AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 15 keshilla per orgazmen femerore .......

Shko poshtė 
5 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

15 keshilla per orgazmen femerore ....... Empty
MesazhTitulli: 15 keshilla per orgazmen femerore .......   15 keshilla per orgazmen femerore ....... Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 8:16 pm

15 kėshilla pėr orgazmėn femėrore

Nė ditėt e sotme shumė femra e dėshirojnė orgazmėn, e cila ėshtė njė risi pėr seksin tek kjo gjini. Jo mė shumė se njė brez mė parė, shumė femra tė rritura nuk arrinin orgazmėn dhe pjesa mė e madhe e tyre nuk ishte e shqetėsuar pėr kėtė fakt. Shumė specialistė deklarojnė se, pėr njė pėrqindje tė madhe femrash ishte “normale” tė mos arrihej orgazėm gjatė aktit seksual. Deri nė vitin 1970 kishte ende femra tė cilat mendonin se orgazma nuk ekzistonte dhe se ishte thjesht njė mit i shumėpėrfolur i medias, por e gjithė kjo tani ka ndryshuar. Ditėt e sotme mendimi mjekėsor ėshtė qė ēdo femėr ėshtė e aftė tė arrijė orgazmėn, nėse ajo e dėshiron kėtė gjė. Kėndvėshtrimi i kėtyre specialistėve arrin deri aty sa tė deklarojnė se pjesa mė e madhe e femrave ėshtė e aftė tė shumėfishojė orgazmėn, nėse ato dėshirojnė kėtė kėnaqėsi. (Nė pėrgjithėsi aftėsia pėr tė shumėfishuar orgazėm ėshtė mė e lartė tek femrat e rritura).
Orgazma femėrore
Ajo ēfarė i ndodh njė femre gjatė orgazmės ėshtė shumė e ngjashme me derdhjen qė bėjnė meshkujt. Me fjalė tė tjera rritet eksitimi deri nė atė pikė sa finalizohet i gjithi nė orgazėm. Ky moment orgazme shoqėrohet nga fryrje tė organeve seksuale, e cila pėrsėritet pothuajse ēdo 0.8 sekonda. Tek meshkujt kjo ndjenjė kėnaqėsie pėrfundon me derdhjen e spermės. Kjo nuk ndodh te femrat. Disa femra prodhojnė lėng pas arritjes sė orgazmės, por pėr njė pjesė tė vogėl tė tyre jo, ndaj ėshtė e gabuar tė flitet pėr “derdhje” tek femrat.
Shumėfishoni orgazmėn
Njė ndryshim tjetėr i madh mes femrave dhe meshkujve ėshtė se pas orgazmės sė parė femrat mund tė ripėrsėrisin kėtė akt edhe pas njė minutė apo dy. Kjo aftėsi ėshtė jashtėzakonisht e rrallė tek meshkujt. Shumė pak femra tė reja nė moshė mund tė arrijnė orgazėm tė shumėfishtė, sepse ėshtė njė aftėsi e cila zakonisht duhet mėsuar. Por me ndihmėn e njė tė dashuri “tė kualifikuar”, shumė femra mund tė arrijnė aftėsinė pėr tė shumėfishuar orgazmėn e tyre nėse e dėshirojnė. Gjėja mė e rėndėsishme qė duhet tė dinė burrat pėr orgazmėn e femrave ėshtė se, tek ato orgazma nuk ėshtė diēka mekanike ashtu siē ndodh tek meshkujt. Shumė burra janė tė aftė tė bėjnė shumė shpejt njė derdhje nėse penisi i tyre ėshtė fėrkuar. Kjo mund tė ndodhė edhe nė rrethana tė cilat nuk janė shumė romantike apo edhe nėse ata nuk e pėlqejnė shumė partneren e cila po i pėrkėdhel. Femrat nuk janė kėshtu! Orgazma e femrės nuk ėshtė njė buton tė cilin mjafton ta shtypėsh dhe arrihet menjėherė, pasi kushtet duhet tė jenė ato tė duhurat. Pothuajse tė gjitha femrat dėshirojnė t’i pėrmbushen disa dėshira nėse duan tė arrijnė kėtė kėnaqėsi. Ato kanė nevojė pėr njė atmosferė romantike, mjedis tė ngrohtė, ndjenjė vlerėsimi nga partneri, lubrifikim natyral pėr tė bėrė mė tė lehtė aktin seksual dhe padyshim njė partner qė tė dijė tė eksitojė klitorin e saj. Nėse meshkujt nuk arrijnė tė plotėsojnė kėto kushte, atėherė do tė jetė e vėshtirė tė arrihet tė kryhet njė akt seksual i kėnaqshėm dhe orgazma e partneres suaj. Ėshtė e rėndėsishme qė meshkujt tė dinė se ndryshe nga sa ata mendojnė, marrėdhėnia seksuale nuk ėshtė vetėm pėr tė arritur njė orgazėm. Pothuajse tė gjitha femrat kanė nevojė pėr eksitim tė klitorit, por njėkohėsisht edhe pėshpėritje fjalėsh tė ėmbla nė vesh pėr tė arritur kėnaqėsinė maksimale. Disa kėshilla pėr tė ēuar nė orgazėm partneren tuaj:

1. Mos u nxitoni;
2. Mos bėni shumė pyetje;
3. Flisni me partneren tuaj dhe pyeteni se ēfarė dėshiron ajo tė marrė prej jush;
4. Krijoni gjithmonė njė atmosferė romantike;
5. Jepini asaj shumė puthje e pėrqafime pėrpara se tė shprehni dėshirėn pėr tė bėrė seks;
6. Kur tė nisni aktin seksual puthni ose fėrkoni organet e saj gjenitale;
7. Mos u ngutni pėr tė prekur klitorin;
8. Merrni gjėrat shtuar pėr tė kuptuar se ēfarė kėrkon partnerja juaj;
9. Pėrdorni lubrifikimin e saj natyral pėr tė shtuar kėnaqėsinė qė i dhuron klitori;
10. Mos harroni se nxitja dhe pėrkėdhelja e klitorit ėshtė ēelėsi pėr arritjen e orgazmėn tek femrat;
11. Inkurajoni partneren tuaj tė marrė ajo vendimet rreth pozicioneve apo drejtimin e seksit tuaj;
12. Vėshtroni me kujdes se si stimulon ajo veten e saj, sepse kjo mund tė jetė mėnyra mė e mirė pėr tė kuptuar se si mund tė marrė ajo kėnaqėsi;
13-Mos flisni kurrė pėr porno;
14-Pėshpėritni nė vesh qė e dėshironi mė shumė se ēdo gjė tjetėr;
15-Nė disa raste dhoma nė errėsirė ndihmon stimulimin e kėnaqėsisė tek femrat.


Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Le_professionnel
AneTaR I Ri
Le_professionnel


Male
Numri i postimeve : 13
Location : fier/tirane
Registration date : 30/08/2007

15 keshilla per orgazmen femerore ....... Empty
MesazhTitulli: Re: 15 keshilla per orgazmen femerore .......   15 keshilla per orgazmen femerore ....... Icon_minitimeTue Sep 04, 2007 11:51 pm

fiuuuuuuuuuuuuu degjoni bre burra ketu vemendjen Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

15 keshilla per orgazmen femerore ....... Empty
MesazhTitulli: Re: 15 keshilla per orgazmen femerore .......   15 keshilla per orgazmen femerore ....... Icon_minitimeWed Sep 05, 2007 12:17 am

Hahhahahahha i pane mbreme ata dhe vdiqen duke qeshur mistrecat Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 40
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

15 keshilla per orgazmen femerore ....... Empty
MesazhTitulli: Re: 15 keshilla per orgazmen femerore .......   15 keshilla per orgazmen femerore ....... Icon_minitimeWed Sep 05, 2007 2:27 am

Tani i lexova do i fus nje printim dhe kur te kem prene e radhes do i lexoj Razz lol! hahahahhahahahahhahhahahaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

15 keshilla per orgazmen femerore ....... Empty
MesazhTitulli: Re: 15 keshilla per orgazmen femerore .......   15 keshilla per orgazmen femerore ....... Icon_minitimeWed Sep 05, 2007 3:11 am

Hahhahahahhahaha lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
nirvana
Administrator
nirvana


Male
Numri i postimeve : 6
Age : 40
Location : gjithanej
Registration date : 30/08/2007

15 keshilla per orgazmen femerore ....... Empty
MesazhTitulli: Re: 15 keshilla per orgazmen femerore .......   15 keshilla per orgazmen femerore ....... Icon_minitimeSun Dec 30, 2007 5:31 am

mfalni mua se mase po boj injorantin po kush o klitori mer Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 40
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

15 keshilla per orgazmen femerore ....... Empty
MesazhTitulli: Re: 15 keshilla per orgazmen femerore .......   15 keshilla per orgazmen femerore ....... Icon_minitimeSun Dec 30, 2007 5:42 pm

nirvana me sa kam degju une eshte ajo gjeja e vogel ke femrat qe ju sjell qejf Razz kaq me kane mesu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
nirvana
Administrator
nirvana


Male
Numri i postimeve : 6
Age : 40
Location : gjithanej
Registration date : 30/08/2007

15 keshilla per orgazmen femerore ....... Empty
MesazhTitulli: Re: 15 keshilla per orgazmen femerore .......   15 keshilla per orgazmen femerore ....... Icon_minitimeSun Dec 30, 2007 6:57 pm

ore ca gje e vogel mer se me cmenet amon , se ke femrat ka shume gjona vogla , shoqerojeni mer me nai foto , se po vdes ka kurioziteti Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 40
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

15 keshilla per orgazmen femerore ....... Empty
MesazhTitulli: Re: 15 keshilla per orgazmen femerore .......   15 keshilla per orgazmen femerore ....... Icon_minitimeSun Dec 30, 2007 7:09 pm

lol po na u ofrua ndonjera qe te na dhuroje foton e klitorit te saj pse jo Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

15 keshilla per orgazmen femerore ....... Empty
MesazhTitulli: Re: 15 keshilla per orgazmen femerore .......   15 keshilla per orgazmen femerore ....... Icon_minitimeTue Jan 08, 2008 11:26 pm

nuk pashe noj keshille te re..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

15 keshilla per orgazmen femerore ....... Empty
MesazhTitulli: Re: 15 keshilla per orgazmen femerore .......   15 keshilla per orgazmen femerore ....... Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
15 keshilla per orgazmen femerore .......
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Meshkujt dhe Inteligjenca Femerore ....
» 6 keshilla per te larguar ndrojtjen ne sex !!!!
» Keshilla per blerjen e Kompjuterave

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: