AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ?

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ? Empty
MesazhTitulli: Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ?   Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ? Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 6:32 pm

U vra nga babai dhe njerka -Zbulohet,11 vjet e fshehur nen toke”, apo “Babai: Nuk jam penduar, qe vrava vajzen se vura nderin ne vend”, ”Ekzekutohet me 6 plumba pas nje sheri banal futbollisti i Kastriotit…”, “Vret gruan, dyshonte se shtatzanine e kishte me nje tjeter” e shume e shume kallzime te krimeve te renda, qe ndodhin ne familjet shqiptare. Lajme te tilla nuk mungojne pothuaj asnjehere ne shtypin e dites e ne media. Ne qofte se do te analizojme pamjen tjeter, ate te vrasjeve te panumerta qe bandite, kusare, mafioze bejne shpesh per arsye shfrytezimi te femrave, te grabitjes, te hakmarrjes personale, te rivalitetit apo perplasje te interesave kriminale, te vjedhjes se parave, pasurive, te trashigimise apo te zhdukjes se gjurmeve te krimeve te meparshme …..Po te vazhdonim me renditje arsyesh dhe shkaqesh te krimeve te zbuluara, te denuara apo jo do te vazhdonim me nje liste te gjate. Ne finale, krimet te te gjitha llojeve jane shtuar shume, ne menyre te frikshme. Kriminelet apo vrasesit vrasin pa ju dridhur dora dhe bejne, ne rastin me te keq, pak vite burg e dalin shendoshe e mire. Krimi brenda familjes eshte tregues i nje shoqerie te tronditur, pa rrugedalje dhe te coroditur. Si mund te ndalet e gjithe kjo kasaphane? Te rivendoset ligji i denimit me vdekje per ata, qe kryejne krime te renda! Eshte e domosdoshme me shume se kurre dhe eshte me e pakta, me e vogla dhe me e para qe ne duhet te bejme. Amerika e perbere nga popuj te kombesive dhe kulturave te ndryshme e ka ligjin e denimit kapital ne fuqi, pothuaj ne te gjitha shtetet e veta. Mendoj, se ndonese Europa eshte kunder denimit me vdekje, Amerika dhe vende te tjera qe e mbajne nuk e kane gabim dhe per shumecka u vlen. Besoj se ka ardhur koha, qe duhet te ngrihet fuqishem pyetja: “A nevojitet rikthimi i denimit me vdekje si dikur?”
A nuk do te ishte mire qe, sikurse me pare, keta kriminele te denohen me denime nga me te rendat?
Cili do ishte mendimi juaj per kete pyetje reteorike?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ? Empty
MesazhTitulli: Re: Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ?   Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ? Icon_minitimeWed Sep 19, 2007 2:56 am

Pooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ? Empty
MesazhTitulli: Re: Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ?   Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ? Icon_minitimeWed Sep 19, 2007 3:10 am

Dhe une them POOOOOOOOOOOOO duhet vene sepse po behen shume tmerre , vrasje qe o zot ,o zot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
cannabis_s@tiva
AneTaR I Ri
cannabis_s@tiva


Numri i postimeve : 36
Registration date : 30/08/2007

Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ? Empty
MesazhTitulli: Re: Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ?   Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ? Icon_minitimeFri Sep 21, 2007 3:30 am

ej jo se dua te bej kontrast me pergjigjet tuaja po eshte e pakonceptueshme te vihet denimi me vdekje , ne mire qe jemi ne nje gjendje te mjeruar ne shume drejtime po jo keto mendime rinia Razz gjera te tilla ndodhin ne gjithe boten dmth krime nga me absurdet jo se me pelqen te lexoj per lajme te tilla po nuk eshte ajo zgjidhja, per mendimin nje gje e tille do na bente te humbnim shume ne rang nderkombetar

Shqiperia ben pjese ne Kombet e Bashkuara qe ne 1955

Albania - 14 dicembre 1955
Kodi:
http://it.wikipedia.org/wiki/Lista_degli_stati_membri_delle_Nazioni_Unite
Te aprovohet denimi me vdekje do conte ne renie ne kundershtim me Deklaraten Universale te Drejtave te Njeriut !

La Dichiarazione Universale dei Diritti Umani
Articolo 3
Ogni individuo ha diritto alla vita, alla libertą ed alla sicurezza della propria persona.


Kodi:
http://boes.org/un/itahr-b.html

ok problem tjeter eshte mentaliteti i njerezve , problem tjeter eshte efektiviteti i punes qe bejne forcat e policise apo ku di une po jo, denimi me vdekje jo Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ? Empty
MesazhTitulli: Re: Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ?   Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Duhet vendosur denimi me vdekje ne Shqiperi ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqiperi - Bjellorusi
» Universitet ne Shqiperi
» Shqiperi cfare po ndodh ???
» Pse duhet te hani mengjes

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: PyEtjE DhE PerGjiGje-
Kėrce tek: