjen e njė marrėdhėnieje seksuale shumė tė kėnaqshme. Seksologu Molly jep kėshillat pėr tė bėrė edhe mė tė veēantė dhe eksitues kontaktin fizik.

1- Nėse doni qė t’i tregoni partnerit se jeni nė qejf, apo t’i rikujtoni atij se sa shumė seksi jeni, atėherė lėreni hapur fustanin tuaj. Mos vishni asnjėherė reēipeta, tregohuni tė vėmendshme qė poshtėė fustanit tuaj tė jenė vetėm tangat dhe nėse ai ėshtė i trashė, atėherė edhe njė palė ēorape tė bukura do tė hynin nė punė. Shtrihuni mbi tryezė dhe zbuloni njėrėn prej kėmbėve tuaja, nė mėnyrė qė tė filloni tė eksitoni mashkullin. Filloni tė zhvisheni me delikatesė duke i dhuruar atij vėshtrime seksi. Nė momentin qė arrini nė pikėn e fundit ku vjen heqja e fustanit, ndaloni. Lėrjani kėtė detyrė partnerit, ai do tė jetė shumė i lumtur t’u zhveshė dhe tė fillojė t’u japė kėnaqėsinė qė me anė tė veprimeve tuaja i kėrkuat.

2. Gjithmonė seksi. Disa femra ndalojnė se qeni seksi pėr mashkullin e tyre pasi martohen. Tregohuni tė vėmendshme qė gjatė gjithė kohės t’i tregoni partnerit se sa e nxehtė jeni. Ecni nė mėnyrė tė veēantė, duke nxjerrė nė pah hiret tuaja. Kur tė ktheheni nga puna mos i hiqni kėpucėt me taka, por vetėm veshjet. Meshkujt e kanė shumė qejf tė bėjnė dashuri me njė femėr e cila mban tė veshura vetėm tė brendshmet dhe takat. Nėse keni edhe njė fėmijė, atėherė tregoni mė shumė kujdes pėr pjesėn e gjoksit, pėrdorni gjithmonė reēipeta qė atij tė mos i duket i varur deri nė momentin qė i hiqni, sepse atėherė ai nuk do ta ketė mendjen tek forma, por do tė dojė vetėm t’u puthė.

3. Flisni ėmbėl. Flitini ėmbėl dhe me zėrin e hollė nė vesh partnerit. Thuajini atij gjėra tė kėndshme si “dukesh shumė seksi me kėtė kėmishėn, “tė dua”, apo dua tė bėj dush me ty”. Mė pas filloni ta puthni nė pjesėn e veshit. Asnjė mashkull nuk arrin t’i rezistojė njė puthjeje tek veshi.

4. Pėrdorni jastėkėt. Para se tė nisni aktin seksual sigurohuni qė tė keni pranė disa jastėkė. Pėrdorini ato pėr tė qenė sa mė tė rehatshėm gjatė pozicioneve tė ndryshme seksuale. Ata mund tė jenė njė “mbėshtetės” shumė i mirė pėr mashkullin tuaj gjatė kohės qė performoni seksin oral, sepse ai mund tė shohė gjithēka ju bėni.

5. Jepini njėri-tjetrit sa mė shumė “puthje franceze”. Ende nuk ėshtė shfaqur asnjė ēift qė ka mundur t’i rezistojė njė puthjeje franceze. Veēse njė formė shumė e mirė pėr t’i dhuruar atij dashuri ėshtė njė rrugė e mbarė pėr njė akt seksual marramendės.

6. Vėreni dorėn tuaj tek zemra e partnerit nėse arrini nė orgazėm para tij. Ajo lėvizje e vogėl e bėn atė tė kuptojė se ju keni ardhur nė qejf, i plotėsoni atij dėshirėn e ēdo mashkulli qė tė ēojė nė orgazėm partneren si dhe stimulon atė tė ndjejė tė njėjtėn gjė.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Sep 24, 2007 4:35 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Empty
MesazhTitulli: Re: 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!   6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Icon_minitimeMon Sep 24, 2007 2:13 pm

mesa pashe un vetem pre femra qekan kto menina.. me mire.. se te ishin per meshkuj sdo me pelqenin.. jane shume te vjetra.. Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Empty
MesazhTitulli: Re: 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!   6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 6:24 pm

Po he pra na thuaj ti ndonje te re per meshkujt mqs keto jane per femrat dhe jane te vjetra Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Empty
MesazhTitulli: Re: 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!   6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 2:16 pm

me pak fjale sme pelqen te flas shume per kshu gjonash.. meqe nuk e kam grun ktu njit.. edhe po fola dal ke rruga me kap nonji pastaj.. ca te boj se mbaj dot veten Very Happy ... edhe pse sme pelqen me tradhtu grun


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sat Sep 29, 2007 12:18 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Empty
MesazhTitulli: Re: 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!   6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 5:02 pm

Tradheton gruan ?????? Suspect jo Mad
Ja pse eshte me mire te rri beqare lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Empty
MesazhTitulli: Re: 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!   6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 12:19 pm

me falni gabim shtypi... sme pelqen te tradhtoj gruan..

Direkt kjo beqare... maje mi goc veten Smile)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Empty
MesazhTitulli: Re: 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!   6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 2:31 pm

Sa kohe te veshtira qe kane ardhur pfffffffff Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Empty
MesazhTitulli: Re: 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!   6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Icon_minitimeSun Sep 30, 2007 12:20 pm

Hape zemren PearL.. cfare te mundon te ndihmojme.. nga perballe kuptohet se nga ketu sbehet gje Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Empty
MesazhTitulli: Re: 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!   6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Icon_minitimeSun Sep 30, 2007 11:55 pm

Nga perballe hehehe dua te kem dike tjeter te me ndihmoj Very Happy Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Empty
MesazhTitulli: Re: 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!   6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Icon_minitimeMon Oct 01, 2007 11:03 am

po meqe nuk e ke ate afer po them un... te heqim ndrojtjen neve lagja kendej Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Empty
MesazhTitulli: Re: 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!   6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!! Icon_minitimeMon Oct 01, 2007 4:19 pm

Jo jo pa merak flm per ndihmen tende ,e vlersoj shume Razz Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 15 keshilla per orgazmen femerore .......
» Keshilla per blerjen e Kompjuterave

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: